Ремонтът и облагородяването на инфраструктурата в ж.к „Младост“ в Несебър продължават, съобщават от Общината. Дейностите включват подновяване на дървесната и храстова растителност в зелените площи в комплекса, както и оформяне на междусградните пространства.
За целта, след експертна преценка относно състоянието на растенията, за някои от тях бе предписана санитарна сеч. На тяхното място ще бъдат засадени нови дървета от подходящи на нашите природни условия и географски ширини видове. За тази си дейност Oбщинскo предприятие
Благоустрояване, комунално стопанство и озеленяване се снабдява с растения с височина не по-малка от 1,50 метра и обиколка на стъблото над 6 сантиметра.
Подборът и подредбата на растенията се извършва от специалисти, така, че да бъдат спазени правилата на парковата и ландшафтна архитектура.
Припомняме, че през миналата година на територията на общината бяха засадени над 1700 дървета от 15 различни вида.
Обогатяването и поддръжката на високостъблената и средностъблена растителност в публичните пространства е част от общинската политика за подобряване и естетизиране на общата визия на селищните и извънселищни райони на общината. Грижата за дърветата, храстите и цветята в зелените площи и крайпътните пространства е една от постоянните дейности, свързани с визията на община Несебър.
Екип на БЧК – Бургас оказват помощ и подкрепа на пострадали и евакуирани в района на Свети Влас. От Български Червен кръст – Бургас, заедно с доброволци от Доброволния екип за реакция при бедствия, аварии и кризи – БЧК Бургас, парамедик от Мобилния здравен екип на организацията и доброволци от Общинската организация на БЧК – Несебър, активно..
Днес ще преобладава слънчево време, от запад на изток с временни увеличения на облачността, но без валежи според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. Преди обед на места в равнинните райони ще има ниска облачност или мъгла. Ще духа слаб, в източните райони – до умерен вятър от запад-югозапад. Дневните температури ще се..
Аварийно почистване от дървета и скални маси на Изгревско дере и река Черна се извършва през днешния ден в община Царево. Предвид прогнозата за лошо време във вторник, в спешен порядък приоритетно ще бъдат почистени всички опасни участъци, които са с нарушена проводимост след дъжда от 3 октомври, уточниха от общината. Днес влиза тежка..
Остава бедственото положение в общините Царево и Несебър. 4 са вече жертвите на наводнението във ваканционното селище „Елените“. Днес там ще продължи разчистването на инфраструктурата. Ще започне и изваждането на колите отнесени в морето. 3 екипа на електроразпределителното дружество работят по отстраняване на щетите по двата трафопоста в..
Възрастни и нуждаещи се хора в община Елхово ще продължат да получават безплатна храна. Изпълнението на проекта "Топъл обяд" с европейско финансиране е удължено до 31 януари 2026 година, съобщиха на сайта си от местната администрация, предаде БТА. Започна и прием на заявления за социалната услуга. Проектът осигурява безплатен топъл обяд на хора в..
"Как се казваш? Вероника. Страшно ли беше? Страшно! Сега съвсем не е страшно. Аз не се боя!" Този разговор водят петгодишната Вероника от Беларус и Пламен Желев от Обществения съвет на Несебър минути след като той и негови приятели от организацията успяват да изведат деца и възрастни от поредната сграда, която обхождат. Видеото..
Разчистването във в.с. „Елените“ вече е в пълен ход, съобщават от Областна администрация - Бургас. Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по премахването на наноси, кал, паднали дървета и автомобили. Започва обход в района на бедствието на Елените Оперативен щаб ще заседава в Несебър за..
Вътрешният министър Даниел Митов потвърди, че има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените". "Единият гражданин се е озовал в..
Затвориха временно пътя за Слънчев бряг към 13 часа, а в Свети Влас положението е бедствено. Намирам се в центъра на града, каза за БНР Бургас Юлиян..
Община Царево изрази благодарност към дежурните екипи и институциите – полиция, гранична полиция, пожарна и аварийни служби, които са работили от..