Природният газ поскъпна с 32% и струва 186,17 лева за мегаватчас без такси и налози. Това е окончателното решение на Комисията за енергийно и водно регулиране, което влиза в сила със задна дата от 1 юли.
На тази цена "Булгаргаз" ще продава природен газ на крайните снабдители на природен газ и на лица, на които е издадена лицензия за производство и пренос на топлинна енергия. За месец юни цената на газа беше 141,36 лева за мегаватчас.
Закъснението при определянето на цената е заради повечето доставчици на синьо гориво за "Булгаргаз".
Според председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране Станислав Тодоров:
"Цената на газа се формира от множество източници, никога досега "Булгаргаз" не е имал толкова много доставчици на газ, в този смисъл отнема известно време да преценим всички факти и да проверим обстоятелствата."
Прогнозира и че цените ще продължат да растат:
"Цените ще продължават нагоре дотогава, докогато има война в Украйна и дотогава, докогато Русия използва доставките за енергия като оръжие за натиск", каза още Станислав Тодоров.
Бургас отбеляза 117 години от обявяването на независимостта на България с тържествени ритуали. На площад "Атанас Сиреков“ бяха издигнати флаговете на Република България, Община Бургас и Европейския съюз. В церемонията участваха представителни блокове от Бургаски гарнизон, както и организации на военни ветерани. Свещеници от..
С прожекция на филма за българския мореплавател капитан Георги Георгиев ще завърши първото издание на ветроходния фестивал "Созопол Сейлинг Къп“ днес. Фестивалът продължи 3 дни, а в регатата, която беше неговото основно събитие, се включиха 34 яхти. Любовта към морето и ветроходството обединиха хората в екологични каузи, които организаторите на..
В Сливен Денят на независимостта ще бъде честван с общоградска церемония, която ще започне от 18 ч.,на централния градски площад „Хаджи Димитър“. Събитието ще бъде съпроводено с ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника на Хаджи Димитър и сливенските възрожденци. Празничният ден в Града под Сините камъни ще завърши с концерт на сливенския..
117-та годишнина от обявяването на Независимостта на България беше тържествено отбелязана в Ямбол. За втора година честването се състоя в Музея на бойната слава. Стотици жители и гости на града дойдоха в района на бившите Пионерни казарми, в които днес се намира Музеят на бойната слава: "Да си независим означава да си силен! Най- вече този..
Георги Шагунов - капелмайсторът на 24-ти Черноморски полк в Бургас написва Химн на независимостта. Наричат го “Бащата на музиката” заради големите му заслуги за развитието на този вид творчество в морския град, а и в България. Той е автор на музиката и текста на марша и го написва още след като новината за обявената независимост в..
С военен ритуал, благодарствен молебен и концерт в Ямбол ще бъде отбелязана 117-ата годишнина от обявяването на Независимостта на България. Празничната програма ще започне с изпълнения на градския Духов оркестър в Музея на бойната слава в Ямбол. След церемонията по издигането на националния флаг и приветственото слово на кмета на града..
България отбелязва 117 години от обявяването на своята независимост – исторически акт, с който през 1908 г. страната отхвърля васалитета си към Османската империя и се утвърждава като суверенна държава. В Бургас честванията ще започнат на площад „Атанас Сиреков“ в 10.30 ч. с официален ритуал по издигане на знамената на Република България,..
България отбелязва 117 години от обявяването на своята независимост – исторически акт, с който през 1908 г. страната отхвърля васалитета си към Османската..
Георги Шагунов - капелмайсторът на 24-ти Черноморски полк в Бургас написва Химн на независимостта. Наричат го “Бащата на музиката” заради..
Над 7 хиляди лева е събрана по време на благотворителния концерт „Шанс за Никола“, който се проведе в Бургас на 15 септември. 10 – годишното момче..