Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

28 отбора и над 300 участници в детския футболен турнир в Приморско

Общо 28 отбора и над 300 участници се включват един от най-мащабните детски футболни турнири у нас – “Приморско лято 2023”, който беше открит официално днес в морския курорт. Състезанието ще се проведе в три етапа за три възрастови групи от 3 до 18 юни, като са представени тимове от цялата страна. Това е осмото издание на традиционния турнир, който се организира в Община Приморско и вече се наложи като един от най-популярните у нас.

Първи на стадиона на ММЦ Приморско днес в груповата фаза излизат най-малките, родени през 2014 година. Финалът при тях ще се играе на 6 юни. На 7 юни стартират мачовете на родените през 2013 година, а на 14 юни започва груповата фаза за най-големите – родени през 2011 година.

“Щастлив съм, че за осми път Община Приморско е домакин на този истински футболен празник за най-малките. Традиционният турнир, който организираме, е част от нашата активна политика в подкрепа на детския спорт. Горди сме, че близо 50% от учениците в нашата община тренират безплатно в деветте спортни клуба. Ще стискаме палци и на нашите лъвчета от ФК “Ропотамо” – Приморско, но в такива събития всички са победители, защото най-голямата награда са хубавите емоции, спортният дух и честната игра.”, сподели при откриването кметът на Община Приморско Димитър Германов, който е и председател на организационния комитет на турнира.

Детският футболен турнир традиционно привлича и публика от цялата страна. Участниците, техните поддръжници и любителите на играта традиционно са и едни от първите туристи в курорта Приморско в началото на летния сезон.


По публикацията работи: Нина Рангелова
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Нургюл Салимова

Нургюл Салимова трета при девойките в световната ранглиста

Сребърната медалистка от Световната купа по шахмат при жените Нургюл Салимова запази третото си място в световната ранглиста на ФИДЕ при девойките за октомври.Тя е с коефициент ЕЛО 2424 и отстъпва само на водачката Бибисара Асаубаева (Казахстан, 2469 ЕЛО) и индийката Сараю Велпула (2444). Още три българки са сред първите 35 в света. Гергана Пейчева е..

публикувано на 02.10.23 в 11:48
Волейбол

Женският отбор на "Дея спорт" спечели турнира „Ставри Димитров" във Варна

Отборът на "Дея спорт", който ще направи дебют в първенството на Националната лига при жените, спечели турнира „Ставри Димитров" във Варна след победи над домакините от "ДКС Варна" с 3:0 и "Марица 1922" – 3:1.  Весела Бончева получи приза за най-добра разпределителка, а Йоли Кадеду е най-добра на поста либеро.  

публикувано на 01.10.23 в 17:13

Спортен уикенд ще се проведе в Бургас

Над 200 състезатели от 12 бургаски клуба ще се включат в общинския спортен уикенд, който ще се проведе днес.  В Морската градина около „Флората“ спортисти на различна възраст – от деца до мъже и жени ще демонстрират своите умения по художествена гимнастика, джу джицу, карате, фехтовка, брейк, плажен тенис, спортни танци, американски футбол, тенис на..

публикувано на 30.09.23 в 08:15

Министър Димитър Илиев откри Европейската седмица на спорта в Несебър

Министърът на спорта доц. др.  Димитър Илиев  и заместник-кметът на Община Несебър Иван Гургов откриха Европейска седмица на спорта -“Be active”. Инициативата се организира за девета поредна година. Събитията, включени в Европейска седмица спорта, са посветени на   насърчаване и подобряване на физическата активност на гражданите и..

публикувано на 28.09.23 в 14:51

Победи за баскетболистите от „Черноморец“ преди евротурнирите

Баскетболистите от „Черноморец“ загряха за евротурнирите с победи срещу „Левски“ и ЦСКА в контролни мачове в столицата. Обновеният тим на треньора Васил Евтимов първо надигра „сините“ в зала „Триадица“ със 72:70. Най-резултатен с 20 точки е Травис МакКонико. Евгени Хаджирусев завърши с 15 точки, а Шон Смит и Андрей Иванов добавиха по 14 точки. След..

публикувано на 27.09.23 в 12:23

Шампионска титла спечели отбора на "Черноморец" по подводен риболов

За шеста поредна година отборът по подводен риболов „Черноморец“ Бургас, в състав Николай Танев, Антон Арабаджиев, Данаил Едрев, Валентин Люцканов, стана шампион на провелото се в Приморско 55-то Държавно първенство по подводен риболов. Акваторията, определена за това състезание бе с граници н. Маслен нос на север и комплекс "Оазис" на юг...

публикувано на 26.09.23 в 16:07

платена публикация
„Спорт за всяко бургаско дете“ се бори със затлъстяването и нездравословния начин на живот

Второто издание на кампанията „Спорт за всяко бургаско дете“ стартира днес в комплекс „Меден рудник“. В нея се включват всички училища от района - ОУ „Елин Пелин“, ОУ „Найден Геров“, СУ „Петко Росен“, СУ „Константин Петканов“.  Стартира второто издание на кампанията „Спорт за всяко бургаско дете“ Очаква се през тази учебна година..

публикувано на 26.09.23 в 14:59