Ямбол и ЦСКА ще спорят на финала на турнир в зала "Диана"

Снимката е илюстративна

Домакините от Ямбол и новакът в Националната баскетболна лига ЦСКА ще играят на финала на турнира по баскетбол за мъже в ямболската зала "Диана".

В първия мач от надпреварата ЦСКА победи Берое (Стара Загора) с 94:79 (25:17, 20:21, 25:24, 24:17).

Брандън Йънг беше най-полезан за успеха с 22 точки, 6 борби, 7 асистенции и 4 отнети топки. Алекс Симеонов и Мартин Сотиров добавиха по 19 точки, а Венцислав Петков и Андрей Иванов реализираха по 11 точки.

За Берое се отличи Корнелиъс Хъдсън с 23 точки, Дариъс Хол приключи с 13.

Във втората среща за деня домакините от Ямбол се наложиха над Левски с 88:73 (21:27, 32:19, 22:15, 13:12) след силна втора четвърт.

Трей Сампсън отбеляза 22 точки за Ямбол, Павел Маринов добави 18, a Уилям Таварес се отчете с 13 точки и 6 борби.

За Левски Алън Арнет вкара 15 точки, Марио Боянов завърши с 12, а Момчил Кадиев с 11 точки. В групата на столичани за мача не беше Асен Великов.

Днес от 19.30 часа в зала "Диана" ЦСКА ще играе с Ямбол, а два часа по-рано Берое излиза срещу Левски за третото място.

По публикацията работи: Десислава Златева
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Две победи за един ден постигнаха девойките на "Дея спорт"

Д ве победи за един ден постигнаха д евойките на "Дея спорт", съобщават от клуба. В първия мач те са разгромили "Сливен Волей" с 3:0, а след това като гости са надвили и Тунджа (Ямбол) с победа от 3:0. Така те са еднолични лидери с пълен актив от 27 точки и само един изгубен гейм в група В-2, която обхваща отборите от Южна България в..

публикувано на 29.02.24 в 15:19

Бургас е българският кандидат за Евро 2026 по спортна стрелба

Бургас е българският кандидат за Евро 2026 по спортна стрелба, съобщи зам.-кметът Манол Тодоров. На 1 март председателят на Българския стрелкови съюз Весела Лечева ще представи официално кандидатурата на страната ни за домакин на събитието. Сред предимствата на Бургас, които ще бъдат изтъкнати, са новата зала „Арена“, добрата свързаност чрез летищата в..

публикувано на 29.02.24 в 12:06
Зала

Предстои ремонт на бургаските спортни зали „Младост“ и „Нефтохимик“

Предстои ремонт на бургаските спортни зали „Младост“ и „Нефтохимик". Това обяви кметът Димитър Николов на среща с изявени бургаски спортисти. „Горе долу през юни ще стартират ремонтните дейности“, каза зам.-кметът по спорт и туризъм в общината Манол Тодоров. Той посочи, че след ремонта спортистите на Бургас ще имат много по-добри условия..

обновено на 27.02.24 в 11:13

Младежите от "Дея" надиграха "Берое"

Младежкият отбор на "Дея Спорт" победиха Берое 2016 (Стара Загора). Продължават да са първи в група Г, която обхваща клубовете от Югоизточна България.   Първите два отбора от крайното класиране продължават в следващата фаза - квалификации за Държавни финали за юноши U20. "Дея", "Берое" и "Арда" се борят за първите две места в крайното класиране.

публикувано на 27.02.24 в 09:56

"Дея Волей" победи с 3:0 "Монтана"

"Дея Волей" с нова категорична победа във волейболното първонство, този път срещу Монтана с 3:0. Бургаският тим продължаваме като едноличен лидер със 𝟭𝟳 победи в Суперлигата. Вторият в класирането към момента "Левски" София е с  8 точки по-малко.  На мача от името на Община Бургас заместник-кметът с ресор "спорт" Манол Тодорв връчи на Мартин Иванов..

публикувано на 25.02.24 в 09:56

Левски излъга Нефтохимик в мъжкото волейболно първенство

Отборът на Левски София си върна второто място в класирането на Националната волейболна лига за мъже след победа с 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:21) гейма над шампиона Нефтохимик 2010 като гост в среща от 18-ия кръг. Двубоят в зала "Младост" в Бургас бе много равностоен и бе решен от минимални разлики в края на всеки от четирите гейма. Левски започна..

публикувано на 24.02.24 в 20:49

Държавното брейк първенство ще се проведе в Ямбол

Спортна зала „Диана“ в Ямбол посреща брейк-виртуози от цялата страна днес от 18:00 часа. Тогава започва  Държавното Брейк първенство. Шампионатът по най-новия олимпийски спорт се организира от Община Ямбол, Българска Брейк федерация и Министерството на младежта и спорта. Състезанията ще бъдат във всички стилове с битки едно в едно, отборно шоу и..

публикувано на 24.02.24 в 11:45