Според одобрения през 2014 г. ПУП, територията е разделена на много парцели за ново застрояване, а функционалното отреждане е предимно за курортни дейности. Новото предложение предвижда някои от терените да бъдат обединени със статут за обществено ползване. За част от територията се иска и промяна на височината на застрояване. „Единственото, което се вдига като показатели е в Северната зона, която е със съществуващите сгради, които и в момента са с над 7 м. височина. Там се предвижда 12 м. височина с коефициент на интензивност 1 и 2, които са показателите за всяко едно българско село“ обясни Николай Цоцомански от Община Бургас.
„Нашата идея е на част от терена, да се случи нещо като Бизнес парка в София или Тех парк - отделни сгради като офиси. Да може хората да минават през цялото това нещо, да е обществено достъпно и да има малки заведения, които да захранват тези офиси. Да може всички, които дойдат в Бургас, да им покажем, че и ние можем да направим нещо, което е съвсем различно от сгради, апартаменти или някакви хотели, които са само за даден вид хора, а другите да не могат да влязат. Цялата среда да бъде насърчена така, че да има обучение на млади хора – говорили сме с Динко Раднев от Съюза на математиците, които ще направят обучение на кадри по информатика, лингвистика, роботика. Говорили сме и с компании, които са в ИТ сектора. Цялото това нещо да е свързано с лугата, която трябва да се подреди по малко по-добър начин. Да е организирано с душове и отделни зони, защото сега минават кални хора навсякъде. Да минават пешеходци, колела, да могат да са свързани с външни зони, детски площадки, външен фитнес. Да е открито за всички и да няма външни огради“, обясни Пламен Недялков от строителната компания, изготвила проекта. Според него проектът ще може да се реализира на няколко етапа в рамките на 3 години.
Към инвестиционното намерение са приложени становища от Българска фондация Биоразнообразие, от доц.д-р С. Тепавичарова – ръководител на иновационна група в Лаборатория „Солеви системи и природни ресурси“, Институт по обща и неорганична химия към БАН, сдружение с нестопанска цел „Заедно 2011“ и от председателя на съюза на учените – Стара Загора.
От Община Бургас обясниха, че собствениците на терена в момента имат пълното право да го заградят и да започнат изграждането на това, което е разрешено към сега действащия ПУП.
„Имаме един действащ ПУП и ние искаме Общинският съвет да каже дали одобрява той да се реализира за курортни дейности и там да започнат още утре да се проектират и изграждат едни сгради, които ще са хотели и за обитаване, или сме съгласни тази зона да се превърне в такава с обществено-обслужващи функции“, посочи зам.-кметът Чанка Коралска.
Според част от общинските съветници територията не е подходяща за подобен проект.
Повече по темата очаквайте в утре в сутрешното предаване на БНР – Бругас.
Най-ощетени от цените в магазини за хранителни стоки са потребителите. Това коментират организаторите на еднодневния бойкот у нас, който е обявен за утре. Той е заради високите цени на продуктите, а идеята е големите супермаркети да останат без купувачи. Протестът е по примера на Хърватия и е организиран от Движение "Системата ни убива",..
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) извършва предварително проучване на всички данни и фактори, свързани наблюдавания ръст на цените на храните от първа необходимост, става ясно в съобщение от пресцентъра на регулаторния орган. Комисията заявява, че не упражнява ценово регулиране, като насърчава всеки, който разполага с информация и/или..
В четвъртък и петък заради изграждане на уличен водопровод и улична канализация в ж.к. „Изгрев“ се въвежда временна организация на движението, съобщават от община Бургас. Затваря се за движение кръстовището на улицата между бл.184 и бл.181 и улицата между бл.37 А и ТП „ДЛС Ропотамо“.
В Етнографската експозиция на бургаския музей отново отваря врати „Работилничка за мартеници“. В рамките на един астрономически час, с помощта на уредниците от музея, децата ще се запознаят с материалите, от които се изработват и ще могат да сътворят своя мартеничка. Работилницата ще бъде отворена до края на месеца от 10:00 до 16:00 часа..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за Коледа и Великден за предоставянето на хранителни продукти на възрасти хора в нужда. Сега каузата им цели да помогне на деветгодишното момче, което има сериозен здравословен проблем. Необходима..
16 души от Община Камено ще получават безплатно здравно-социални услуги. Те се реализират по програма, в която са заложени по-малко средства спрямо предходни периоди. От нея ще се възползват хора с увреждания и възрастни хора, обясни кметът Жельо Вардунски: "Те ще получат човек, който два часа ще е до тях. Ще им пазари, почиства. Това са хора..
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни заговезни. В края на февруари в Ямбол за 26-и път ще се проведе Международният маскараден фестивал „Кукерландия". Представители на единствената градска ямболска кукерска група ще огласят парламента..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за..
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни..
Пътят между Ямбол и Сливен е най-натовареният участък от републканската пътна мрежа на територията на Ямболска област. Възможност за разтоварване на..