Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Представят предпремиерно филма "Майка" в Бургас

Филмът "Майка" ще бъде представен предпремиерно днес в Бургас. Зрителите ще могат да видят лентата в киното на  мола в комплекс Славейков от 17.00 часа. След прожекцията те ще имат възможност да се срещнат с режисьора Зорница София и актрисата Дария Симеонова - изпълнител на главната роля във филма. Разказът е вдъхновен от действителната история на една българка, споделя актрисата: 

"Това е Елена Панайотова, която когато разбира че не може да има деца, създава театрална програма за сираци в Широка лъка. Филмът не е биографичен, значителна част от него е сниман в едно то най-големите гета в света - Кибера, до Найроби. Истината идва в момента, в който имаш дете. Когато не можеш да го имаш, намираш начин този импулс, родителският, да го превърнеш в нещо друго."

Филмът "Майка" първоначално беше българското предложение за "Оскар", но беше изтеглен, защото се оказа, че в него има повече от допустимото английска реч. До момента той има седем фестивални участия и четири награди.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Представят операта "Трубадур" на Бегликташ

Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния  фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от 20:30ч, на сцената на Тракийско светилище Бегликташ, край Приморско. Фестивалът се провежда за шеста поредна година, с организатори Община Приморско и Държавна опера - Бургас. "Трубадур" е една..

публикувано на 02.08.25 в 15:30

За 16-ти път Сън трайб събира фенове на транс музиката край Бургас

16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика продължава и днес. "Сън Трайб фест" по традиция се провежда в парк "Росенец".  Тази година изданието е в два дни и има две сцени с различна музика . Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза  един от организаторите  Мартин Стайков: "Тази..

публикувано на 02.08.25 в 14:00

Грандиозна първа вечер на Lozenets Music Fest 2025

С музика, светлини и бурни аплодисменти стартира Lozenets Music Fest 2025. Хиляди изпълниха парк Лозенец, за да станат част от грандиозната първа вечер на феста. Сцената бе завладяна от енергията на изпълнителите, а публиката им отвърна подобаващо.  Фестивалът продължава и тази вечер.

публикувано на 02.08.25 в 13:15

Ройшин Мърфи ще пее тази вечер в Бургас, преди това подгрява Руши

Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се проведе на Морска гара.  Мърфи е добре позната от поп дуото Moloko, създало емблематични хитове като „The Time Is Now“, „Sing It Back“ и „Party Weirdo“. Самостоятелната ѝ кариера обаче е не по-малко..

публикувано на 02.08.25 в 12:15

Несебър празнува с един от вокалистите на Gipsy Кings

Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от 22 часа на сцената на Крепостните стени. Празникът започва още предходния ден на 14 август в Градска галерия „Радослав Ралев“ с тематична изложба, вечерно богослужение и литийно шествие, а акцент в..

публикувано на 01.08.25 в 13:48

Втори конкурс на името на Борислав Чакринов ще търси талантлив млад режисьор

Започва второто издание на конкурса за студенти, завършващи режисура, носещ името на дългогодишния режисьор и директор на Бургаския театър Борислав Чакринов - учител и ментор на голяма част от вече утвърдените имена от режисьорската гилдия в България и се провежда с подкрепата на Община Бургас. Драматичен театър „Адриана Будевска" отново ще даде шанс..

публикувано на 01.08.25 в 13:14

„Солени ветрове“ започва днес в Бургас

Седемнадесетото издание на фестивала на бардовете и поетите с китара  - „Солени ветрове“ започва днес в Бургас. За тазгодишното издание пристигат двадесет и двама индивидуални изпълнители и шест дуетни формации. Международни участници има от Русия, Германия и Италия.  Т ази година жителите и гостите на Бургас ще имат възможността да видят и..

обновено на 01.08.25 в 10:55