По време на предишното управление, общинският имот е продаден на частен инвеститор, за да се построи хотел. След време обаче се оказва, че има разминаване между данните в Подробния устройствен план и кадастъра. Става въпрос за неравно парче, което на места е широко около 10 см, а на други е около метър, поясни кметът на Царево Георги Лапчев. „Тъй като инвеститорът има работа с банки. Банката иска коректен документ. Направено е съответното заснемане и е установена грешката. За да може документите да са коректни, инвеститорът просто иска да закупи тази част, която е попаднала реално в неговите предели, т.е. да изчистим грешка, да изчистим съсобственост. Тъй като тази площ представлява публична общинска собственост, изчистването на тази съсобственост, в която на практика сме попаднали, за това е необходимо мнозинство от 9 души в Общинския съвет. Вече години наред се опитваме да убедим опозицията, че това е некоректно спрямо такъв инвеститор, който не е никак малък. Това е казус, който може да приключи за два месеца, а ние в продължение на 11 години не можем да го решим“, поясни той.
Четиримата съветници на опозицията първоначално гласуваха „против“ и „въздържал се“, а след паузата промениха мнението си.
„Изразиха се доста тези, влязохме в полемика, в спор за решаването на една докладна, в която предходния инвеститор е бил заблуден от тогавашната администарция, от следващата администрация. С всяка своя стъпка е влизал в този порочен капан и сега този инвеститор, който наследява тази инвестиция, има нужда да му се помогне“, каза общинския съветник Димитър Гочев.
„Такъв дебат досега по каквато и да е докладна не е имало. Ясно е, че в крайна сметка наистина този проблем е наследен от доста години назад. Аз се учудвам лично, че в продължение на 7-10 години, чак сега влиза тази докладна. За мен е странно защо чак сега, но така или иначе ние не сме хора, които сме застанали тук да работим срещу инвеститорите, гражданите, данъкоплатците“, допълни Емил Пейчев.
Докладната записка беше подкрепена с пълно мнозинство.
Знакови археологически и културни обекти в областите Бургас и Ямбол ще бъдат обновени и пригодени за туристически посещения по Програма ИНТЕРРЕГ VI-A ИПП България – Турция 2021–2027 г., управлявана от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Общият бюджет на одобрените шестнайсет проекта надхвърля 15,6 млн. евро и е насочен към..
От 8 до 16 часа утре, 8 април, водоподаването ще бъде спряно в град Поморие, съобщават от ВиК-Бургас. Причината е авария на главния довеждащ водопровод. В случай, че аварията бъде отстранена по-рано, водата ще бъде пусната преди 16:00 часа, уточняват от дружеството.
По два проекта читалище „Васил Левски 1969“ - Айтос обогати библиотечния си фонд със 114 нови заглавия. Вторият е за обновяване на техниката в културната институция. През 2024 г. екипът на Читалището участва с проектно предложение в конкурсната сесия за предоставяне на финансова подкрепа по Програма „Читалища“ към Министерството на културата...
По случай Деня на здравния работник, в град Камено бе тържествено открита паметна плоча на д-р Георги Барбутов – един от най-обичаните и уважавани лекари, работили в общината. Плочата е поставена на фасадата на сградата на бившата „Здравна служба“ на улица „Димитър Благоев“ и е израз на признателността към всеотдайния труд и приноса на д-р Барбутов към..
На територията на община Руен вали сняг от вчера. Снеговалежът продължава. По високите места в Руен 20 сантиметра е вече снежната покривка, каза за БНР Бургас кметът на общината Ахмед Мехмед. „Нямаме затворени пътища, зимна обстановка, бяла приказка, машините почистват заснежените пътни участъци. Няма закъсали автомобили, ток и вода има навсякъде...
Над 563 милиона лева е рамката на проектобюджетът на Община Бургас за тази година. Финансовият документ е качен на сайта на администрацията. Макрорамката е завишена с близо 57 милиона лева спрямо миналогодишната. Държавно делегираните дейности са за над 262 милиона лева, финансираните със собствени приходи на Община Бургас 198 милиона лева, а..
Обичаят „Лазари“ от село Еркеч ще бъде представен на 11 април от 11:00 часа в Етнографския музей в Бургас. Самодейната група „Еркечко наследство“ ще пресъздаде характерните ритуали и песни, свързани с лазаруването, което в планинското село се празнува по уникален начин. За първи път пред публика ще бъде показано традиционното „кичене“ на еркечка..
Заедно с пенсиите за този месец Националният осигурителен институт ще изплати и Великденските добавки от 50 лева. Право на тях имат около 687 хиляди..
В Ямбол от днес служители на Областната агенция по безопасност на храните започват засилени проверки в магазини, складове, пазари и заведения за хранене...
Над 563 милиона лева е рамката на проектобюджетът на Община Бургас за тази година. Финансовият документ е качен на сайта на администрацията...