Дългоочакваната премиера на видеото към песента „Остани“ е днес от 19:00 ч., в експоцентър "Флора". Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Община Бургас, чрез нейния Фонд Култура, и ще бъде ексклузивно представен на едно от най-значимите събития за града – откриването на 37-то издание на Националната изложба на цветя „Флора Бургас“. Мария Мутафчиева, Тони Димитров и RIA ще представят лично песента и клипа към нея.
„Остани“ вече покори върховете на най-престижните музикални класации в България. Мери пише песента, провокирана от съвремието ни.
„Създадохме нещо наистина ново във вокално отношение. Още докато слушах китарния риф на Миро, си представях характерната бленда на Тони Димитрова – като украшение и контраст на моята меланхолия. За да е всичко още по-красиво, добавихме и гласа на RIA в нашия дует. За представянето в Бургас сме подготвили специална версия на песента. Благодарни сме на Общината за съфинансирането на видеото! Работихме с творческия тандем Васил Стефанов / Стефка Николова. Снимахме на култови за града места и на още няколко интересни дестинации. Любопитна съм каква ще е реакцията на публиката, когато види цялата история!“, разказва Мария Мутафчиева.
Тони Димитрова споделя:
“Благодаря ви, Мери и Миро, за чудната песен! Благодаря на RIA за красивия й чист глас! Благодаря на всички, които вярват в нас и ни подкрепят, на Васко и Стефи, че обличат песните ни с живот, на моите скъпи приятели Митко, Жоро и Петьо, и на всички познати и непознати рибари от Рибарското селище за това, че са големи човеци и приятели! Това е щастие! Обичам ви!“
„Благодарна съм за възможността да се включа в „Остани“! Пожелавам успех на песента и видеоклипа! Нямам търпение да се видим на 29 април, Бургас!“, добавя RIA.
Можете да чуете „Остани“ на всички музикални платформи в Интернет:
Клип в социалната мрежа показва странно огнено кълбо, придружено от силен тътен в небето над Синеморец. Местните - очевидци на явлението в неделя вечер, го заснели, но според кмета Костадин Диков се касае или за ракета, или реактивен самолет. "Това което знам от хората, тъй като аз не съм видял нищо, е имало много силен тътен, който се е чул..
Жителите на Долно Ябълково искат да поставят скулптура на ябълка в населеното си място, затова стартират дарителска кампания за събирането на средства за реализирането на идеята. „ Скъпи приятели, съселяни и родолюбиви българи, имаме една мечта – нашето любимо село Долно Ябълково да се сдобие със своя истински символ! Стартираме инициатива за..
Един от най-големите волейболни шампиони на България – Владо Николов, ще се срещне с бургаската публика днес, 23 ноември, от 13:00 часа, в Културен дом НХК – Бургас. Той ще сподели своя път към успеха – за победите и загубите, за дисциплината и вдъхновението, за това как се възпитават истински шампиони. Специално за бургаската публика Владо ще..
Бургаската ученичка Арина Шило е полуфиналист в „България търси талант“. Тя е възпитаник на Музикалното училище "Проф. Панчо Владигеров" в града. Във фейсбук страницата си от учебното заведение споделят, че участието в предаването е изключително важно з а Арина. "Т я вложи много труд, отдаденост и сърце в своя нов номер, който..
Осем „златни“ двойки, които навършват 50 години съвместен живот, подновиха брачните си клетви в Камено в Деня на християнското семейство, който се отбелязва днес. Общинската администрация организира за втори път честване на „златни сватби“. Инициативата е дело на кмета Жельо Вардунски, с цел да вдъхнови младите хора и да подчертае значението на..
Регионален исторически музей – Бургас ще представи колоритната изложба „Медникарството – древно и вечно“. Тя е дело на етнографите от РЕМ – Пловдив и ще бъде открита на 26 ноември 2025 г. (четвъртък) от 16:30 часа в залата за временни изложби на Етнографската експозиция в морския град на ул. „Славянска“ 69. Още през ХVІІІ век много от произведенията на..
По повод професионалният празник на Сухопътните войски – 19 ноември, днес във войсковия район Кабиле край Ямбол е обявен ден на отворените врати. За посетители между 10:00 и 14:00 часа ще бъдат отворени 42-ри механизиран батальон и 20-и самоходен артилерийски дивизион. Ще бъде направен статичен и динамичен показ на въоръжение и техника, като..
Клип в социалната мрежа показва странно огнено кълбо, придружено от силен тътен в небето над Синеморец. Местните - очевидци на явлението в неделя..