Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Агенция по заетостта с информационна кампания „Да работиш (е) яко!"

Агенция по заетостта стартира национална информационна кампания за популяризиране възможностите на проект „Започвам работа”, информират от институцията. 

Срещите, организирани в цялата страна, ще имат за цел да мотивират за активно поведение на пазара на труда икономически неактивните лица, независимо от тяхната възраст.

В рамките на дейностите по проекта експертите на Агенцията ще търсят нестандартни подходи, за да достигнат до потенциалните участници. Събитията ще бъдат насочени към стимулиране активността за търсене на работа и към информиране за разнообразните възможности за подкрепа за трудова реализация. Така хората, които не работят и не се обучават, ще могат да се запознаят с актуалните работни позиции в техните региони, както и с възможностите за обучение по професия или за придобиване на ключови умения. На прага на стартиращите пролетно-летни сезонни дейности в туризма, строителството, селското стопанство и т.н., те ще бъдат информирани как да се включат в краткосрочна или сезонна работа. Освен това на участниците в проекта ще се предоставя информация и за предлаганите от Агенцията по заетостта услуги за насърчаване на мобилността при търсене и започване на работа, стимулиране на предприемачеството и много други.

Организаторите на кампанията ще търсят контакт с работодатели, предлагащи свободни позиции, а също и с представители на местните общности, които имат обществен авторитет и могат да бъдат мотиватори за своите съграждани.

Така националната информационна кампания „ДА РАБОТИШ (Е) ЯКО!” продължава действията на Агенцията по заетостта, насочени както към икономически неактивните лица в страната, така и към бизнеса, търсещ нов персонал.

ДБТ - Бургас - 29.03.2023 - Средец, ул. "Васил Коларов" №65, закусвалня "Вкусотийки"
ДБТ - Карнобат - 29.03.2023 - с. Екзарх Антимово - пред кметството, общ. Карнобат
ДБТ - Бургас - 28.03.2023 - Бургас, ж.к. "Меден рудник" , автобусна спирка "Петко Росен" 
ДБТ - Руен - 28.03.2023 - с. Руен, ул. „Първи май“ №11, ет. 3, Бизнес център 
ДБТ - Созопол - 23.03.2023 - Созопол,  ул. „Аполония“ № 31, ДБТ Созопол
ДБТ - Айтос - 22.03.2023 - град Айтос, ул. "Филип Кутев" №36, пред  Дирекция "Бюро по труда - Айтос"
ДБТ - Созопол - 21.03.2023 - с. Варвара ,  ул. „Рене Шарон“ №20 , в кметството 
ДБТ - Поморие - 17.03.2023 - с. Горица, кметство Горица

По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Продължават преговорите за по-високи заплати на служителите на летищата в Бургас и Варна

Трети кръг срещи на преговорите за увеличаване заплатите на работещите на летищата в Бургас и Варна са се провели, но засега те са без успех.  Членовете на КТ „Подкрепа“ не приемат предложеното от работодателя увеличение с 5% , съобщават от синсиката.  О т страна на КТ „Подкрепа“ участие в преговорите са взели Иван Кирилов – председател на..

публикувано на 22.11.25 в 16:20
Илия Проданов, председател на НАЗ

Земеделци готови да съдят БАБХ, ако не им обясни методологията за определяне на таксите

Ако държавата не обясни методологията, по която определя таксите, събирани от Агенцията по храните, браншови организации в земеделието ще заведат колективна жалба в съда. Това обяви председателят на асоциацията на зърнопроизводителите Илия Проданов. По думите му никой в държавата не е аргументирал завишените такси, които ще  направят българските..

публикувано на 21.11.25 в 15:05
Министерство на земеделието

МЗХ приема заявления за подпомагане по интервенция Инвестиции в земеделските стопанства

Министерство на земеделието и храните започва прием на заявления за подпомагане по интервенция "Инвестиции в земеделски стопанства" от Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони. Бюджетът за този прием е в размер на 193 514 000 евро. Целта на интервенцията е да бъдат подпомогнати инвестиции в модернизация и механизация в..

публикувано на 21.11.25 в 09:30

Влизат в сила санкциите на САЩ срещу "Лукойл" и "Роснефт"

От днес влизат в сила санкциите на САЩ срещу руските компании "Лукойл" и "Роснефт". Великобритания, която също наложи мерки срещу двата най-големи руски производителя на петрол, заради ролята им във финансирането на войната в Украйна, изключи от своите санкции още две подразделения на "Лукойл" в България, Частичната отмяна на санкциите на САЩ до края..

публикувано на 21.11.25 в 08:30

платена публикация
Азимут - новият квартал на Бургас предлага висок стандарт на живот

Азимут е новият, атрактивен квартал на Бургас, който ще посреща всички пътуващи към града и Южното Черноморие. Строителна компания „Азимут Кънстръкшънс“, налага нови стандарти в жилищното строителство, с изграждането на комплекс с по-социален, по-сигурен, по-здравословен начин на живот, идеалната среда за живот, работа и отдих...

публикувано на 21.11.25 в 08:00

Созопол се представя на туристическите изложения в Лайпциг и в Букурещ

Община Созопол участва в туристическото изложение в Лайпциг. Целта е разширяване на пазар Германия към възможностите за почивка в морската община.  Участието в престижния форум е съвместно с ученици от Немската езикова гимназия "Гьоте" в Бургас. Инициативата дава възможност за представянето на богатото културно наследство, туристическия потенциал и..

публикувано на 20.11.25 в 15:15

Поморие ще кандидатства с куполната гробница пред ЮНЕСКО

Повече туристи са посрещнали в Поморие това лято спрямо предходния сезон. Това показва анализ на морската община, който обобщава данни от 1 юни до 10 октомври.  98 350 туристи от 107 националности са нощували в общината за отчетения период.  Броят на пренощувалите гости се увеличава с около 10% спрямо 2024 г., а реализираните нощувки – с..

обновено на 20.11.25 в 14:44