Овладяно е свлачището над училището и детската градина в село Сотиря, което създаваше опасност за сигурността на сградата и децата в района. Това обяви кметът на Сливен Стефан Радев при инспектиране на приключилите строителни дейности в опасния участък. За укрепителните дейности Министерство на регионалното развитие и благоустройството е отпуснало 1,3 млн. лева.
Очакванията са, че след изграждането на укрепителните съоръжения свлачището ще бъде спряно за дълъг период от време. Кметът Радев обяви, какво е свършено по проекта.
"Седемнадесет метра надолу има съоръжения под стената върху, която стоим, под гредата. Има пилоти, има анкери, има система за отводняване ската."
Свлачището ще се наблюдава за движение от контролно измервателна система, каза инж. Снежана Кънева от общинския отдел „Сигурност и управление при кризи“.
"И на екрана се вижда в реално време къде са точките и какви промени има в деформационната зона на свлачището."
Директорът на училището Мария Хаджистойчева разказа, че преди укрепването е имало реална опасност за сградата и децата в нея.
"Беше започнал да се пука училищния двор, включително и това, че напука дори и стената на едната от учебните стаи."
Това е второто свлачище, което Община Сливен укрепва, след това в Качулка.
С тържествена церемония в Бургас в присъствието на посланика на Израел Йосеф Леви Сфари и външния министър Георг Георгиев завърши 12-тото издание на Международния литературен и филмов ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена“. БНР също връчи своя награда. Инициативата за събитието е на Центъра за еврейско-българско..
И в Сливен се проведе протест срещу въвеждането на еврото на площада пред сградата на общината. Ораторите най-често коментираха, че смяната на лева с евро ще бъде огромна загуба за България. Ако приемем еврото, това значи, че ние се отказваме от национален суверенитет. Протестиращите обявиха аргументите си против европейската валута: Как какво ме..
Над 300 души се събраха на площада пред общината в Бургас, за да протестират срещу въвеждането на еврото. Те се обявиха за запазване на българския лев и за провеждането на референдум по темата. Митинг-протестът започна със скандирания: "Искаме си лева!" "Референдум!", "Не на еврото!" и "Оставка!". Снежана Йорданова от партия..
В Ямбол стотици излязоха на протест с настояване за референдум и отлагане на приемането ни в еврозоната. За кратко движението до областната управа беше спряно. Национален протест има в столицата, както и в редица други градове на страната. Според някои от хората в Ямбол в момента е рисковано приемането на единната европейска валута: "Излизаме, за..
Най-добрите български брейк танцьори ще се качат на сцената на Летния театър в Бургас, за да участват в държавното брейк първенство. Началото е в 18 часа. Повече от 100 лицензирани състезатели от София, Добрич, Враца, Разград и Бургас ще мерят сили в индивидуални битки, отборни предизвикателства и уникални шоу изпълнения. Участниците са разделени във..
С тържествена церемония в Бургас беше открита паметна плоча на д-р Дянко Пръвчев – кмет на града между 1939 и 1944 г. Тя се намира на фасадата на къщата, в която е живял и работил на ул. „Антим Първи“ №32. Инициативата е на Център за еврейско-българско сътрудничество „Алеф” и е част от програмата на Международния младежки литературен и филмов фестивал..
В 9 часа водолази ще се съберат за поредното почистване на пристанището в Созопол. Водолазният инструктор Найден Недев, който е инициатор на идеята, каза че това ще е втора акция за годината, с което почти ще изчистят порта. Фокусът днес е районът, където са туристическите корабчета като ще се включат много доброволци както и военни водолази, и..
Поради възникнала аварийна ситуация на магистрален водопровод днес, 30 май са възможни спирания и аномалии на водоподаването на населените места от..
Над 300 души се събраха на площада пред общината в Бургас, за да протестират срещу въвеждането на еврото. Те се обявиха за запазване на българския лев и..
И в Сливен се проведе протест срещу въвеждането на еврото на площада пред сградата на общината. Ораторите най-често коментираха, че смяната на лева с евро..