1546 бебета са се родили в отделението на бургаската болница за изминалата 2021-ва година. Това е с около 120 новородени по -малко в сравнение с предходната година. Добрата новина е, че е спаднал и процентът на недоносените бебета, коментира раждаемостта началникът на родилното отделение д-р Антонио Душепеев.
"Продължаваме да сме отделението с най-нисък процент оперативни раждания в България. Миналата година беше под 24%, тази година е около 26 на сто и то главно заради усложнената епидемична обстановка от началото на годината.
В България текат демографски процеси, които по една или друга причина се отразяват на хората да имат желание за деца.
Преди всичко трябва да се направи анализ и на национално ниво каква е раждаемостта, след това и на региона, в област Бургас сме в челните места по раждаемост.
По отношение на недоносените бебета, от 19-20% вече случаите са спаднали до около 11 на сто.
И днес, с традиционния ритуал по миене на ръце, но без гости и камери, лекари и акушерки ще отбележим деня на родилната помощ", каза още д-р Антонио Душепеев. Това ще се случи при спазване на всички противоепидечични мерки.
Забранява се ползването на питейна вода за напояване, поливане на зелени площи, миене на улици, плочници, моторни превозни средства и други, поради силно намален дебит на водоизточниците на територията на община Сливен. Това става ясно от заповед на кмета на общината, свързана с мерките за ограничаване на водоползването, по искане на ВиК - Сливен...
Федерация Транспортни работници към двата синдиката КТ "Подкрепа" и КНСБ искат среща с ръководството на оператора на двете морски летища в Бургас и Варна. В писмо до ръководството, синдикатите посочват, че трябва да се обсъдят проблеми свързани с рамката за увеличение възнагражденията на работниците и служителите в дружеството за 2026 г., което..
Обучение по Първа помощ за широката общественост се проведе днес в Областна администрация в Бургас. Д-р Светослав Тодоров, зам. директор на УМБАЛ – Бургас представи лекция на тема „Първата помощ спасява животи“. Тя беше съпътствана и с практически демонстрации. Обучението се организира за втора година с помощта на БЧК – Бургас. В..
Въвеждането на интелигентен подход в регулирането на движението на кръстовището на бул. „Стефан Караджа“ и ул. „Георги Икономов“, до „ДКЦ 2 – Сливен“, планира Община Сливен. Това обяви пред журналисти днес заместник-кметът по финанси и инфраструктура Румен Иванов. В момента движението в района на кръстовището се регулира от светофар. Иванов обясни, че..
За втори път тази година жителите на село Дюлево се събраха, за да заявят категоричното си несъгласие с намерението за изграждане на фотоволтаичен парк в землището на селото. На провелото се в сряда обществено обсъждане по нов проект на площ от 260 дка, местната общност остана единна в позицията си и се обяви против инвестиционното намерение...
През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море". Това е дългоочакван проект, който трябва да бъде реализиран през идните години, тъй като този път е връзка между Европа и Азия. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Той, заедно с председателя на парламентарната Комисия по регионална политика,..
Подмяна на уличното осветление на 11 булеварда започна в Сливен. Стойността на проекта е около 1 300 000 лева, като финансирането е осигурено от държавния бюджет. Дейностите ще започнат от булевард "Братя Миладинови", а срокът за изпълнението на проекта е 180 дни, уточни Боян Боянов, представител на фирмата изпълнител: "Последователно след..
Майка на деца от Сливен, които са били настанени Социално-педагогически интернат в село Варненци, настоява домът да бъде затворен, тъй като условията в..
През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море". Това е дългоочакван проект, който трябва да бъде реализиран през идните години, тъй като този..
За втори път тази година жителите на село Дюлево се събраха, за да заявят категоричното си несъгласие с намерението за изграждане на фотоволтаичен..