Възпитаникът на „Черноморец“ (Бургас) – Ердал Галиб спечели злато на турнира по свободна борба от Световните ученически игри, които се проведоха през изминалата седмица в Белград.
Бургазлията, триумфира в категория до 62 кг в свободния стил след три убедителни победи.
Галиб даде само една точка на съперниците си, като на старта разгроми само за 53 секунди украинец с 12:1, после прегази и представител на домакините с 12:0, както и бразилец с безупречното 10:0.
Схватките в сръбската столица бяха изгледани от президента на Международната федерация по борба Ненад Лалович.
В Белград се събраха над 2500 състезатели от 42 държави, които спорят за медалите в 14 вида спорт. Сред тях волейбол, баскетбол, футбол, лека атлетика, джудо, карате, шахмат, таекуондо, както и борба.
Златко Янков е новият директор на Детско-юношеската школа на Черноморец. Той заменя на поста Димчо Ненов. „Няма нужда от гръмки обещания. Единственото, което трябва да направим, за да може отново Черноморец да се превърне в люпилня на таланти, е да работим здраво. Това и нещото, което мога да обещая – работа, работа и пак работа. Надявам се и вярвам,..
Петър Драганов спечели славянския пояс на Световния боксов съвет (WBC) в суперполусредна категория на стадион "Арена" в Созопол. В 10-рундова битка той победи категорично аржентинеца Родриго Кория със съдийско решение и записа 12-а поредна победа (7 с нокаут) в професионалната си кариера – първа титла и дебют на пълната дистанция. Петър показа..
Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния боксов съвет. В него българският боец Петър Драганов ще се изправи срещу Родриго Дамиан Кориа от Аржентина. Днес се проведе официалният кантар на състезателите преди мачовете. Събитието започна с..
Мотивационната среща и изложба „Родена за Олимп“ с участието на олимпийската шампионка по художествена гимнастика Стефани Кирякова ще се проведе на 8 август в Експо център „Флора“, Бургас. Събитието е първа спирка от националното олимпийско турне на Стефани Кирякова, посветено на четвъртата годишнина от спечелването на златния олимпийски медал в..
Станислав Жеков ще води тима в А областна група. Първата цел пред него е да направи селекция и да сформира група от млади футболисти, с които да направи подготовка и да стартира участие в надпреварата. Жеков е добре познат на бургаската публика. Има огромен опит и сериозна визитка като футболист в професионалния футбол. Като треньор в последните три..
Арена „Созопол“ ще бъде домакин на бойна гала вечер, която ще се проведе на 9 август. Надпреварата ще събере най-успешните български състезатели по бокс, кикбокс и ММА, които ще премерят сили в поредица от зрелищни двубои. Кулминацията на програмата ще бъде сблъсъкът за пояса на Световния боксов съвет в полусредна категория до 70 кг, за която..
Отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция ще премерят сили в започващия днес в Бургас международен турнир по плажно ръгби KRASIKO. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena на Северния плаж ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16 години. Това е осми поред..
Златко Янков е новият директор на Детско-юношеската школа на Черноморец. Той заменя на поста Димчо Ненов. „Няма нужда от гръмки обещания. Единственото,..