"Това да съм в "Гласът на България", беше едно както предизвикателство, така и приключение, дори не мога да го опиша с думи, защото музиката е това, което нас, хората, които се занимаваме с нея ни държи будни и живи и това беше един момент, в който аз реших да се впусна в това нещо и да видя какво ще стане. Запознах се с много хора, това мисля, че също е много важно. Това е и сверяване на часовника, да разбереш къде се намираш в това, което правиш и беше наистина страхотно изживяване, нищо лошо не мога да кажа", сподели Стефка Емилова.
Стефка Емилова започнала да пее още като ученичка в родното Търговище, тя взима множество награди из цялата страна. През 2013 г. е победител и в големия конкурс „Бургас и морето“. В морския град се премества за постоянно през 2005 г., когато става вокалист на група „Горещ пясък“. Малко след това започва да пее и с рокаджиите Г.Р.А.С., чийто глас е и досега. Намерихме ги във Финландия, където в момента провеждат своите музикални участия там.
"Операция: Плюшено мече" търси двама доброволци, които да се включат в тазгодишната коледна кампания. Тя е за събиране на подаръци и раздаването им на деца и младежи, лишени от родителска грижа, в риск, с увреждания, от социално слаби семейства, както и възрастни с умствени увреждания. Инициативата е вече на 18 години и започна именно от Бургас,..
Нова апаратура и постелъчно бельо бяха закупени чрез дарителска кампания за гинекологичното отделение, сектор "Патологична бременност" в УМБАЛ Бургас. Инициатор на доброто дело бе Ваня Христова, координатор на фондация „Искам бебе“ в града. Само за два дни са събрани над 6 хиляди лева. Всъщност историята започва от едно лично..
Когато човек много иска да сбъдне своя мечта, нищо не може да го спре. Дори и болест да го е приковала на инвалидна количка, той трябва да опитва предизвикателствата в живота си. В това е убедена Николинка Ганева, която въпреки, че е в инвалидна количка се научи да се гмурка под вода. Бургазлийката е на 54 години и със спастична..
Световноизвестният клоун Паоло Нани пристига в България за турне в четири града със своето улично представление „Джекил на лед“. Бургаската публика ще може да го види на 27 септември от 18:00 ч. на сцена „Охлюва“ в Морската градина. Входът е свободен, а сладоледът – безплатен. Преди спектакъла, от 17:30 ч., със свое шоу ще се включи и Ивомир..
Оксана Желяпова е родена в град Кишинев в смесено семейство на молдовка и българин и с корени от град Твърдица, район Тараклия в Молдова. Тя е юрист по образование. Българските й корени са от Сливенския район и местния град Твърдица. Бесарабската българка спечели титлата „ Мисис България Вселена 2022“, като каузата, с която участва е да..
България влезе в Гинес с най-голямата кучешка торта в света. Тя бе представена в София. Автор е д-р Костадин Шанков, ветеринарен лекар и специализиран кучешки готвач. Организатор и рекордьор е най-голямата верига зоомагазини у нас . Тортата е с размери –2 на 2 метра и тегло точно 305,8 кг. Приготвена е изцяло от натурални продукти, отговарящи..
10 години от преобразуването си в културен център отбелязва петвековният Безистен в Ямбол. Днес и утре в средновековната сграда и пространството около нея ще бъдат открити изложби, арт-ателиета и концерти. Отбелязването на 10 -те години от трансформирането на емблематичната за Ямбол сграда на Безистена от покрит базар в културен и..
"Операция: Плюшено мече" търси двама доброволци, които да се включат в тазгодишната коледна кампания. Тя е за събиране на подаръци и раздаването им на..