80 социални работници от цялата страна участват в национална работна среща в Средец. Включват се психолози, педагози, логопеди, терапевти и ръководители на социални услуги от Разград, Сливен, Хасково, Свиленград, Несебър, Поморие, Созопол и др.
Форумът е част от инициативата „Заедно можем повече“, в която се споделят добри практики от работата на социалните услуги, каза Желязко Айрянов, директор на ЦОП – Средец, организатор на форума:
„Идеята е тук да се оформи едно пространство, в което специалистите предоставящи преки консултации да имат поле, на което да изкажат своите тревоги и начинът, по който работят. Целта е колеги, които имат сходни на тях случаи, да могат да си „откраднат“ от техния опит и да решат проблема.“
повече може да чуете в звуковия файл:
Лектор по време на срещата е магистърът по педагогика и психология Дора Прангаджийска, която представя темата „Виновни ли са за всичко родителите?“. Тя коментира, че е впечатлена от броя на участниците във форума и подчерта, че той е много полезен за обмяна на добри идеи:
„Темата, която представям и ще дискутираме е за родителите и децата. Вечна тема, като е свързана с вътрешното дете и вътрешния родител. Ключовата дума е „любов“, а пораствайки детето трябва да види родителя си по един по – прощаващ, по - приемащ начин.“
повече може да чуете в звуковия файл:
Срещата на социалните работници се организира с подкрепата на Община Средец и Националния алианс за социална отговорност.
Ремонт на настилката ще ограничи движението в платното за София по автомагистрала „Тракия“ между 284-ия и 294-ия километър. Трафикът ще преминава само в изпреварващата лента. Дейностите ще се извършват на 10 октомври , в часовия диапазон от 8:00 до 18:00 часа. В този период преминаването в активната и аварийната ленти ще бъде поетапно ограничено...
Комисия от община Несебър в най-кратки срокове трябва да установи броя на засегнатите имоти общинска собственост, както и засегнатите жилищни сгради и самостоятелни обекти в тях на територията на Свети Влас и ваканционно селище „Елените“. Това стана ясно днес от свикана от кмета на Несебър Николай Димитров среща на комисията. След извършване..
Във ваканционно селище „Елените“ тежката техника е на терен и продължава разчистването на наслоената кал, глина, както и всичко останало, завлечено от двете приливните вълни, залели ниската част на селището в застоеното дере. Част от отнесените коли са стигнали и до морето. На места нахлулата вода в жилища и магазини е била с височина около 1,5..
Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане предлага на МС да одобри разходи от над 90 милиона лева за преодоляване на щетите от бедствията и наводненията в страната. Предвидените в държавния бюджет средства за това са 130 милиона лева за тази година. Над 5 милиона лева са предназначени за пострадалата от наводнения община Царево..
Граждански протест под мотото „Гласът на народа срещу насилието над деца“ ще има на 11 октомври. Събитието е организирано от Гражданската платформа "Ние не мълчим" в подкрепа на каузата за по-строга защита на децата и за реакция от институциите след сигнала за тормоз в детска градина „Радост“ в Каблешково. Протестът започва на площад „Тройката“ в..
Министерството на енергетиката изпраща в курортно селище "Елените" експерти, които да изследват на място дали може да работи енергийната преносна инфраструктура след наводненията. Това потвърди министър Жечо Станков. Възстановителните работи в "Елените" продължават и днес Припомняме, че там към момента е спряно електроподаването и..
Поройните дъждове от 3 октомври не са нанесли щети по новоизграденото мостово съоръжение в Царево. Това съобщиха от общинската администрация. По данни от извършените огледи са били констатирани единствено отмиване на обратния насип на крилата и подравняване на конструкцията на тротоарите. От Община Царево уточняват, че са получили финансиране за..
Движението по пътя Бургас – Варна между пътните възли „Сарафово“ и „Каблешково“ се осъществява в една лента заради строително-монтажни дейности. В..
Винил базар с благотворителна кауза в подкрепа на 10-годишния Никола Димов ще се проведе в EscoBar в Бургас. Събитието обединява музика, колекционерска..
Във ваканционно селище „Елените“ тежката техника е на терен и продължава разчистването на наслоената кал, глина, както и всичко останало, завлечено..