Изпращаме 2022 година днес. В Габрово дори това направиха преди ден, за да спестят разходи от хонорари, както се шегуват, защото ден преди Нова година били по-ниски. И ако за някои тази година не е донесла нищо добро, то със сигурност ще се намерят оптимисти, които да „пресолят“ проблема, като добавят, че винаги може да бъде и по-зле.
Проучване на „Маркет линкс“ сочи, че според 51% от българите политическата отговорност при неуспех на това Народно събрание да гласува редовен кабинет би била на всички политически сили, включително и на президента.
Можете да заредите резервоарите на колите си като за последно, защото от утре бензиностанциите спират да продават горива с държавна отстъпка от 25 ст. за литър.
В последното обзорно предаване „Ден до пладне“ днес ще Ви припомним най-доброто от годината, което е звучало в ефира ни, както и това което предстои тази вечер.
Останете с нас за да чуете:
- И тази година имаше нерегламентирани сметища в община Сунгурларе
- След намесата на БНР-Бургас се спря застрояването на емблематичното за Бургас място – Старата Фрегата.
- Един частен случай показващ какво е здравеопазването на юг от Бургас
- Деца с увреждания стигнаха за първи път това лято до морския бряг, по удължена пътека с дървени скари
- В болница в Бургас се роди през март първото бебе на украинска бежанка, след началото на войната през февруари
- Новата църква отвори врати в айтоското село Дрянковец
- Ще Ви срещем с една жена, която бие камбаната в храм в Болярово
- Петя Дубарова и нейното творчество продължават да вълнуват следващите поколения
- Отново си спомняме за бургаските бохемски места на соца
- Каква е прогнозата на астролога Светлана Тилкова – Алена за следващата година
- Как и къде предстоят концерти тази вечер
- Радостта за хората е кошмар за животните, фойерверките и ярката светлина им носи силен стрес и уплаха
До 12 часа сме заедно с Вас – водещ е Свобода Атанасова, а звукорежисьор е Теодора Кралева.
Започваме точно в 9:00 часа, веднага след новините.
Евакуация на пасажери при морски инцидент в Бургаския залив тества способностите на институциите за действие. Симулацията беше част от съвместното учение „Аспарух 2025“, която се проведе тази сутрин. Задължителните тренировки и координирането на действията на държавните институции, агенции и неправителствени организации са заложени в..
Болярово се включва активно в Седмицата на пожарната безопасност с поредица от събития, насочени към повишаване на информираността и готовността на хората за действие при пожари и бедствия. Инициативата продължава от 9 до 12 септември. Участък „Пожарна безопасност и защита на населението“ в града е с дни на отворени врати и посреща граждани всеки ден..
По инициатива на нестинарската общност в село Българи чрез благотворителна кулинарна инициатива бяха събрани 5000,10 лв. за лечението на Стефчо. Деветгодишното момче има нужда от скъпоструваща и продължителна рехабилитация, за да проходи. Преди 3 години той пострада при автомобилна катастрофа и е неподвижен от кръста надолу. В подкрепа на..
Публиката в Бургас ще има възможност да види предпремиерата на най-новия проект на Нина Николина – GLOBAL POP. Концертът е на 2 октомври от 19:30 ч. в Културен дом НХК и е част от програмата на VIII Порт Прим Арт Фест. На сцената до Нина Николина ще застанат Бисерка Пиларска и Таня Първанова от формацията „Магическите гласове“. Към тях се..
Средец навършва 65 години. По този повод през целия септември предстоят събития, посветени на празника на града – 23 септември. В програмата са включени културни и спортни мероприятия, сред които традиционните народни борби в село Факия, футболни турнири и концерти. За първи път селището е споменато в пътепис през 1595 г. под името..
Повече контрол и санкции за шофьори и пешеходци са в сила от няколко дни. Промените в Закона за движението целят намаляване на пътните инциденти. Последните фрапиращи случаи на нарушение на правилата са дело на млади шофьори, за съжаление част от тях завършиха трагично. БНР Бургас се присъединява към усилията на институциите за овладяване на..
От 9 часа днес за два месеца се затваря за движение на автомобили вътрешна улица в промишлена зона "Юг - Запад" в участъка от ул. "Търговска" до път I-9 Бургас – Малко Търново, съобщават от общината. Причината е изпълнение на строително-монтажни работи за обект: „Изграждане на улици и техническа инфраструктура в границите на кв. 1, 2, 5, 10 и..
Църквата „Преображение Господне“ в Поморие е сред най – старите по българското Черноморие. Тук се пази и голяма колекция от икони, датирани от ХV..
Достигат ли до потребителите продукти на родни производители, без посредници, използвайки платформата „Роден дар“. Оказва се, че все повече малки..
През изминалата седмица потребителската кошница е запазила стойността си от предходната и е била 98 лева. Това сочат данните на Държавната комисия по..