Спад в цените на горивата отбелязват експерти и потребители. За последната седмица дизелът и бензинът са поевтинели с около 5 стотинки. Според Росинка Бъчварова от сдружението на малките търговци на горива в Бургас това се дължи на излишък, свързан със забраната на износ на горива, получени от преработката на руски нефт в България.
„Логически, ако се погледне, цената на нефта се качва, може би за една седмица се е качил с 405 долара, но противно на логиката доставните цени на „Лукойл“ спадат. Може би за една седмица са паднали с около 5 стотинки“
Според Росинка Бъчварова спадът е свързан със забраната за износ, която влезе в сила от 5 февруари. По думите й има излишък, което налага падането на цените. Освен това януари и февруари са слаби месеци и търсенето е занижено.
Росинка Бъчварова прогнозира спадане на цените на горивата и занапред. В момента бензинът се продава за около 2,45 лв., а дизелът - за 2,80 лв за литър.
Повече чуйте в звуковия файл:
Община Сливен стартира ремонт на тротоарите около Основно училище „Елисавета Багряна“, съобщават от администрацията. До края на годината в района ще бъдат подменени настилки с площ 1 600 квадратни метра. Дейностите са част от програмата за обновяване на тротоарите в града. Планираните участъци се изпълняват поетапно. Приоритетни са..
Кампания по кръводаряване тече в Бургаско. От УМБАЛ Бургас напомнят, че к ръводарител може да бъде всеки здрав човек на възраст от 18 до 65 г. От здравното заведение споделят историята на 61-годишната Жулиета Малчева, която се е включила в акция по кръводаряване, организирана от Отделението по трансфузионна хематология на УМБАЛ Бургас и Община..
Подменят уличното осветление на град Айтос и още 16 населени места в общината. Проектът бе представен на пресконференция. Общата стойност е над 1,6 млн. лева с условие до 5 години след приключването му, общината да възстанови половината от средствата във Фонда за декарбонизация. Очакваният резултат е модернизиране на системите за външно..
За изпълнение на строителните дейности от следващия етап от рехабилитацията на пътя за с. Бродилово се налагат временни затваряния на пътя и пълно ограничаване на преминаването на моторни превозни средства в частта от разклона за т.нар. "Балиевски път" до с. Бродилово. Затварянето ще започне днес, като до приключване на работите, движението ще..
Оранжев код за обилни валежи е обявен за днес за 8 области на страната. Това са областите Сливен, Кюстендил, Перник, Благоевград, Ловеч, Габрово, Велико Търново и София-област. Жълт е кодът за обилни валежи за област Бургас. По Черноморието ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд, на повече места по северното крайбрежие. Ще духа умерен вятър от..
Продължават ремонтните дейности по ВиК мрежата по ул. "Дебелт". От 10:00 часа за две седмици се въвежда временна организация на движението, като се затваря за движение на превозни средства участъкът от ул. „Македония“ до ул. „Цар Самуил“.
Социологическо проучване показва, че за четирима от всеки петима българи преходът не е свършил. Данните са от допитване на агенция "Мяра“ по повод навършените този месец 36 години от началото на демократичните и пазарни промени в България. Независимото проучване е проведено между 12-и и 17 ноември сред 807 пълнолетни български граждани. Малко над 80..
Глобален срив в Cloudflare свали част от интернет, съобщи Kaldata. В момента част от читателите могат да виждат грешки или изобщо да не успяват да..
Назначеният за специален търговски управител на "Лукойл Нефтохим Бургас" Румен Спецов освобожава Евгени Маняхин като председател на Управителния съвет..
Служители на Националния осигурителен институт са посетили над 120 социални услуги за възрастни в цялата страна - домове за стари хора, дневни центрове и..