Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

"Дея волей" се разделя със своя треньор Венцислав Симеонов

Ръководството на "Дея Волей" се разделя с треньора Венцислав Симеонов, съобщават от клуба. Решението е взето по взаимно съгласие.

"Благодарим на Венци за съвместната ни работа. Той издигна работата в клуба на много високо ниво, но след колебливите ни резултати през първия сезон на първенството, на съвместна среща, проведена вчера 02/12/2022, заедно решихме, че е по-добре и за двете страни да прекратим сътрудничеството си", написаха в социалните мрежи от клуба.
Архив от 2021 година
„Искаме да благодарим на Венци за всичко, което е направил за Дея - той винаги ще бъде наш приятел и един от нас! Нашият млад и амбициозен отбор дължи голяма част от облика си на хора като Венци! Вярвам му безрезервно като треньор и много го уважавам като човек и въпреки, че това е тъжен момент за нас, аз съм длъжен да се съобразя с неговото решение. Желая успех в бъдещите начинания на Венци и искам да му кажа, че винаги може да разчита на приятелите си тук в Дея!“ каза д-р Александър Маджуров, президент на Дея Волей.

По публикацията работи: Ивайло Пеев
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Нургюл Салимова - втора на Държавния шампионат

Най-добрата ни шахматистка Нургюл Салимова завърши на второ място в Държавното първенство по шахмат в София. В последния кръг на оупън секцията състезателката записа реми с черните фигури срещу международния майстор Цветан Стоянов. Тя завърши турнира с шест точки, след като инкасира 4 победи, 4 ремита и само 1 загуба. Салимова демонстрира лайф..

публикувано на 28.01.23 в 13:26

Ватерполистите на „Черноморец“ се класираха за финала на държавното първенство

Ватерполистите на „Черноморец“ спечелиха квалификацията по водна топка за мъже U17 и се класираха за финала на държавното първенство. Директно във финала ще играят още вторият в подреждането варненският „Комодор“ и бургаският „Нептун“. В Топ 6 влязоха и първите три отбора от квалификацията в София – „Черно море“, ЦСКА и „Локомотив НН“. Във финала на..

публикувано на 26.01.23 в 16:38

Състезателка на стрелкови клуб „Несебър“ с бронзово отличие

Светла Кукучева от стрелкови клуб „Несебър“ се нареди на престижното 3 място и спечели бронзов медал от  първия за годината турнир на Българския стрелкови съюз, състоял се в Търговище.  Състезателката направи добро впечатление още на квалификациите за състезанието, където записа първи резултат и личен рекорд на 10 метра девойки пушка.

публикувано на 25.01.23 в 09:31

Баскетболният "Черноморец" би шампиона "Балкан"

Отборът на "Черноморец" изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона в НБЛ, като надигра шампиона "Балкан" с 93:83 пред ентусиазираните зрители в зала "Бойчо Брънзов". Момчетата на треньора Васил Евтимов буквално изригнаха през първото полувреме. Почивката дойде при запомнящо се 60:40. Почти всичко се получаваше в играта на нашите, а..

публикувано на 24.01.23 в 16:09

Медали за кадетите от "Черноморец" на Държавното по свободна борба

Медали завоюваха кадетите от "Черноморец" на Държавното първенство по свободна борба, което се проведе във Враца. Трима са с отличия, а още петима попаднаха в топ 6. Шампион в кат. 65 кг стана Ердал Галип. Една от най-големите надежди на бургаската борба единодушно беше определен за най-техничен борец на първенството, в което участваха над 190..

публикувано на 24.01.23 в 09:57

Отлично начало на годината за фехтовален куб „Корсар“ - Бургас

На провелия се втори кръг от Купа „България“ по фехтовка за деца до 15 и 17 години в залата на НСА „Васил Левски“ – София, състезателите от морския град показаха завидни умения и спечелиха няколко отличия. Първият ден започна с битките при момчетата до 15 години. Там и тримата състезатели на клуба завоюваха място сред най-добрите осем в страната...

публикувано на 23.01.23 в 13:22

Баскетболният "Черноморец" приема днес шампиона "Балкан"

Баскетболният отбор на "Черноморец" приема днес шампиона "Балкан" Ботевград. Мачът е от 17-ия кръг в Националната баскетболна лига/НБЛ/. Началният час е 19:00, а мястото е зала "Бойчо Брънзов". Входът е с билети. Безплатен е входът само за деца до 12 години. Срещата може да проследим пряко в ефира на спортните канали. "Черноморец" заема седмо място..

публикувано на 23.01.23 в 13:14