Художничката Цвети Асенова възстанови скулптурата на Русалката в Приморско. След вандалски акт бяха отчупени част от пръстите на ръката, с която тя приветства моряците, връщащи се на сушата. Русалката е един от символите на Приморско. Тя е разположена на Боруната и се вижда от крайбрежната алея, по – висока е от човешки ръст.
Според Цвети Асенова светът се променя от примера, а не от мнението ти и за това е решила да възстанови статуята:
„ Направих пръстите отново, защото видях, че никой не предприема действия за поправяне на нещата. Прецених, че не ми коства нищо и мога да се справя. Тя е много красива и радва не само местните жители, но и туристите. След това я почистих и освежих с подходящи материали, за да е устойчива на атмосферните условия".
Художничката сподели, че през пролетта ще продължи да работи и по проекта си за изрисуване на стената на местния кей, който започна през миналата година. Там Цвети Асенова рисува на 96 метра площ като темата е „Морско дъно“. По съвет на местните рибари ще включи в рисунките си повече обитатели на Черно море. До началото на летния сезон тя обещава, че проекта ще бъде завършен.
повече може да чуете в звуковия файл:За поредна година Общинският исторически музей – Средец ще се включи в инициативата Европейска нощ на музеите тази събота. Това е най-значимата общоевропейска музейна изява по повод Международният ден на музеите – 18 май, професионален празник на музейните работници по инициатива на Международния музеен съвет (ICOM). Музеят е подготвил програма в..
За поредна година Регионалният исторически музей в Бургас ще се включи в отбелязването на Европейската нощ на музеите на 17 май (събота). Всички събития в програмата са с вход свободен от 18.00 до 00.00 ч. Ще бъдат представени 6 изложби и ще се проведет съпътстващи събития, съобщи директорът на музея Милен Николов: " В..
Нова атракция ще привлича туристи в Бургас. Близо до остров „Св. Анастасия“ започна изграждане на подводен парк . Инициативата е на сдружение „Приятели на морето“. Първите експонати бяха потопени на дъното на морето от техни доброволци с помощта на плаващ кран. Това са автомобилите ГАЗ-13, известен повече като „Чайка“ и радио релейна станция..
Заради дъжда откриването на Фестивала на зелениката се отлага за утре, съобщават организаторите от ПП"Странджа".Това ще стане в Българи в 10.00 ч. на площада в селото. И двата предложени маршрута ще се състоят. Това е 21-во издание на фестивала. Основните организатори на събитието освен парка, тази година са община Царево и "Зелени..
Летният Никулден събра стотици бургазлии на площад "Тройката", където топ кулинари предлагаха ароматна рибена чорба, миди по островитянски, паеля и пица с октопод. Празникът по случай небесния покровител - св. Николай Чудотворец се организира за втора поредна година в морския град. Той с тържествествена Света литургия в бургаските храмове, а..
Летен Никулден за втора поредна година ще се проведе в Бургас. Празникът ще започне в 9 часа с тържествена литургия във всички храмове в града и ще продължи с кулинарни демонстрации и концерт на пл. "Тройката". Топ готвачи ще приготвят специално за летния Никулден топ кулинари а роматна рибена чорба, миди по островитянски, паеля и..
Изложба по повод 13 години БНР Бургас ще представи старинни и редки радио апарати. Те са събирани и реставрирани от Тома Шопов с години. Експозицията ще бъде подредена в Ателие R в края на месеца. Днес е и Международен ден на радиото и телевизията. Именно на тази дата през 1895 година инж. Александър Попов представя уред за безжично предаване и..
За поредна година Регионалният исторически музей в Бургас ще се включи в отбелязването на Европейската нощ на музеите на 17 май (събота)...
Нова атракция ще привлича туристи в Бургас. Близо до остров „Св. Анастасия“ започна изграждане на подводен парк . Инициативата е на сдружение „Приятели..
За поредна година Общинският исторически музей – Средец ще се включи в инициативата Европейска нощ на музеите тази събота. Това е най-значимата..