В община Руен започна благотворителна кампания в помощ на пострадалите от тежките земетресения в Турция. В рамките на два дни ще се събират зимни дрехи, одеала, консерви и артикули от първа необходимост. Сборният пункт е в сградата на общината и офиса на ДПС в Руен.
„Имаме списък с необходими продукти, който сме разпръснали по населените места и кметовете уведомяват хората. Паралелно, който иска да дарява средства, съвместно с Районното мюфтийство, но няма възможност в банка, може да предостави на кметовете и имамите по населените места. А те ще предоставят после парите с приемно-предавателен протокол по сметката, посочена от Република Турция“, каза кметът на община Руен Исмаил Осман.
Събраните продукти ще се транспортират до сборен пункт в Хасково, от където ще потеглят към Турция.
Банковата сметка от дарителската кампания на Главното мюфтийство е в Банка D Bank, IBAN BG15DEMI92401000232957.
Дарения се събират и с SMS на кратък номер 1466 /на стойност 1 лев/ в кампания на БЧК. Открита е специална банкова сметка в лева: IBAN: BG64UNCR76301078660913, за пострадалите от земетресението в Турция, информират от Червения кръст.
Служителите е важно да следят дали всички данни в електронните им трудови книжки са въведени коректно и навреме. Това съветват от Националния осигурителен институт по повод промените в удостоверяването на трудовия стаж. Припомняме, че от 1 юни т. г. трудовата книжка, водена на хартиен носител бе заменена от единни електронни трудови..
Въвеждането на еврото не налага преподписване на съществуващи договори, предупреди в интервю за БНР председателят на Комисията за финансов надзор Васил Големански. По думите му сред най-честите измами, свързани с финансови продукти, са предложения за бърза и нереалистично голяма печалба, но с условие договорът да бъде подписан веднага. Ако..
С празнична литургия в с. Денница отбелязаха 141 години от създаването на храм "Св. Пророк Илия" – духовната и историческа опора на селото. Тя бе отслужена от отец Янко, в присъствието на кмета на община Болярово Христо Христов, както и кметове и кметски наместници от съседни села, жители и гости на селото. Кметският наместник на село..
Няколко пожара гасиха днес огнеборците в Бургаско, съобщиха от областната служба "Пожарна безопасност и защита на населението". В района на с. Банево край Бургас днес по обед са се запалили сухи треви и храсти, пламнали са и стари гуми до бившите военни поделения "Погребите". Екипът, пристигнал на място, е констатирал, че гори на две места, така..
Агенцията по заетостта вече ще предоставя нова финансова подкрепа - транспортна надбавка на заети, които са включени или завършили обучения с ваучери по проекти, финансирани от Програма "Развитие на човешките ресурси". Приемът на заявленията за предоставянето на надбавката започва от утре. Агенцията по заетостта ще изплаща на лицата надбавка за..
Чудотворната икона на Пресвета Богородица „Предвъзвестителка“ (позната още като „Пожарна“) ще бъде изложена за поклонение в ямболския храм „Успение на Пресвета Богородица” днес с благословението на негово високопреосвещенство Арсений. В храма от 18.00 часа сливенският митрополит ще възглави Архиерейската вечерня с молебен-канон на Пресвета Богородица...
Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений освети новоизградения параклис „Св. Николай Чудотворец“, издигнат над пристанището в град Царево. На освещаването присъстваха кметът на община Царево Марин Киров, Председателя на Общински съвет Царево Таня Янчева, множество жители и гости на града. По-рано митрополит Арсений отслужи..
Започва прехвърляне на сурови петролни продукти от борд на борд на 13-14 км от Несебър и Поморие, съобщиха преди минути от Обществения съвет в..
Няколко пожара гасиха днес огнеборците в Бургаско, съобщиха от областната служба "Пожарна безопасност и защита на населението". В района на с. Банево..
Чудотворната икона на Пресвета Богородица „Предвъзвестителка“ (позната още като „Пожарна“) ще бъде изложена за поклонение в ямболския храм „Успение на..