„Той е написан без никаква комуникация с нашия бранш. Съответно рестрикциите, които ще бъдат наложени, първоначално са при нас. Ние сме на мнение, че вече не можем да поемаме този удар на пандемията и на евентуално четвърта вълна. При първи, при втори, при трети път поехме, но сега вече има ваксини. Загубите са изключително големи, не са само финансови, а има и загуба на кадри, на кадърни хора, които могат да бъдат полезни за нашия бранш“, обясни тя.
Протестиращите ще искат и оставките на здравния министър Стойчо Кацаров, Данчо Пенчев, Ангел Кунчев и всеки, който е участвал в създаването на плана за действие за борба с К19.
Другото искане е ако се наложи отново заведенията да намалят капацитета си на 30 %, то останалите 70 % да бъдат компенсирани от държавата. „В крайна сметка ние имаме разходи. Токът се увеличава двойно и тройно“, допълни тя.
Протестът днес ще се проведе в района на бензиностанция на изхода на Бургас в посока София от 16.00 ч. до 18.00 ч. „Движението няма да бъде спряно изцяло, но ще бъде затруднено“, допълни Тотева.
Протестът в няколко града в страната се организира от „Сдружението на заведенията в България” и “Българската асоциация на заведенията”. Предвижда се той да бъде всеки ден.
Болярово се включва активно в Седмицата на пожарната безопасност с поредица от събития, насочени към повишаване на информираността и готовността на хората за действие при пожари и бедствия. Инициативата продължава от 9 до 12 септември. Участък „Пожарна безопасност и защита на населението“ в града е с дни на отворени врати и посреща граждани всеки ден..
По инициатива на нестинарската общност в село Българи чрез благотворителна кулинарна инициатива бяха събрани 5000,10 лв. за лечението на Стефчо. Деветгодишното момче има нужда от скъпоструваща и продължителна рехабилитация, за да проходи. Преди 3 години той пострада при автомобилна катастрофа и е неподвижен от кръста надолу. В подкрепа на..
Публиката в Бургас ще има възможност да види предпремиерата на най-новия проект на Нина Николина – GLOBAL POP. Концертът е на 2 октомври от 19:30 ч. в Културен дом НХК и е част от програмата на VIII Порт Прим Арт Фест. На сцената до Нина Николина ще застанат Бисерка Пиларска и Таня Първанова от формацията „Магическите гласове“. Към тях се..
Средец навършва 65 години. По този повод през целия септември предстоят събития, посветени на празника на града – 23 септември. В програмата са включени културни и спортни мероприятия, сред които традиционните народни борби в село Факия, футболни турнири и концерти. За първи път селището е споменато в пътепис през 1595 г. под името..
Повече контрол и санкции за шофьори и пешеходци са в сила от няколко дни. Промените в Закона за движението целят намаляване на пътните инциденти. Последните фрапиращи случаи на нарушение на правилата са дело на млади шофьори, за съжаление част от тях завършиха трагично. БНР Бургас се присъединява към усилията на институциите за овладяване на..
От 9 часа днес за два месеца се затваря за движение на автомобили вътрешна улица в промишлена зона "Юг - Запад" в участъка от ул. "Търговска" до път I-9 Бургас – Малко Търново, съобщават от общината. Причината е изпълнение на строително-монтажни работи за обект: „Изграждане на улици и техническа инфраструктура в границите на кв. 1, 2, 5, 10 и..
Изплащането на пенсиите през този месец чрез "Български пощи" започва днес и ще завърши на 23 септември, посочват от Националния осигурителен институт. Преводите на сумите за септемврийските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени също днес. Датата за изплащане на обезщетенията за безработица..
Църквата „Преображение Господне“ в Поморие е сред най – старите по българското Черноморие. Тук се пази и голяма колекция от икони, датирани от ХV..
Достигат ли до потребителите продукти на родни производители, без посредници, използвайки платформата „Роден дар“. Оказва се, че все повече малки..
През изминалата седмица потребителската кошница е запазила стойността си от предходната и е била 98 лева. Това сочат данните на Държавната комисия по..