За нарушения на вота сигнализират наблюдатели на изборите в Турция. Председатели на секционни комисии не могат да говорят български, гласоподаватели се инструктират на турски.
В секция в азиатската част на Истанбул се говори изцяло и само на турски език, сигнализираха бургазлии, които са наблюдатели на вота в южната ни съседка.
Подобна е ситуацията и в Измир, коментира Бисер Русимов от Организацията за закрила на българските граждани:
"В момента са им развързани ръцете с това, че могат да се попълват декларациите отвънка. Иначе, отново вътре влизат хора, говори се на турски език. И това – председател и секретар да говорят вътре на турски език е абсурдно, не знаят и една думичка на български. Даже влязохме в спор с единия от председателите, в една от секциите. Един от членовете говори на турски и обяснява на един гласоподавател отново на турски. Ние ѝ казахме „Пред вас се случва това нещо, не го ли виждате, защо не взимате отношение?". И тя се направи, че изобщо не го е чула и видяла, а става на метри от нея", каза той.
Избиратели в Измир се карат с автобуси и организирано, посочи Бисер Русимов.
Без дебат парламентът отхвърли ветото на президента Румен Радев върху промените в Закона за държавната собственост. Правната комисия отхвърли ветото върху промените в Закона за държавната собственост За повторното приемане на измененията в пленарната зала гласуваха 126 депутати от ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", "БСП-Обединена левица", ИТН и..
От парламентарната трибуна премиерът Росен Желязков отхвърли възможността затрудненията с GPS сигнала по време на кацането на самолета с председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен на летище "Пловдив" в неделя да са "хибридна атака“. МС: Имаше неутрализиране на GPS сигнала на летище "Пловдив", но самолетът кацна нормално "По информация от структурите..
Министърът на енергетиката Жечо Станков призова призеднта Румен Радев да се включи в дипломатическите усилия за предоговаряне на споразумението между "Булгаргаз" и турската газова компания "Боташ", сключено през 2022 година. Радев: През "Боташ" се вкарват значителни количества газ и продължава най-нагло да се лъже Според министър Станков този..
Започна новият политически сезон. Депутатите се върнаха на работа след едномесечната си ваканция. Те обсъждаха мерките за справяне с безводието в страната, на фона на два протеста в столицата. Народните представители отхвърлиха предложението за национален референдум за запазване на българският лев до 2043 г. То беше инициирано от "Величие“,..
ПП-ДБ ще внесат вот на недоверие срещу кабинета заедно с МЕЧ и АПС. Това обяви съпредседателят на "Да, България“ Ивайло Мирчев преди заседанието на парламента: Божидар Божанов, ПП-ДБ: Вот на недоверие ще бъде внесен следващите седмици "Първото, което ще направим, е внасяне на вот на недоверие - отпор срещу завляданата държава. Това ще стане в..
Народните представители се връщат на работа след едномесечната си ваканция. В програмата в първия ден на новия политически сезон депутатите ще обсъдят мерките за справяне с безводието в страната. Това се случва на фона на два протеста. Заседанието ще бъде открито с химните на България и Европейския съюз. Очаква се традицията да бъде спазена и..
Министър-председателят Росен Желязков коментира в Бургас списъка с 4400 държавни имота, за които се говори, че ще бъдат продадени. Желязков заяви, че целта на този списък е систематизирането на тези имоти за осигуряване на по-добро управление, а не тяхната продажба: "Систематизира се информацията за наличните имоти. Искам да ви уведомя, че те не са..
Без дебат парламентът отхвърли ветото на президента Румен Радев върху промените в Закона за държавната собственост. Правната комисия отхвърли ветото..
От парламентарната трибуна премиерът Росен Желязков отхвърли възможността затрудненията с GPS сигнала по време на кацането на самолета с председателя на ЕК..