Общинската болница в Поморие набира средства за подпомагане на дейността си в условия на извънредна ситуация, свързана с COVID-19. Здравното заведение е относително стабилно, но има спешна нужда да обнови сградния си фонд и да закупи нова модерна апаратура за лечение на пациентите.
Общинската болница остава една от малкото лечебни структури, предоставила над 1/3 от легловия си фонд за лечение на ковид пациенти. Управителят д-р Кирил Хинов коментира кампанията
„В момента няма постъпило нищо по дарителските сметки. А в болницата няма правени ремонтни дейности от 30-40 години. Няма купена техника и апаратура. Болницата се нуждае спешно от рентген, ехографи няма. Пишем писма до министрество на здравеопазването, пускаме искания, защото 30 години нищо не се е случвало. В момента ни предстоят ремонти. Техника и апаратура е амортизирано от преди 40 години и на която пише СССР“
Изплатени са заплатите на лекарите, осигурени са нормални условия за работа, но имаме спешна нужда от обновяване на апаратурата, посочи още д-р Хинов и апелира към хората:
„Ако имат нещо в сърцето си, нека помогнат. Помагайки на болницата, помагат и на хората, на семействата, на себе си, на всички поморийци.
„Защитам мое лично мнение, че болниците няма как да са частни дружества – ако са общински и държавни, защото те имат и социални функции. Те не са наравно всички други болници на пазара. Ние не сме на равен старт. Тогава държавата трябва да поеме тези държавни функции", коментира кметът Иван Алексиев.
Той допълни, че следващата стъпка е предоставяне на управлението на сградния фонд и на прилежащото пространство да се управлява от болницата. Предстои и ремонт на паркинга.
Всеки, който желае да подпомогне дейността на МБАЛ “Поморие” може да го направи чрез дарение на следната дарителска сметка:
МБАЛ “Поморие” ЕООД
Общинска банка
IBAN: BG24 SOMB 9130 1017 0004 02
BIC: SOMBBGSF
Управител: д-р Кирил Хинов
Повече чуйте в звуковия файл:Над 200 дерматолози от 30 града у нас днес ще преглеждат безплатно в рамките на кампанията Евромеланома. Голяма част от специалистите изискват предварително записване на час. Списък на участващите болници, медицински центрове и лекари е публикуван на сайта на кампанията. Безплатни прегледи за рак на кожата в УМБАЛ "Св. Георги" Кампанията..
Започна ремонтът на Общинския дентален център в Бургас, съобщават от общината. Работата ще продължи 10 месеца, а през това време Стоматологията няма да прекратява дейността си. Проектът предвижда основен ремонт на сградата, която е построена през 1968 г., включително изграждането на вътрешни инсталации и въвеждане на мерки за енергийна ефективност. На..
Информационна кампания за симптомите и рисковите фактори, водещи до инсулт се проведе в Бургас по повод днешния Европейски ден за информираност за заболяването. Пунктът бе пред сградата на общината. Там бе разположена „пътека на знанието“, каквото име носи и самата кампания. Преминаването през нея има за цел да предаде основни познания за..
В Международния ден на медицинските сестри засягаме темата за недостига на здравни специалисти и в Бургас. По-конкретно в Центъра за спешна медицинска помощ, който се състои от 12 филиала в цялата област. В тях не достигат медицински кадри, защото няма пълно окомплектоване на спешните екипи. Това се отнася не само за медицинските сестри, а и..
Недостигът на специалисти по здравни грижи в Ямболска област може да доведе до затваряне на цели болнични отделения. Млади кадри липсват, а броят на напусналите системата акушерки и медицински сестри се увеличава, предупреждават от Асоциацията на професионалистите по здравни грижи. Ниското заплащане, условията на труд, негативизъм от страна на..
В навечерието на 12 май, когато световната общност отбелязва празника на медицинските сестри, Община Сливен отличи за принос в сферата специалисти по здравни грижи от местни училища, социални центрове, детски ясли и градини. На официалната церемония, състояла се в зала „Сливен“, заместник-кметът по хуманитарните дейности Пепа Чиликова, се обърна с..
Министерството на здравеопазването предупреждава за опасно предизвикателство в социалните мрежи. При него деца се състезават да задържат дишането си или по друг начин да блокират достъпа на кислород до тялото. С цел превенция и информиране на родителите и децата за потенциалните рискове от подобни „игри“, Министерството на здравеопазването се обърна..