Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Данъчни облекчения за младите семейства в Ямбол

Община Ямбол ще продължи да работи по своите приоритети – създаването на нови паркове и места за отдих, както и развитието на масовия спорт и културата. Това каза за Радио Стара Загора в Деня на Ямбол кметът Валентин Ревански. Освен това неговото предложение за данъчни облекчения на младите семейства ще влезе за обсъждане и гласуване в Общински съвет.

Според предложението, младите семейства, които живеят в  Ямбол, няма да плащат данък за едно основно жилище и един лек автомобил през следващите три години. Освен това, ще имат възможност да се насладят безплатно на културните мероприятия, организирани от общината. Децата им, на възраст до 10 години, ще могат да тренират безплатно в общинските спортни клубове, а между месец май и месец септември ще им бъде предоставена карта за използване на плувния басейн.

"По този начин искаме да дадем сигнал на държавата, защото тя има много повече механизми, да направи така, че  нашите сънародници, които живеят зад граница, да се завърнат в родината"

Кметът на Ямбол Валентин Ревански поздрави съгражданите си за празника на града и се обърна към тях:

"Пожелавам на всички съграждани да бъдат здрави и силни, и да продължаваме да се обединяваме около добри каузи в името на нашия град. Защото Ямбол не е само съвкупност от улици, а е общност от хора, които работят за развитието на града".


По публикацията работи: Мариян Иванов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кукерските хлопки и звънци огласиха Камено

В слънчевата, но мразовита неделя участниците в карнавалните игри спазиха традициите, предавани от век на век. В двата поредни дни – 22 и 23 февруари, те прогониха злите сили от местните домове, благославяха и изиграха своите танци, с които гонят злите духове и приветстват благоденствието на приближаващата пролет. Костюмите на местните кукери от Камено са..

публикувано на 24.02.25 в 14:00

Малко Търново отбелязва 147 години от освобождението си

Малко Търново отбелязва 147 години от освобождението си.  На 24 февруари 1878 г. в града са посрещнати руските освободителни войски, водени от майор Вишняев.  С това слагат край на вековното османско владичество в Малко Търново. Тази дата завинаги остава в историята като символ на жертвоготовността и стремежа към свободата. "Нека..

публикувано на 24.02.25 в 13:27

Украински илюстратори с визуален разказ за военния конфликт

Две изложби, посветени на третата годишнина от началото на военния конфликт в Украйна гостуват в Бургас. Експозициите са подредени в бургаската библиотека и културния център Морско казино. Те ще запознаят българската общественост с реалностите на конфликта и екологичните последици от руската инвазия, започнала на 24 февруари 2022 г.. Лариса Михалева,..

публикувано на 24.02.25 в 11:00

Без вода в част от село Суходол тази вечер и утре

За авария на уличен водопровод в средецкото село Суходол, съобщи ВиК Бургас. Това е причината тази вечер и утре част от населеното място да останат без вода. Водоподаването ще бъде възстановено след отстраняване на аварията. В бургаския комплекс „Братя Миладинови“ в понеделник от 9 до 15 часа няма да има вода в района, който е между улиците..

публикувано на 23.02.25 в 23:07

Организират благотворителен концерт и базар в подкрепа на 35-годишния Радослав

Благотворителен концерт „Заедно за Радослав“ предстои в Бургас на 2 март, тогава ще се проведе и базар в негова подкрепа. Младият мъж има нужда от бъбречна трансплантация, за да живее. С множество инициативи  приятелите и близките му се надяват, че ще бъде събрана необходимата сума, за да бъде направена  операцията в Турция. Негов донор ще е баща..

публикувано на 23.02.25 в 17:30

Ивет Горанова и Цанко Цанков подкрепят каузата в памет на "пеперуденото дете" Гого

Двамата известни български спортисти подкрепят каузата в памет на "пеперуденото дете" от Перник, което си отиде от този свят в края на миналата година. Деветгодишният Георги имаше нелечимо и тежко заболяване, но беше изпълнен с любов и искаше да научи хората да бъдат добри и да не приемат различните според външния им вид, а според душите..

публикувано на 23.02.25 в 17:00

Кукерите от Меден рудник дариха значителна сума за лечението на онкоболна жена

Кукерската група „Козият рог“ от кв. Меден рудник дари над 14 хиляди лева за лечението на Милена Матева,  която се бори с тежко онкологично заболяване. Кукерите пресъздадоха обичая миналата неделя, 16 февруари  в квартала. Те обходиха къщите и играха, за да прогонят злото, като пресъздадоха и ритуалите "заораване" и "засяване".   Кукерите в..

публикувано на 23.02.25 в 16:00