Пари за почистване на реки и корита няма. Това посочи заместник-областния управител Пламен Янев по време на дискусия за бъдещето на „Слънчев бряг“. На нея беше повдигнат въпроса за почистване на коритото на реката, която минава през курорта, а Янев поясни:
„Пари за реки няма от над 4 години. И едва ли някой, в момента, ще отпусне за реката точно тук, защото има много по-невралгични райони. От областна управа, поне аз откакто съм на тази позиция, но съм се запознал и 3 години назад, са писани безброй писма, но винаги отговорът е един и същ. И то не само за Областна управа – Бургас, а почти за цялата страна. Ясно е, че тук трябва някакво кардинално решение относно тази ситуация и тя няма да тръгне от реката в „Слънчев бряг“, добави заместник- областният управител.
И сезонът вече не предполага да се отпуснат пари за почистване на реки и корита, посочи Пламен Янев. Надяваме се да има скоро действащо правителство, което да вземе кардинални решения, за да не се стига повече до трагични инциденти, коментира той.
Репортаж по темата можете да чуете в прикачения файл.С шест стотинки да бъде увеличен билетът в градския транспорт в Бургас, предлага управителят на общинския превозвач Петко Драгнев. Той излага мотивите си в докладна записка до общинския съвет. Увеличението се налага от обективни икономически фактори, се посочва в документа, като се уточнява, че предлаганият проект на Тарифен план засяга единствено..
Православната църква отбелязва днес един от най-важните си и тържествени празници - въздвижение на Светия животворящ кръст Господен. След страданията и разпятието на Спасителя кръстът се превръща в жертвен знак на спасението и изкуплението от греха. Той олицетворява жертвената любов, победата над злото и принадлежността към християнството. На..
Единствената реликва, съхранена от земния живот на Божията Майка до днес- Честния и Свещен Пояс на Пресвета Богородица пристига в Бургас за поклонение и благословение. Тя идва по покана на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений и с благословението на Негово Високопреосвещенство Димитриадския митрополит Игнатий от Гръцката православна..
Паметна плоча на Стоян Бинбелов ще бъде открита на 13 септември. Тя ще бъде сложена до тази на Крали Бимбалов до семейната ни къща съобщи за БНР Бургас, кметът Вълко Бинбелов, който е и син на Стоян. Бронзовият медалист от европейско първенство в Карлсруе 66 почина тази година. Поканени са изявени спортисти, деятели на борбата, както и..
Водолази от цялата страна се включиха в почистването на морското дъно около Мостика в Бургас. Доброволческата акция се организира ежегодно от Сдружение с нестопанска цел “Приятели на Морето – Бургас”. Въпреки вълнението на морето и лошата видимост през днешния ден, на сушата бяха извадени немалко количество отпадъци сред които една тротинетка,..
Със символична „Жива верига на първата помощ“, младежи от Община Болярово се включиха в отбелязването на Световния ден на първата помощ – 13 септември. Инициативата бе организирана от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни (МКБППМН) към Община Болярово и е част от глобална кампания, която популяризира..
Честният пояс на Света Богородица тържествен камбанен звън бе посрещнат в Сливен на площад „Хаджи Димитър“. Светинята бе донесена от Гърция, където се съхранява във Ватопедския манастир. Поясът идва за първи път в Сливенска епархия и бе посрещнат с голям интерес. Кутията с парченцето от Честният пояс на Света Богородица бе предадена..
Честният пояс на Света Богородица тържествен камбанен звън бе посрещнат в Сливен на площад „Хаджи Димитър“. Светинята бе донесена от Гърция, където..
Бъдещите шофьори са фокус на есенното издание на пътната кампания на БНР Бургас. То е с надслов „Намали скоростта! Спаси живот.“ и е посветено на..
През следващата седмица поетапно ще се въвежда временна организация на движение в 13-километров участък на АМ „Тракия“ в посока Бургас, на територията на..