153% е ръстът на туристите през месец август по Южното Черноморие спрямо 2020г. Това показват данните на Регионалната туристическа камара в Бургас. Най-голям ръст от 50% бележат украинските туристи. Втора поредна година, обаче, е нулева за Скандинавския пазар.
97% повече са чартърните полети през месец август на бургаското летище спрямо миналата година. Спрямо 2019-а година, обаче, има спад от 56%.
Правилата за входящия туризъм режат туристи от традиционни пазари
След украинците, най-голям ръст бележат румънските туристи. Близо 30 хиляди румънци са избрали за почивка Южното Черноморие. Най-много са българите от София и областите Хасково, Пловдив и Благоевград, които са посетили Южното Черноморие това лято. От какво са останали недоволни те, посочва председателят на РТК в Бургас Иван Иванов:
"Какво казват пловдивчани на база направени конкретни проучвания - само 10% са доволни, а 46% са недоволни. Недоволството идва от самия персонал. Те казват, че няма адекватност между цена и услуга."
План и ясни критерии са нужни на родния туризъм, според Сава Чоролеев
На 22-и и 26-и септември се очакват последните чартърни полети за сезона, каза още Иван Иванов. Те ще пристигнат от Германия и Чехия.

Руската компания "Лукойл" обяви, че си запазва правото да потърси юридическа защита на правата и легитимните си интереси в България, след като управлението на активите ѝ в страната бе поето от особен управител. "Лукойл" предприема всички необходими стъпки, за да завърши продажбата на рафинерията, мрежата от бензиностанции и другите си активи в България..
Правителството одобри 44 млн. лв. допълнителни плащания от централния бюджет за 2025 г. за осигуряване на средства на „Български пощи“ ЕАД. Двадесет и пет милиона лева се отпускат, за да бъде осигурено първоначалното зареждане с евро на пощенските станции в населени места без банки. Средствата ще бъдат възстановени от дружеството до 30..
По предварителни данни на Националния статистически институт наетите лица по трудово и служебно правоотношение в област Бургас към края на септември 2025 г. са 113 хиляди . Областта заема 4-то място в страната по общ брой наети. Най-големи дялове в структурата на заетостта имат дейностите „Търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети“ – 16.2% , и..
Социалното министерство ще приема до 10 февруари проектни предложения по програмата "Красива България" за следващата година. За средства по "Красива България" могат да кандидатстват общини, областни управители, държавните институции, контролните органи, които са собственици на сградите, включени в проектните предложения. Ще могат да се ремонтират и..
Особеният управител на дружествата от Групата „Лукойл“ в България Румен Спецов проведе работна среща с колектива на „Лукойл Нефтохим Бургас“ АД, в която участваха и министърът на енергетиката Жечо Станков, кметът на Бургас Димитър Николов и представителят на държавата в Надзорния съвет Цветан Цирков, съобщиха от рафинерията. На срещата са обсъдени..
Стабилен пазар на труда през октомври с регистрирана безработица от 5.15 процента, отчита Агенцията по заетостта. С регистрация в бюрата по труда са 145 хиляди души, започналите работа с посредничеството на държавата са 16 хиляди души, от тях 3 500 от уязвимите групи на субсидирано място. Бизнесът е обявил 8 хиляди и 500 свободни позиции предимно в..
Голяма част от черноморските ни курорти могат да бъдат наводнени при обилни валежи – показват резултатите от проверката на Министерството на околната среда и водите след потопа в "Елените", който взе 4 жертви. След кошмарното бедствие властите започнаха проверка, а месец по-късно резултатите показват, че курортите Свети Влас, Лозенец, Царево, Шабла и..
Социалното министерство ще приема до 10 февруари проектни предложения по програмата "Красива България" за следващата година. За средства по "Красива..
Особеният управител на дружествата от Групата „Лукойл“ в България Румен Спецов проведе работна среща с колектива на „Лукойл Нефтохим Бургас“ АД, в която..
По предварителни данни на Националния статистически институт наетите лица по трудово и служебно правоотношение в област Бургас към края на септември 2025..