Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна реконструкция на ВиК-а мрежата в Царево

Снимка: Даниела Костадинова

До края на годината трябва да завърши първият етап от най- мащабния ВиК-а проект в страната, който се реализира в Бургаска област. Това каза при старта на дейностите по реконструкция на ВиК-а мрежата в град Царево директорът на дружеството „Водоснабдяване и канализация“ в Бургас инж.Ганчо Тенев. Близо 6 млн.лева е стойността на поредния етап от проекта, който ще се осъществи на територията на Царево.

От нов голям водоем ще се водоснабдява Царево.Той ще осигурява достатъчен резерв, с който да се гарантира водозахранването на града, каза кметът Георги Лапчев: 

"Ние сме в една от най-ниските точки на един водопровод, който ще се развие в посока запад, в квартал "Мандрата", който е слабо населен. Има и канализация, има и един водоем, който на практика този водоем ще обезпечи с допълнително вода град Царево, тъй като градът се разраства".

Защо според министъра на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков ВиК-а дружеството в Бургас е сред четирите най–компрометирани в страната, питаме инж. Ганчо Тенев: 

"Аз не съм на неговото мнение, но не мога да коментирам думите на министър, защото това си е сериозно обвинение. Обвиненията стават в съда или в прокуратурата. Приказки за пред медиите, според мен, не е сериозно".

Вторият етап на Интегрирания воден проект в областта предвижда изграждане на водоснабдяване и канализация в защитени зони.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Начинът на преподаване е изключително важен за придобиване на умения у младите шофьори

Повече контрол и санкции за шофьори и пешеходци са в сила от няколко дни. Промените в Закона за движението целят намаляване на пътните инциденти. Последните фрапиращи случаи на нарушение на правилата са дело на млади шофьори, за съжаление част от тях завършиха трагично.  БНР Бургас се присъединява към усилията на институциите за овладяване на..

публикувано на 09.09.25 в 09:00
Снимката е илюстративна

Затварят за два месеца част от улица в промишлена зона „Юг – Запад“

От 9 часа днес за два месеца се затваря за движение на автомобили вътрешна улица в промишлена зона "Юг - Запад" в участъка от ул. "Търговска" до път I-9 Бургас – Малко Търново, съобщават от общината.  Причината е изпълнение на  строително-монтажни работи за обект: „Изграждане на улици и техническа инфраструктура в границите на кв. 1, 2, 5, 10 и..

обновено на 09.09.25 в 08:11

Започва изплащането на пенсиите

Изплащането на пенсиите през този месец чрез "Български пощи" започва днес и ще завърши на 23 септември, посочват от Националния осигурителен институт. Преводите на сумите за септемврийските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени също днес. Датата за изплащане на обезщетенията за безработица..

публикувано на 09.09.25 в 08:00

Потребителската кошница запазва стойността си

През изминалата седмица потребителската кошница е запазила стойността си от предходната и е била 98 лева. Това сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.  Поскъпват зелето, краставиците, ябълките, прасковите, кашкавалът, олиото, маслото и пилешкото месо.  Поевтиняване има при доматите, картофите, млякото, сиренето и..

публикувано на 08.09.25 в 16:00

Как "Роден дар" от платформа се превърна в общност

Достигат ли до потребителите продукти на родни производители, без посредници, използвайки платформата „Роден дар“. Оказва се, че все повече малки производители на плодове, зеленчуци, ядки, мед, сладка, разсад, са се регистрирали и предлагат свои продукти. Платформата е създадена в края на миналата година от трима млади предприемачи – Ивалина..

публикувано на 08.09.25 в 15:30

Продължава дарителската кампания за реставрация на иконите в поморийския храм "Преображение Господне"

Църквата „Преображение Господне“ в Поморие е сред най – старите по българското Черноморие. Тук се пази и голяма колекция от икони, датирани от ХV – ХІХ век. Тази година бяха отбелязани 260 години от освещаването на храма, а дарителска кампания цели събиране на средства за  реставриране на иконите в него.  Църквата е изградена от камък..

публикувано на 08.09.25 в 10:30

Започва Седмицата на пожарната безопасност

Започва Седмицата за пожарна безопасност, в която ще има турнир по пожароприложен спорт за „Купа "Бургас". Той ще се проведе на 10 септември, на стадион „Лазур“. Отборите ще се състезават в дисциплината „Бойно разгръщане от мотопомпа“, съобщават от Регионалната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“. На 11 септември (четвъртък), в..

публикувано на 08.09.25 в 08:31