До 30 април продължава приемът на документи за участие в Основната фаза на Интегрирания проект по Програма ЛАЙФ, който предвижда преход към алтернативни форми на отопление на домакинствата.
Интегрираният проект „Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух“ предвижда за град Бургас да бъдат подменени отоплителните уреди на 1 994 домакинства. Изпълнението се реализира в две последователни фази - Пилотна и Основна.
По проекта за подмяна на отоплителните уреди може да кандидатстват домакинства от Централна градска част, кв. „Възраждане“, комплексите „Бр. Миладинови“, „Лазур“, „Меден рудник“ – Зона Г, кварталите „Сарафово“, „Ветрен“ - Минерални бани, „Банево“, „Крайморие“, „Горно Езерово“, „Акациите“, „Победа“, „Черно море“ и „Рудник“.
Документите за кандидатстване може да се подават всеки работен ден в Община Бургас – деловодство, адрес ул. „Александровска“ 26, от южната страна на сградата - от 08.30 до 17.15 часа и в Културен дом НХК, Енергиен офис на Община Бургас, от южната страна на сградата - от 08.30 до 13.00 часа и от 13.45 до 17.15 часа.
Подробна информация е налична на интернет страницата на Проекта: http://www.lifeipcleanair.eu и на интернет страницата на Община Бургас, раздел „Околна среда“, „Проекти“, Проект „Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух“.
Нови бални рокли от известната дизайнерка Мария Диомова ще бъдат предложени на символична цена на „ДрешкатаФест с кауза“. Този жест добавя още един пласт към инициативата – възможност за всяко момиче и жена да се сдобие с уникална дизайнерска рокля, като същевременно подпомага едно младо семейство в труден момент. Събитието, което ще се проведе на..
Със среща с ученици от френската гимназия "Г.С. Раковски" в Бургас стартира кампанията на Зонта клуб -"16 дни активизъм срещу насилието, основано на пола". Дияна Иванова, директор на Ареа 05 на клубовете на Зонта, бе гост в студиото на БНР-Бургас. Тя уточни, че предстои в петък среща по темата с бъдещите лекари - студентите по медицина от държавния..
Община Бургас се включва във второто издание на националната кампания за превенция на насилието и злоупотребата с деца „Бъди смел, бъди добър!“, организирана от Държавната агенция за закрила на детето. Инициативата обединява дейности, насочени към насърчаване на доброта, подкрепа и съпричастност. В Бургас се прилагат редица мерки за ограничаване на..
Кратка, но съдържателна сесия днес в Бургас Съветниците отметнаха над 40 точки за два часа и половина. Не успяха да избегнат вечния евъргрийн сблъсък-продажбата на общински жилища, тема, по която винаги се водят разгорещени спорове. В повечето случаи неефективни. Изненадата този път дойде от предложение на Живко Табаков за два имота на ул...
Шествие против насилието над жени и деца се проведе в Ямбол. В него се включиха стотици граждани, представители на институции и неправителствени организации. Аглика Станева президент на "Инър Уийл клуб“ и организатор на събитието, сподели: "Насилието присъства абсолютно навсякъде- в Ямбол, България, в така наречените по-добре устроени страни..
54 процента от българите подкрепят ръста на минималната работна заплата, сочи проучване за динамиката на доходите направено по поръчка на КНСБ от агенция "МЯРА", сред 804 пълнолетни граждани в периода 30 октомври - 7 ноември. Най-силна подкрепа за ръст на минималното възнаграждение дават 59 на сто от заетите от частния сектор, 54 на сто от държавния и..
Поморие ще се развива към Бургас. Това предвижда п редварителният проект на Общия устройствен план на общината, който преди дни беше приет от Разширен експертен съвет. Документът е от над 300 страници. Така се дава зелена светлина на окончателния проект, който трябва да бъде внесен в МОСВ за разглеждане от Националния екологичен експертен..
Както още вчера БНР Бургас информира - от 8 до 17 часа няма да има вода днес в Бургас на ул. "Дебелт", в участъка от ул. "Цар Самуил" до ул. "Любен..
Община Несебър извърши дезинфекция на почистени тротоари и улици в района на Елените. Обработката е направена с професионална техника, предназначена за..
Шествие против насилието над жени и деца се проведе в Ямбол. В него се включиха стотици граждани, представители на институции и неправителствени..