До напрежение се стигна при разглеждането на докладни за продажба чрез търг на недвижими имоти частна общинска собственост по време на сесията на Общинския съвет в Поморие. Това са над 10 терена и имота в Поморие, Медово, Горица, Бата, Каблешково и други населени места на общината. Общинският съветник от БСП Никодим Стоянов изнесе информация, че 377 имота е продала Общината за последните 10 години, за които е получила над 10 млн. лв. Той определи процеса като декапитализация.
Кметът Иван Алексиев реагира остро, нарече изказването „висша форма на популизъм“ и поясни, че в повечето случаи става дума за изчистването на съсобственост. Докладната все пак беше приета с мнозинство без подкрепа на двама от опозицията. Съветниците гласуваха още Програмата за развитието на туризма в Община Поморие за тази година. Дадоха и съгласието си за преминаване на собствеността от държавна в общинска на път I-9 Слънчев бряг – Бургас, в участъка на обхода на Поморие.
Графичната база „Тодор Атанасов“ в Бургас ще бъде превърната в „Културно-образователен център и музей“. Дългоочакваният ремонт започва съвсем скоро, след като в началото на следващата седмица ще бъде избрана и фирмата изпълнител. Ремонтните дейности са част от трансграничен проект между България и Турция - „Туризмът чрез култура – наше общо..
Министерството на земеделието и храните организира Национален рибен фест на Ченгене скеле край Бургас. Събитието на 30 ноември е посветено на популяризирането на рибата и рибните продукти, както и на подкрепата към българските рибари, производители и преработватели. Демонстрации и лекции, свързани със здравословното хранене,..
През октомври 2025 г. пътуванията на български граждани в чужбина се увеличават с цели 15% спрямо същия месец на 2024 г., докато посещенията на чужденци в България нараства с едва 0,4%, показват последни данни на Националният статистически институт (НСИ). Пътуванията на български граждани в чужбина през октомври са 829,3 хил., или с 15% над..
Тази година посрещането на Новата година ще е необичайно за хотелиерите и ресторантьорите. За няколко часа няма да работят ПОС терминалите и банкоматите заради техническо прекъсване, свързано с настройването на банковите системи за преминаване към еврото. Ще се наложи да плащаме само в брой. Някои от ресторантите дори няма да..
Три компании, заинтересовани от закупуването на румънските активи на руската енергийна компания "Лукойл", преговарят директно с нея, заяви във вторник румънският министър на енергетиката Богдан Иван, цитиран от онлайн изданието profit.ro , предаде Ройтерс. "Лукойл" има 320 бензиностанции в Румъния, управлява третата по големина рафинерия в страната и..
„Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Ямбол е извършило инвестиции в размер на 18 018,48 лв. без ДДС за модернизация и подобряване на водоснабдителната инфраструктура на територията на община Болярово. Сред новите активи са реконструкция на уличен водопровод в село Попово, както и монтаж на седем помпени съоръжения в населените места Воден, Попово,..
Цените на едро на основни хранителни продукти като яйцата, брашното и картофите са се повишили през последната седмица, показват обобщени данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържища. През последната седмица цените растат на брашното, кашкавала, прясното мляко, но поевтиняват сиренето и киселото мляко, олиото, свинското и пилешкото месо...