5
В Деня на младежкото самоуправление деца от сливенския Младежки дом гостуват в Община Сливен, съобщават от местния парламент. Там те изпълняват за един ден функциите на Кмета на общината и неговия екип, на Председателя на местния парламент, на директори на общински дружества и на секретари на местните комисии. Поводът е традиционната инициатива „Управляваме заедно“, посветена на 9 май - Ден на Европа.

Тази година общо 31 младежи ще заемат управленски позиции в 17 градски институции. Те са избрани чрез жребий.
Преди да „поемат“ общинското управление учениците проведоха среща с кмета Стефан Радев, председателя на Общински съвет-Сливен Димитър Митев, зам. кметовете и секретаря на общината.

Акцент в разговора беше отговорността, множеството функции в различните сфери, правомощията и нелеките решения, които са неизменна част от ежедневието и задълженията на общинското ръководство. Пред учениците кметът Радев изтъкна, че днес една от основните цели и стремеж на общините в страната е те да имат по-голяма автономия, особено по отношение на финансите.


Община Болярово и Елхово ще кандидатстват съвместно пред ПУДООС за финансиране на Клетка II на Регионалното депо за отпадъци в с. Добрич. Това стана ясно на заседание на Общинския съвет, който даде единодушно съгласие за старта на процедурата. Кметът Христо Христов посочи, че Първата клетка е изцяло запълнена и новата е необходима за нормалното..
След служителите на Националния статистически институт и на НОИ в Бургас, които протестираха миналата седмица, днес продължава втората вълна на недоволство. Увеличение на заплатите поискаха и от Инспекцията по труда. Работещите там настояват то да бъде поне 20%, с искане за адекватно заплащане на месечния им труд, което трябва да е съобразено с..
Служителите от Бюрото по труда в Ямбол протестираха срещу заложеното в проектобюджета 5- процентно увеличение на заплатите. Тяхното искане заплатите да са с 20 процента по високи от януари догодина. Всички служители от Агенцията по заетостта излязоха пред административната сграда между 12:30 и 13 часа. Ние сме работници на тази държава,..
С благословението на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений християнско братство „Александър Георгиев – Коджакафалията“ поставя начало на традиционната си благотворителна кампания по повод Рождество Христово. Събраните средства ще бъдат използвани за закупуване на основни хранителни продукти. От тях ще бъдат подготвени хранителни..
Добри практики за превенция на ранни детски бракове и раждания представиха в община Бургас различни организации ангажирани с проблема. С промяната в законодателството през 2023-та година, когато официално бе забранено сключването на брак между малолетни и непълнолетни, проблемът бе частично решен, защото остана съжителството. Тази практика може..
Служители на Бюрото по труда и Регионалната инспекция по околната среда и водите в Бургас протестираха в обедната си почивка с искане за увеличение на заплатите. Те настояват за 20% ръст на възнагражденията. Протестите са организирани от КТ „Подкрепа“ и КНСБ. „Омръзна ни да подценяват труда ни“, „Държавен служител не е мръсна дума“ и „Ще..
ОбС–Болярово одобри единодушно поемането на краткосрочен дълг от 4,048 млн. лв. за изграждането на социалния комплекс в село Мамарчево. Кредитът от Фонд ФЛАГ ще покрие авансовите плащания към строителните фирми, изпълняващи проекта на стойност 11,276 млн. лв., финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Срокът за погасяване е 12..
Поморие ще се развива към Бургас. Това предвижда п редварителният проект на Общия устройствен план на общината, който преди дни беше приет от..
След служителите на Националния статистически институт и на НОИ в Бургас, които протестираха миналата седмица, днес продължава втората вълна на..
Шествие против насилието над жени и деца се проведе в Ямбол. В него се включиха стотици граждани, представители на институции и неправителствени..