Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Отвори очи с БНР Бургас на 24-ти януари

Снимка: БНР Бургас

Темите в предаването днес от 7 до 10 часа:

"Има такъв народ" започна подписка за свикване на национален референдум. Въпросът в него е "Подкрепяте ли провеждане на избори за Велико НС, което да реши въпросите за промени във формата на държавно управление от парламентарна в президентска република?". Представители на Инициативния комитет, внесоха уведомление в НС. Какво  мислят бургазлии за парламентарната република и биха ли се включили в референдума, мненията им събра Калина Енчева.

От тази година се  въвежда  допълнително четвърто централизирано класиране за кандидатстващите след 7-ми клас. То ще помогне да не бъдат закривани паралелки  и ще спомогне за по-справедливото класиране. Промените в наредбата ще улеснят всички, твърди Константин Янков, председател на бургаската структура на СБУ.

Изложба с картини на Владимир Димитров-Майстора ще бъде открита в Бургас. За нея ще ни разкаже Георги Динев, директор на Градската художествена галерия.

Среща и с писателя Хасан Ефраимов.

Ще добавим  прогнозата за времето, рубриката ни На този ден, хороскоп и актуална информация от ЕВН и В и К дружествата.



По публикацията работи: Десислава Златева
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

58-годишна украинска бежанка роди здраво бебе в Бургас

58-годишната украинска бежанка Валерия Яроцкая роди здраво бебе в бургаската университетска болница „Дева Мария“. В 10,57 часа днес малката Виктория (3 кг. и 49 см.) проплака в ръцете на акушер-гинеколога д-р Сибел Татарова, Валерия Яроцкая е балерина, мечтала за второ дете повече от 20 години. Бременността, обаче, настъпва в разгара на войната в..

публикувано на 24.03.23 в 16:21

Родители сигнализират за проблеми с плувния басейн в „Меден рудник“

През последните няколко дни плувният басейн в бургаския комплекс „Меден рудник“ беше затворен. Причината, която посочиха от Общината, беше техническа повреда довела, до спиране на функционирането на отоплителните котли. Това даде повод за редица коментари в социалните мрежи на родители, чиито деца посещават съоръжението. Те сигнализират, че..

обновено на 24.03.23 в 15:15

След катастрофа в село Калчево, жителите настояват за повече контрол

След пътен инцидент, станал вчера, жителите на ямболското село Калчево настояват на за по- добро обезопасяване на републиканския път, който минава през центъра на селото и постовяне на камери за засичане на скоросттта.  Конкретният повод, довел до недоволството, е вчерашната катастрофа в центъра на селото. Малко след 10:00 часа товарен бус не..

публикувано на 24.03.23 в 14:14

Бургас почете загиналите през Балканските войни

Бургас почете паметта 1080-те войници от 24-ти Черноморски пехотен полк, загинали по време на сраженията в Балканските войни. Събитието се проведе пред параклиса „Св. Георги Победоносец“ в Морската градина. Представители на редица институции и организации, военни, свещеници и ученици отдадоха почит на бургаските жертви от Балканските войни...

публикувано на 24.03.23 в 14:10

Почетоха Христо Фотев в Равадиново

С тържество днес Равадиново почете на 89-та годишнина от рождението на поета Христо Фотев, съобщават от общинския съвет в Созопол. В присъствието на председателя на общинския съвет Георги Пинелов, зам.- кмета Тодор Дамянов, жители и гости на Равадиново пред паметника на поета звучаха нежните и силни поетични слова на големия поет. В слово за живота..

публикувано на 24.03.23 в 13:15

Възстановена е детска градина в село Ковачите

Покривите на двете сгради на детска градина "Снежанка" в сливенското село Ковачите са възстановени, съобщиха от общината.  Това стана след сигнал от кмета на селото за появили се течове в детското заведение, независимо от падналите слаби валежи в края на януари. По сигнала бе извършена незабавна проверка от експерти на отдел „Сигурност и..

публикувано на 24.03.23 в 12:44

WWF призовава за създаването на нови защитени територии

Часът на Земята  е най-мащабната международна инициатива, посветена на опазването на планетата. След броени часове тя ще стане факт за 16-а поредна година в повече от 190 държави, сред които и България. По традиция през  последната събота на март милиони хора от цял свят ще изгасят осветлението в домовете си между 20:30 и 21:30 ч.,..

публикувано на 24.03.23 в 11:40