Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съветници с декларация настояват той да се оттегли

Емил Пейчев: Няма да напускам общинския съвет на Царево

Съветникът от Царево Емил Пейчев няма да напуска общинския съвет. С декларация днес част от колегите му на редовно заседание го призоваха да го направи, тъй като заради негови сигнали различни държавни институции проверяват общинската администрация, съветници и собственици на имоти.

Преди дни в Царево се проведе общоградско събрание, на което бяха дискутирани проблеми, породени от жалбите. Те са свързани със събиране на т.нар. „дарения“ и изграждане на незаконни къмпинги в земеделска земя около "Арапя", "Делфин", "Юг", включително за незаконни постройки в местността  "Грънчаря". В същото време  Пейчев пише и до здравния министър за  бъдещия медицински център в Царево, който ще работи съвместно с болница "Пирогов". /https://bnr.bg/burgas/post/101562335/

 Емил Пейчев бе пуснал уведомление до председателя на съвета, че му се налага да отсъства. 

Зам.-председателят на съвета Даниел Николов прочете декларацията, част от мотивите са:

Използването на специализирани държавни органи се превърна в репресивен способ за въздействие на мирни граждани. Собствените амбиции за властови постове и лично облагодетелстване не може да бъде причина за системно погазване на правата на жителите на общината.

Считаме, че със своето поведение общинският съветник Емил Пейчев погазва всички морални и етични норми, преследвайки свои собствени цели.

Стела Кюмюрджиева обясни:

Той твърди, че е стожер на някаква борба за справедливост. Революционерът застава с лицето си пред хората и говори, а не пуска жалби.

 Станислав Добрев отбеляза:

Трябваше да изчакате той да бъде тук,има уважителна причина поради която го няма. Не искам да бъда негов защитник, искам обективно да погледна цялата ситуация.Ние трябва да уважаваме колегите си.За жалбите -никъде не видях да има конкретна жалба пусната срещу конкретен собственик.това, че той показа един проблем, нагнетявал се повече от десетилетие нашата община, не го прави виновник за проблема.

Димитър Гочев заяви: 

Той е намерил правно,това, което му дава законът, да го използва.Дали е целесъобразно, дали на готварски език прекалено пресолява манджата, народът, гласоподавателят, суверенът, както обичат да казват някои, ще покаже на изборите.

Георги Лапчев поясни:

Декларацията е право на всяка политическа партия.

Спрете с този популизъм. Ние трябва да се борим за Общ устройствен план.Това е най-правилният начин.Община Царево не е възложител на ОУП. Регионалният министър е този, който възлага. Екоминистърът допълва със задължителната ОВОС. Престанете да вменявате н обществото, че Общината е против ОУП. Не е против, но не е и факторът, който може да контролира тези процеси.

 Прокуратурата, Специализираната и другите органи, са стигали  до решението, че няма престъпление, че няма нарушение.Производствата са прекратени.

Потърсихме за коментар по телефона Емил Пейчев, той беше категоричен, че няма да подава оставка :

Няма как те да ми искат оставката, аз съм на избираема длъжност. Това, че те се възмущават на моето поведение, то е провокирано от тях. Многократно входирам искания чрез общинския съвет, до г-т кмета, да получа информация за казусите.Никаква информация не ми се дава.Нормално е тогава тази информация да я поискаме през областна управа, през прокуратурата, през други институции.Аз не съм тръгнал да се саморазправям, аз съм тръгнал по законовия път.

Емил Пейчев уточни, че не е обжалвал решенията на прокуратурата по приключилите проверки, защото е видял в каква посока са те, ще дойде момент, когато нещата ще станат ясни, посочи още той.

Какво се случва с реализацията на проекта за медицински център в Царево ,очаквайте повече от кмета Георги Лапчев утре в програмата на БНР Бургас.

ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургас е домакин на международна среща за иновации и синя икономика (ОБНОВЕНА)

Бургас е домакин на еднодневна международна работна среща „Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност“.   Тя е част от проекта „В подкрепа на синята и интелигентна трансформация на Черноморския басейн - Сини порти”/Empowering Blue and Smart Transformation of Black sea Basin- Blue Gates BSB 00189, финансиран..

публикувано на 12.08.25 в 13:00

Липсата на достатъчно вода затруднява гасенето на пожарите край село Скала

Липсата на вода и сушата са едно от големите предизвикателства при гасенето на пожарите край село Скала, община Сунгурларе. Днес на помощ на огнеборците там са и военни, както и самолети, и хеликоптери. Според местни огънят е тръгнал от съседното село Балабанчево.  Локализиран, но не загасен, е пожарът край сунгурларското село Скала..

публикувано на 12.08.25 в 12:51

Отбелязваме Международния ден на младежта

Днес е Международният ден на младежта.  Като такъв е отбелязан за пръв път на 12 август 2000 година.  Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от..

публикувано на 12.08.25 в 10:00

Баща на две деца от Бургас се нуждае от средства за трансплантация

Иван Тодоров, баща на две деца и дългогодишен служител на Българската армия и Военноморските сили на България, се нуждае спешно от бъбречна трансплантация, която трябва да бъде извършена в Турция. Цената на животоспасяващата интервенция е непосилна за неговото семейство, а времето е решаващ фактор. Това съобщи в емоционален пост в социалните мрежи..

публикувано на 11.08.25 в 18:35

Амнести Интернешънъл организира среща в Бургас за правата на човека

Организацията Амнести Интернешънъл България ще проведе неформална информационна среща днес от 17.30 в град Бургас.   Присъстващите ще имат възможност да се запознаят с историята на Амнести Интернешънъл България, приоритетните кампании и начините, по които могат да станат част от общността - като активисти, доброволци или членове .  Това заяви..

публикувано на 11.08.25 в 12:30

Самодейци от Сливен с отличия от Националния събор в Копривщица

Самодейци от 11 населени места в община Сливен представиха обичаи, песни, танци и инструментални изпълнения на XIII Национален събор на народното творчество в Копривщица. Те се завърнаха с първи и втори отличия. Съставите от Сливен бяха подбрани след участие в традиционния фолклорен събор в Кермен през юни. Община Сливен осигури транспорта им до..

публикувано на 11.08.25 в 10:00

Започва подписването на договорите за подмяна на отоплителни уреди в Бургас

Одобрените домакинства по проекта за подмяна на стари отоплителни уреди в Бургас ще могат да подпишат договорите си в периода от 11 до 30 август в офисите, в които са подали заявленията. В списъка с одобрените са включени всички домакинства, получили между 14 и 3 точки при класирането, както и тези с 4 и 3 точки, кандидатствали през първия прием от 6..

обновено на 11.08.25 в 09:31