Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

221 новородени с помощ от 2000 лв в Несебър за година

221 са новородените в Община Несебър през изминалата 2021 година, получили еднократната помощ от 2000 лв. Общата сума, която местната власт е изплатила от бюджета си на родителите им, възлиза на 442 хил.лв. За разглеждания период са се родили и 4 двойки близнаци. За 2021-та година общината е подкрепила финансово и 7 двойки за инвитро процедури с общо 14 000 лв.

За предходните години данните сочат, че през през 2020 година еднократна помощ е отпусната на 267 новородени в Община Несебър в размер на 534 хил. лева, за 2019 година местната власт е изплатила от бюджета си на родителите 598 хил. лева за 299 бебета. За 2018–та новородените в Община Несебър, получили финансов стимул, са 268, а 536 хил. лв. е размерът на отделените средства за тях. 

От 2007 година Община Несебър отпуска за всяко семейство с новородено дете еднократна помощ от 2000 лв., а няколко години по-късно отделя и средства за разходи по инвитро процедури на двойки и семейства с репродуктивни проблеми.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Чудотворна икона пристига днес в Ямбол

Чудотворната икона на Пресвета Богородица „Предвъзвестителка“ (позната още като „Пожарна“) ще бъде изложена за поклонение в ямболския храм „Успение на Пресвета Богородица” днес с благословението на негово високопреосвещенство Арсений. В храма от 18.00 часа сливенският митрополит ще възглави Архиерейската вечерня с молебен-канон на Пресвета Богородица...

публикувано на 03.08.25 в 07:46

Митрополит Арсений освети параклис в Царево

Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений освети новоизградения параклис „Св. Николай Чудотворец“, издигнат над пристанището в град Царево. На освещаването присъстваха кметът на община Царево Марин Киров, Председателя на Общински съвет Царево Таня Янчева, множество жители и гости на града.  По-рано митрополит Арсений отслужи..

публикувано на 02.08.25 в 16:20

Кръстьо Пеев: Отново се прехвърлят петролни продукти близо до брега в Бургаския залив

Започва прехвърляне на сурови петролни продукти от борд на борд на 13-14 км от Несебър и Поморие, съобщиха преди минути от Обществения съвет в Несебър. "Този път духа вятър с посока север-североизток и на прицел от обгазяване са Созопол, Черноморец, Приморско", сподели в свое видео във фейсбук Кръстьо Пеев от организацията. Той..

публикувано на 02.08.25 в 14:25

Митрополит Арсений ще освети параклиса "Св. Николай Чудотворец" в Царево

Сливенският митрополит Арсений ще освети параклиса "Св. Николай Чудотворец", издигнат над пристанището в град Царево. Църковната церемония ще е в 12 часа. Преди това от 9 часа Негово Високопреосвещенство ще  отслужи Архиерейска света литургия в село Кости.  Тя ще е в  храм „Св. св. Кирил и Методий“. Жителите и гостите ще могат да се докоснат до..

публикувано на 02.08.25 в 07:25

Чешмите в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм

Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общината. Извършителите чупят или крадат кранчетата на чешмите. Община Сливен поставя нови веднага, но за броени часове те са или откраднати или счупени. Става думи за чешмички, монтирани в паркове, на площи около здравни заведения, автогарата и други обществени..

публикувано на 01.08.25 в 16:52

В Болярово започна записването за дърва за огрев

В Болярово започна записването за дърва за огрев И тази година Община Болярово осигурява дърва за огрев на преференциални цени. От днес, започна записването и заплащането на заявените количества. Жителите на общината могат да заявят до 10 кубика дърва, като цената е: 50,00 лв./куб.м с ДДС – за количества до 5 кубика; 60,00 лв./куб.м с ДДС..

публикувано на 01.08.25 в 15:10

Работниците от летищата във Варна и Бургас с искания към ръководството

За спешна среща с ръководството на концесионера на двете морски летища Варна и Бургас настояват работещите в дружество. Искането е отправено от Федерацията на транспортните работници към КТ „Подкрепа” и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ, заради нарастващото социално напрежение сред служителите. То е породено от огромната натовареност..

публикувано на 01.08.25 в 15:06