Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министерството на туризма: Свободната зона на плаж "Стамополу - Перла“ е по-голяма от платената

Питането е от депутата Мартин Димитров след сигнали за нарушения

Снимката е илюстративна

Свободната зона на плаж „Стамополу - Перла“ е по-голяма от платената, а концесионерът е в пълното си право да оформя платената зона по своя преценка. Това отговарят от Министерството на туризма след сигнали за нарушения на ивицата

Питането е от депутата Мартин Димитров, който е сигнализиран от бургазлии, че повече от 500 метра ивица е непрекъсната с платени чадъри. Така тази територия не може да се ползва свободно, а много от плажните принадлежности се „резервират“ и охранители гонят туристи, се казва в питането на Димитров. 

От министерството отговарят, че през това лято са извършени две проверки там, включително и геодезическо заснемане. Нарушения не са открити, платените и безплатните зони се редуват, а свободната зона била значително по-голяма от платената. Законово право е на концесионера да определи къде да са двете зони. От министерството посочват, че те нямат ангажимент да следят за подобно резервиране на принадлежности и прехвърлят отговорността на Комисия за защита на потребителите, ако има нарушение.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В понеделник избират фирмата изпълнител за ремонта на графичната база

Графичната база „Тодор Атанасов“ в Бургас ще бъде превърната в  „Културно-образователен център и музей“. Дългоочакваният ремонт започва съвсем скоро, след като в началото на следващата седмица ще бъде избрана и фирмата изпълнител. Ремонтните дейности са част от  трансграничен проект между България и Турция - „Туризмът  чрез култура – наше общо..

публикувано на 27.11.25 в 14:33

Ченгене скеле е втората спирка на Националния рибен фест

Министерството на земеделието и храните организира Национален рибен фест на Ченгене скеле край Бургас. Събитието на 30 ноември е посветено на популяризирането на рибата и рибните продукти, както и на подкрепата към българските рибари, производители и преработватели.  Демонстрации и лекции, свързани със здравословното хранене,..

обновено на 27.11.25 в 14:21

Повече българи са пътували в чужбина през октомври

През октомври 2025 г. пътуванията на български граждани в чужбина се увеличават с цели 15% спрямо същия месец на 2024 г., докато посещенията на чужденци в България нараства с едва 0,4%, показват последни данни на Националният статистически институт (НСИ). Пътуванията на български граждани в чужбина през октомври са 829,3 хил., или с 15% над..

публикувано на 27.11.25 в 12:00

ПОС терминали и банкомати спират временно на Нова година, някои заведения затварят

Тази година посрещането на Новата година ще е необичайно за хотелиерите и ресторантьорите. За няколко часа няма да работят ПОС терминалите и банкоматите заради техническо прекъсване, свързано с настройването на банковите системи за преминаване към еврото. Ще се наложи да плащаме само в брой. Някои от ресторантите дори няма да..

публикувано на 26.11.25 в 12:00

Три компании имат интерес към румънските активи на руската "Лукойл"

Три компании, заинтересовани от закупуването на румънските активи на руската енергийна компания "Лукойл", преговарят директно с нея, заяви във вторник румънският министър на енергетиката Богдан Иван, цитиран от онлайн изданието profit.ro ,  предаде Ройтерс. "Лукойл" има 320 бензиностанции в Румъния, управлява третата по големина рафинерия в страната и..

обновено на 25.11.25 в 14:40
Снимката е илюстративна

ВиК Ямбол инвестира средства в помпени съоръжения в община Болярово

„Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Ямбол е извършило инвестиции в размер на 18 018,48 лв. без ДДС за модернизация и подобряване на водоснабдителната инфраструктура на територията на община Болярово. Сред новите активи са реконструкция на уличен водопровод в село Попово, както и монтаж на седем помпени съоръжения в населените места Воден, Попово,..

публикувано на 25.11.25 в 11:05

Не се очаква спекулативно предпразнично повишаване на цените на хранителните стоки

Цените на едро на основни хранителни продукти като яйцата, брашното и картофите са се повишили през последната седмица, показват обобщени данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържища. През последната седмица цените растат на брашното, кашкавала, прясното мляко, но поевтиняват сиренето и киселото мляко, олиото, свинското и пилешкото месо...

публикувано на 24.11.25 в 15:30