Безплатен курс за готвачи организира Дирекция „Бюро по труда” Бургас (ДБТ Бургас). Обучението ще е с продължителност и по програма съобразно държавния образователен стандарт.
Завършилите го успешно лица ще получат „Свидетелство за професионална квалификация”, каквато получават обучаващите се по професията в системата на средното образование.
Кандидатите следва да са регистрирани като „безработни”. Участниците в обучението ще получават стипендия от 10 лв. за присъствен ден, а на живущите извън Бургас ще се заплащат транспортните разходи.
Обучението ще се проведе в Професионална гимназия по туризъм /ТОХ/ от преподаватели на гимназията от 24.11.2022 г.
Повече информация може да се получи в офисите на дирекцията в Бургас, Средец и Камено.
Сдружение „Ангели на пътя“ организира национален протест под надслов „Стига мълчание“. Акцията е насрочена за 12 часа пред съдебните палати в София и в останалите градове на страната. Протестът се организира в социалните мрежи. Организаторите на националния протест, сдружение "Ангели на пътя" заявяват, че акцията е в името на Мартин и всички загинали..
С редица събития отбелязват празника на храм "Свети Пимен Зографски" в бургаския квартал "Крайморие". Православната църква почита светеца на 3-ти ноември. Литературно четене на любими откъси от Свещеното писание и житията на светиите ще се проведе днес от 16.00 ч. В него ще вземат участие децата при Неделното училище към храма, техните родители и..
Днес от 10:00 ч. стартира Супер Рали Созопол 2025. Трасето е отсечката от сградата на Община Созопол до разклона за с. Равадиново с дължина 6 км. Участниците преминават индивидуално по еднакъв маршрут, като времето за преодоляване на дистанцията се измерва. Ралито не е състезателно и се провежда в съответствие със Закона за физическото възпитание и..
Мартин Атанасов , създателят на "Черната писта" на катастрофите в България, е "Будител на годината 2025". 18-годишният ученик от София е най-младият носител на титлата в историята на кампанията на БНР. Той спечели вота на публиката с проекта, който показва опасните пътни участъци у нас според честотата на произшествията, като синтезира в интерактивна..
"Будител" – българската дума, която е трудно да бъде преведена. Свързваме я с "Народните будители" – просветители, книжовници и революционери, които през различните епохи са допринесли за духовния и културен възход на народа, съхранявайки националната ни идентичност. Но какво означава будител днес? Какво е будителство? Кой и защо има нужда от..
Село Веселие се намира в община Приморско и в него живеят около 500 човека. Разположено е в долина, близо до река Ропотамо, в Странджа планина и е на 30 километра от областния си център Бургас. За съществуването на живот от дълбока древност около селото свидетелстват останките на няколко калета. Недалеч от селото се намира местността "Куманският юрть",..
На Архангелова (мъжка) задушница Сливен се поклони пред паметта на героите от славния сливенски Седми конен полк, останали завинаги на бойните полета. Венец на признателност поднесе областният управител Чавдар Божурски. Венци в знак на почит бяха поднесени и от името на кмета Стефан Радев, както и от председателя на Общински съвет-Сливен Димитър..
В Регионалната екоинспекция в Бургас е започнала проверка от инспектората към МОСВ. Това заяви в Созопол министър Манол Генов. Поводът е противоречиви..
Село Веселие се намира в община Приморско и в него живеят около 500 човека. Разположено е в долина, близо до река Ропотамо, в Странджа планина и е на 30..
По цялото Черноморие са направени заснемане и кадастрална проверка за непочистени и застроени дерета и корита на реки. Това заяви в Созопол министърът на..