Приложение за резервация за място на първи ред на морето ще бъде пуснато след дни. Това каза в интервю за БНР Бургас Симеон Цветков - председател на Асоциацията за развитие на дейностите по управление на морските плажове:
„Хората ще могат да виждат в реално време свободните шезлонги и чадъри. Ще могат да си избират мястото, което са си харесали, както и да заплатят онлайн. А концесионерите ще получаваме по-добра отчетност по тази дейност и ще бъде по-организирано. Приложението ще бъде безплатно и ще се изтегля както всяко едно друго. Време е да влезем в 21-и век.“
Фирмата, която разработва приложението, е от София. А за това след колко време ще бъде пуснато в експлоатация, Симеон Цветков поясни:
„Приложението си има собствен сайт, където разработчиците са поместили таймер, който отброява времето до неговото стартиране.“
Чрез справка с интернет страницата, разбрахме, че приложението ще бъде пуснато след 5 дни.
„Цените в Бургас за шезлонг и чадър са едни от най-евтините. Предлагаме ги по 1,20лв. Но на други места по Черноморието цените достигат и до 10-15 лева. Всичко зависи от концесионния договор, който са сключили.“, това коментира още Симеон Цветков.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл:
По повод националния празник 3 март в Бургас за осма поредна година ще се проведе "Българовското шествие". Тази година то ще е автомобилно. Акцент в него ще бъдат деца от бургаските училища.Те ще се включат с фолклорни изпълнения, хореография и спортни демонстрации. Инициативата се организира от сдружение „Мисия будители“...
Българското национално радио обяви конкурс за есе, който е за ученици и студенти от Украйна и Молдова. Темите са свързани с българските исторически личности и стихотворенията на български поети. Инициативата е в съзвучие с усилията на общественото радио за изграждане на здрави връзки с българските общности по света. Конкурсът се осъществява под..
Бургазлии предпочитат мартеници ръчна изработка, показа репортерската ни проверка. На един от най-големите базари, този на площад „Тройката“, много от търговците са запазили миналогодишните цени, въпреки инфлацията. Най-масовите, под формата на гривни се предлагат от два до пет лева за брой. Сред тенденциите тази година е предлагането на..
И тази година Община Бургас подготвя мащабна празнична програма, с която жителите и гостите на града ще честват националния празник – 3 март, и 147-ата годишнина от Освобождението на България от османско иго. Събитията в празничния за всички българи ден ще започнат от 09.00 часа с авто-мото похода „Българовско шествие 3-ти март “, което по традиция..
С информационна кампания и изложба Бургас ще отбележи Деня на редките болести. Ден на отворените врати ще се проведе бургаския екип на Българската Хънтингтън Асоциация в читалнята на партньора – читалище "Любен Каравелов" на ул. "Калоян" 24. По традиция Денят на редките болести се отбелязва в последния ден на месец февруари. По този повод в 12:30..
По-голям обхват на Синята зона в Ямбол гласуваха на днешното заседание съветниците на града. Подготвени са терени и за буферни паркинги, граничещи със Синята зона, на които няма да се заплаща за престоя. Разширението включва голямата част от съседните на очертаната в момента "Синя зона" улици, като достига до крайречния булевард на юг и ул. "Димитър..
Членовете на Съвета за електронни медии приеха единодушно с пет гласа "ЗА" отчета на генералния директор на Българското национално радио Милен Митев за дейността на медията в периода май-октомври 2024-а година. Дезинформацията, свръхинформацията, моделът на финансиране на Общественото радио, привличането не само на по-млада аудитория, но и на млади..
Извънредно заседание на общинския съвет в Поморие предстои днес. Причината е реализацията на важни инфраструктурни обекти. Сесията от три точки е от..
Според Антон Велчев, от сдружение "За достъпна храна", хората искат трайно решение и цени, които да могат да си позволят. Той вярва, че предните два..
По-голям обхват на Синята зона в Ямбол гласуваха на днешното заседание съветниците на града. Подготвени са терени и за буферни паркинги, граничещи със..