И тази година Мостът в Бургас ще светне в цветовете на българското знаме, информират от Общината. Това ще се случи в нощта на 2 срещу 3 март.
Ето и останалите акценти в програмата за посрещане на националния празник:
1 – 6 март, 10:00 - 18:00 часа
Туристически комплекс „Ченгене скеле“
Многофункционална зала
Изложба с картини на Александър Симеонов, галерия „Александър“ – Бургас
1 – 13 март, 10:00 - 18:00 часа
Туристически комплекс „Ченгене скеле“
Многофункционална зала
Изложба с рисунки на ученици от СУ „Петко Росен“ Бургас, посветени на 3 март
2 март
19:00 часа, Държавна опера – Бургас
Тържествен концерт по случай 3 март
Диригент – Йордан Дафов, солисти: Мария Цветкова-Маджарова и Яни Николов
Гост – Атанас Кръстев – виолончело
Оркестър и хор на Държавна опера – Бургас
3 МАРТ
9:00 часа
Морска гара – Бургас
„Българовско авто-мото шествие”
10:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека – Бургас
Детски образователен спектакъл „Аз съм българче“ – Театър „Пан“ – София
11:00 часа
пл. „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния флаг на Република България, флаговете на Европейския съюз и Община Бургас
11:30 часа
Руски паметник
Тържествен ритуал по полагане на венци и цветя и отдаване на военни почести
Заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България от османско иго
12:00 часа
БХГ „Петко Задгорски“
Празничен концерт с участието на възпитаници от НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ – Бургас
12:30 – 13:30 часа
Туристически комплекс „Ченгене скеле“
ОУ „Братя Миладинови“ организира детски празник с викторина в залата
12:30 часа
Културен дом НХК, зала „Тончо Русев“
Празничен концерт с участието на ТА „Димитър Гинов“, ТА „Лукойл“,
ТС „Зорница“, солисти от детски хор „Милка Стоева“, детски народен хор „Трепетлика“ и ЦПЛР
17:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека – Бургас
Прожекция на филма: „Юлия Вревска“
с участието на: Людмила Савелиева, Стефан Данаилов,
Регимантас Адомайтис, Коста Цонев, Анатолий Солоницин, Юрий Яковлев
4 МАРТ (ПЕТЪК)
19:00 часа, Държавна опера – Бургас
Вокален камерен концерт с участието на солисти от Държавна опера – Бургас
В програмата: произведения от български композитори.
5 МАРТ (СЪБОТА)
11:00 – 17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
Бургаски Арт Базар
С участието на „Морски знаци“, галерия „Богориди“, галерия „ГариЕли“, студенти от Национална художествена академия, членове на Регионална занаятчийска камара, фолклорна група към Фондация „Шанс за децата на България“
Стартира традиционната благотворителна кампания на Община Бургас „Подари от сърце“. Тя дава възможност на всяко дете, младеж или възрастен в неравностойно положение, ползващ социални услуги, да получи своя мечтан подарък за Коледа и да почувства истинската магия на празника. В инициативата участват потребители от общо 30 социални центъра на територията..
Продължава ремонтът в платното за Бургас на 11 км от АМ „Тракия“ в област Сливен - в участъка от 262-и до 273-и км. Трафикът преминава двупосочно в платното за София, в което са обособени по една лента за пътуващите, информират от АПИ. През последната седмица там се полага асфалт в средната разделителна ивица, попълват се банкети, премахва се..
ДНСК издаде заповед за премахване на незаконен строеж „Корекция на коритото на река „Козлука“ във ваканционно селище „Елените“. Заповедта е от днес и е качена на сайта на институцията. Тя идва след съставения по-рано констативен акт за незаконно строителство в дерето на реката. От ДНСК съобщават още, че започват процедура по съобщаването на..
За 10 -а поредна година от организацията на БЧК в Ямбол предоставят през зимните месеци храна и хигиенни материали на хора, живеещи на улицата. Три пъти седмично на бездомниците се предоставят пакети, уточни директорът на червенокръстката организация Митко Филипов. „Като освен хигиенните материали като сапун, тоалетна хартия, четки,..
Дискусия на тема „България - активен партньор в европейската стратегия за сигурно и устойчиво Черно море“ ще се проведе в Бургас утре. Заместник министър-председателят Атанас Зафиров ще открие събитието в Международния конгресен център на Морска гара. Във форума ще се включат министри, представители на националната и местната власт,..
Ниски заплати и текучество на кадри. Така работещите в отдел „Статистически изследвания “ към НСИ в Сливен описаха ситуацията на работното си място. Всички работещи в отдела се присъединиха към националния протест на колегите си от страната с искане за 20% увеличение на заплатите. Сребрина Ганушева, синдикален лидер на работещите и главен експерт в..
Трудова борса събра стотици бургазлии, търсещи работа с представители на фирми от различни браншове. От декември месец започва наемането на персонал за новата детска болница в Бургас. Търсят се както медицински специалисти, така и рецепционисти и администратори за лечебното заведение. То също имаше своя щанд на трудовата борса. За..
Протест срещу лошото състояние на второкласния път между Шумен и Карнобат подготвят живеещи в района, ако Областното пътно управление не предприеме..
Напусна ни музиковедът Юлия Манукян. Тя е завършила Българска държавна консерватория – София (понастоящем НМА). Дългогодишен преподавател по история на..
Трудова борса събра стотици бургазлии, търсещи работа с представители на фирми от различни браншове. От декември месец започва наемането на..