Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Над 200 участници ще се включат в третото издание на Общинския спортен уикенд в Бургас

Над 200 участници ще се включат в третото издание на Общинския спортен уикенд. Той ще се проведе на 1 октомври  на тревното покритие до Експоцентър „Флора“.

Организатор е Община Бургас. Участват деца, юноши, девойки, мъже и жени от 13 спортни клуба, които ще презентират и ще се включат с демонстрации.

Началото е в 10:30 часа. Поле за изява първи ще получат състезателите по американски футбол от клуб „Пиратите“.

След тях ще се изявяват последователно клуб по бойни изкуства „Хикари Додж“, брейк школата към Младежкия дом, хора с увреждания от клуб „Джавелин“ и СК „Киокушин Спирит“.

В обедните часове, между 12:15 и 12:40, официалните гости на спортния уикенд – големият футболен треньор Димитър Димитров - Херо, световният рекордьор по плуване Цанко Цанков, двукратният световен шампион по кикбокс Атанас Божилов, играещият треньор на волейболния „Нефтохимик 2010“ Иван Станев, директорът на СУ „Юрий Гагарин“.

Янчо Стойчев и възпитаниците на училището Ердал Галип и Димитър Рачев, които са медалисти от световни и европейски първенства, ще раздават автографи на участниците.

Всички желаещи ще имат възможността да се снимат за спомен.

Следобедният сеанс на Общинския спортен уикенд ще стартира веднага след това с акробатите от клуб „Акро Джъмп“. Следват демонстрации от Фехтовален клуб „Корсар“, на акробатите от клубовете „Бургас“ и „Нефтохимик“, на бургаската школа по полденс. Накрая всички ще видят демонстративните изпълнения на малките грации от СКХГ „Черноморец“, на каратеките от СК „Цанев“ и за финал, на представителите на ръгби клуб „Моряците“.

Всички участници в Общинския спортен уикенд ще получат грамота.

По публикацията работи: Десислава Златева
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

"Дея Волей" записа 4-а победа

„Дея Волей“ даде само гейм на „Добруджа“ в срещата си от 9 кръг на Суперлигата на България, като гости на отбора в Добрич, записа четвърта победа с 3:1 (25:14, 25:18, 18:25, 25:12). Мъжкият волейболен тим  бе воден от помощник треньора – Андрей Николов.  Бургазлии са заели 7 място във временното класиране с 4 победи, 5 загуби и 14 точки.   В..

публикувано на 04.12.22 в 22:11

„Дея Спорт“ гостува в Добрич на последния в Супер Волей

В мач от деветия кръг в Супер Волей днес се срещат отборите на „Добруджа 07“ и „Дея Спорт“. Двубоят в зала „Добротица“ в Добрич и ще започне в 18:00 часа. Бургаските волейболисти заемат седмото място във временното класиране с актив от 11 точки /3 победи и 5 загуби/ и геймово съотношение 14:15. Домакините от „Добруджа 07“ са последни с 8 загуби от 8..

обновено на 04.12.22 в 14:08

400 грации се включват в Никулденския турнир по художествена гимнастика

Зала "Младост" ще стане арена на 13-тото издание на детския турнир по художествена гимнастика за празника на Бургас - 6 декември, Никулден.  За състезанието участие са заявили над 400 малки грации на възраст от 4 до 9 години от 11 клуба от цяла България. Началото е в 09.30 часа. Първи на килима ще излязат състезателките в индивидуалната..

публикувано на 04.12.22 в 08:50

"Дея волей" се разделя със своя треньор Венцислав Симеонов

Ръководството на "Дея Волей" се разделя с треньора Венцислав Симеонов, съобщават от клуба. Решението е взето по взаимно съгласие.  "Благодарим на Венци за съвместната ни работа. Той издигна работата в клуба на много високо ниво, но след колебливите ни резултати през първия сезон на първенството, на съвместна среща, проведена вчера 02/12/2022,..

публикувано на 03.12.22 в 11:25

Ватерполистите от мъжкия „Черноморец“ четвърти на турнира за Купа България

С изцяло подновен състав отборът на „Черноморец“ успя да спечели четвърто място в турнира по водна топка за Купата на България – мъже. Мястото в първата четворка е голям успех за бургаския клуб. През този сезон в него играят предимно млади състезатели, като голяма част от тях записаха дебют при мъжете. В хода на турнира няколко от по-опитните играчи..

публикувано на 01.12.22 в 10:43

Дея спорт загуби от Олимпиакос

Дея спорт загуби с 0:3 като гост срещу Олимпиакос в първа среща от осминафиналите в турнира по волейбол за мъже "Чалъндж къп". Гърците контролираха изцяло събитията на полето и не допуснаха никаква изненада срещу бургаския отбор.  Най-резултатен за Дея спорт стана Димитър Дулчев с 13 точки. За домакините с 19 точки завърши Тончек Стерн. Реваншът..

публикувано на 01.12.22 в 09:09
„Дея Спорт“ - Бургас (архив)

"Дея Волей" играе днес срещу "Олимпиакос"

Любителите на волейбола ще могат да наблюдават пряко по спортните канали първия осминафинален мач от европейския клубен турнир за „Чалъндж къп“ между гръцкия гранд „Олимпиакос“ и бургаския „Дея Спорт“. Двубоят в зала „Мелина Меркури Рентис“ е от 19:00 часа. Домакините са многократни шампиони и носители на купата на Гърция, както и многократни..

обновено на 30.11.22 в 11:21