Успехи за ватерполистите на „Арена Бургас“

Победи за момичетата и момчетата от КВТ „Арена Бургас“. На басейна в комплекс „Меден рудник“ през уикенда се проведоха два турнира. Единият беше квалификация от Държавното първенство на БФВТ за жени до 17 години.

Момичетата от бургаския клуб заслужено спечелиха първото място след безапелационни победи срещу „Арда“ Кърджали с 23:4, с 14:3 срещу „Ботев 2000“ Враца и успех срещу „Черноморец“ с 9:8.

Така миналогодишните шампионки във възраст U17 и шампионки за U15 през 2021 година доказаха, че вървят във възходяща линия и дадоха нова сериозна заявка за титлата на финалите през настоящата 2023-та.

Отборът, воден от треньорите Светозар Владков и Сергей Караджов, игра в състав: Пролетина Димитрова, Ивон Спасова – капитан, Руслана Тодорова, София Стоянова, Илиана Димитрова, Калина Маринова, Пресиана Михайлова, Александра Сидоренко, Вероника Сидоренко, Никол Панайотова, Аделина Халилова, Мая Чакърова, Ния Найденова.

На регионалното първенство за U13 при момчетата триумфираха младите надежди на КВТ „Арена Бургас“. Трите победи дойдоха след убедителни игри и явно превъзходство срещу съперниците. Резултатите са: „Арена Бургас“ – „Комодор“ 16:5, „Арена Бургас“ – КПС „Варна“ 8:6, „Арена „Бургас“ – „Нептун“ Бургас 15:6.

С това момчетата на треньорския тандем Светозар Владков – Сергей Караджов показаха, че нямат намерение да изпускат лидерската си позиция в България с този набор ватерполисти, утвърдена със златен дубъл през 2021 година за U11 и за U13 през миналата 2022 година.

Състав на „Арена Бургас“: Александър Колев, Петър Петров – капитан, Денислав Иванов, Станислав Димов, Мартин Иванов, Борислав Василев, Ангел Николов, Валери Спасов, Матю Пейков, Явор Халачев, Николай Томов, Симеон Нейчев, Симеон Захариев, Александър Мангъров.

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Стефка Костадинова награди победителите в детския турнир „Футболни звезди на Бургас“ (СНИМКИ)

Председателят на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова и кметът Димитър Николов наградиха победителите в детския турнир „Футболни звезди на Бургас“. Състезанието се проведе в спортния комплекс „Звездичка арена“ в „Славейков“. Всички отбори получиха купи за своето участие в Международния олимпийски ден, който отбелязваме днес...

публикувано на 23.06.24 в 15:16

Стефка Костадинова идва в Бургас за Международния олимпийски ден

Председателят на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова пристига в Бургас по повод честването на Международния олимпийски ден - 23 юни. Община Бургас ще отбележи празника с няколко спортни събития. Днес на спортен комплекс „Звездичка арена“ в комплекс „Славейков“ ще се проведе детският турнир „Футболни звезди на Бургас“. Надпреварата стартира..

обновено на 23.06.24 в 07:07

Валентин Люцканов грабна купата на Приморско по подводен риболов

Състезателите от българския национален отбор по подводен риболов спечелиха първите места на първото за сезона състезание от вътрешния календар на Българската федерация.  Турнирът "Стела Марис", етап от купа "България", се състоя при отлични метеорологични условия в акваторията на Приморско и Китен.  В него взеха участие 44 състезатели от всички клубове..

публикувано на 20.06.24 в 16:39

Бургаският щангист Петър Борисов спечели европейската титла за ветерани

Бургаският щангист Петър Борисов спечели златен медал на Европейското първенство по вдигане на тежести за ветерани в Норвегия.  8 състезатели от различни държави са били в категорията му до 89 кг, възрастова група М 55-59.  Петър Борисов е европейски шампион за трета поредна година. С ъотборникът му Любен Перчински  също печели европейска титла ден..

публикувано на 20.06.24 в 16:24

Несебър беше домакин на международния турнир по карате „Купа Черно море“

Зала „Арена Несебър“ бе домакин на 13-то издание на престижния международен турнир по контактно Карате „Купа Черно море“ (Black Sea Cup), на който несебърските бойци от СК „Бушидо“ завоюваха един златен медал - за Станислав Христов; три сребърни - за Драгомир Антов, Илия Христов и Артемий Родионов и два бронзови – за Симона Загорчева и Венцислав..

публикувано на 20.06.24 в 12:46

Националният отбор по ветроходство – клас „Оптимист“, е на подготвителен лагер в Бургас

Бургас и Яхтклуб „Черноморец Бургас“ са домакини на лагер-сбор на националния отбор по ветроходство в клас „Оптимист“, съобщи Общината.  Националните треньори Александър Славчев и Мартин Пенев  подготвят своите възпитаници за участието на България в Европейското първенство в Карара - Италия, което започва на 29 юни тази година. Последната..

публикувано на 20.06.24 в 09:51

След 1:1 Шотландия и Швейцария запазиха шансове за класиране

Отборите на Шотландия и Швейцария завършиха при равенство 1:1 в Кьолн в двубой от втория кръг в група „А“ на Европейското първенство по футбол. Швейцарците събраха 4 точки на второто място във временното класиране, а шотландците записаха първа точка в актива си на шампионата и запазиха шансове за продължаване към елиминациите. По-рано вчера в другата..

публикувано на 20.06.24 в 07:42