Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бронзов медал завоюва Никола Миланов от фехтовален клуб „Корсар“

Снимка: Община Бургас

Бронзов медал завоюва Никола Миланов от фехтовален клуб „Корсар“ на 12-то издание на международния турнир по фехтовка BURGAS CUP. Той стана трети в индивидуалната надпревара до 15 години. В отборната надпревара съставът на България, в които играеха двама възпитаници на „Корсар“(Никола Миланов и Димитър Тончев), спечели първо място и отборната купа на турнира.

Съставът на „България 2“ (Никола Меицов, Никола Миланов, Димитър Тончев и Никита Бонев) се наложиха във финала над отбора на Турция и безапелационно спечелиха златните отличия с 45-34.

Международният турнир по фехтовка BURGAS CUP се проведе от 09.06 до 11.06 в спортна зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас. В състезанието се включиха състезатели от България, Украйна, Румъния и Турция.

Първият ден на надпреварата започна с индивидуалните срещи при деца до 13 години. Победителка при момичетата бе Ева Атанасова от ЦСКА - София, сребърното отличие спечели Мина Георгиева – „Пловдив БГ“, а бронзовите медали бяха за Теодора Янкова - „Пловдив БГ“ и Дидем Гюнер – Турция. При момчетата в тази възрастова група победител е Зияарда Османагаоглу от Турция, сребърен медалист е Александър Ене от Румъния, с бронзово отличие е Ивайло Андонов от „Олимпик“ – София и Стефан Томак от Румъния.

През втория ден сили премериха момчетата и момичетата до 15 години. Победителка в тази възрастова група бе Миа Величко от Украйна. Във финала тя победи своята сънародничка Анна Суворова с 15 на 14 туша. На третото място останаха Ирем Гюнер-Турция и Бриана Пелин-Румъния. При момчетата със златното отличие също се окичи представител на Украйна - Дмитрий Захребелнй. Във финала той победи Михаел Ене от Румъния. Бронзово отличие спечелиха Никола Миланов от „Корсар“ – Бургас и Кандениз Беррак –Турция.

Третият ден на състезанието стартира с отборната надпревара при момичетата. В нея се включиха 11 отбора. До финалната четворка достигнаха три български състава. В борбата за бронзовото отличие „България 2“ в състав; Ралица Христова, Ева Атанасова, Мия Антонова и Ива Власева победиха „България 4“ в състав; Екатерина Чаушева, Мария Джалъзова, Катерина Микова и Вера Горина. А във финалния мач отборът на „България 1“ (Николета Добрева, Габриела Георгиева, Диана Ангелова и Моника Николова) отстъпи на отбора на Украйна с 40 на 45 туша и спечели сребърните отличия.

Турнирът завърши с битките при най малките (деца до 11 години). Бъдещите шампиони показаха невероятен хъс за игра и желание за победи. При момичетата победителка е Дуру Кавзан-Турция, със сребърен медал остана Дидем Гюнер-Турция, а бронзовите отличия са за София Цонева-„Ахил“ и Аисе Озбек - Турция. Златният медал при момчетата е за Селим Безчи, сребърното отличие спечели Петре-Марин Стелица от Румъния, а бронзовите медали са за Дарин Андреев и Рузгар Аяаз - Турция.

По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В събота ще се проведе триатлонът „Лъвско сърце – Утопия“

Над 700 състезатели от България и чужбина ще се включат тази събота, 7 юни, в петото издание на олимпийския крос триатлон „Лъвско сърце – Утопия“. Стартът на надпреварата ще бъде даден в 9:00 часа от Културно-туристическия комплекс „Ченгене скеле“, като се очаква събитието да привлече повече от 1 000 зрители. Триатлонът включва три етапа – плуване,..

публикувано на 05.06.25 в 12:45

Повече от 100 състезатели се включват в традиционния турнир по плажен тенис в Бургас

Традиционният отборен турнир по плажен тенис за мъже, жени и ветерани ще се проведе на Северния плаж в Бургас на 7 и 8 юни.  Всеки отбор ще се състои от 10-12 души, от които минимум две мъжки двойки, една женска и една двойка от ветерани с възраст 50+.  Паралелно с отборния турнир ще бъдат проведени и два детски турнира за деца до 14-годишна възраст...

публикувано на 04.06.25 в 13:00

500 акробати са в Бургас за престижен форум

Повече от 500 акробати от 12 държави мерят сили във Втория световен акро куп на ФИГ в Бургас и Петия международен акро куп в Бургас. Надпреварата продължава до 1 юни в спортна зала „Арена Бургас“. Турнирът бе открит със зрелищни изпълнения на участниците. Кметът Димитър Николов подчерта по време на откриването, че Бургас е с традиции в спорта и пожела..

публикувано на 31.05.25 в 08:54

Първи ученически турнир по плажен волейбол ще се проведе в Бургас

Първи ученически турнир по плажен волейбол ще се проведе в Бургас. Днес и утре 8:30 часа тринадесет мъжки и девет женски отбора ще премерят сили на игрищата на “Бургас бийч арена”. Организатори на събитието са общинско предприятие “Международен младежки културен център”-Бургас и волейболен клуб “Бургас бийч волей”. Срещите на 1 юни ще са част и..

публикувано на 31.05.25 в 07:23
Снимката е илюстративна

Над 500 акробати от 15 държави пристигат в Бургас за международни турнири

Спортна зала „Арена Бургас“ ще бъде домакин на две големи събития в спортната акробатика – Втория световен акро куп на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) и Петия международен акро куп в Бургас. Това ще се случи от 30 май до 1 юни. В града ще пристигнат над 500 състезатели от 15 държави, сред които САЩ, Бразилия, Великобритания, Израел,..

публикувано на 29.05.25 в 15:30

Ученици от Бургас ще играят плажен волейбол с благотворителна кауза

Първи ученически турнир по плажен волейбол ще събере отбори от 13 бургаски училища на игрищата на “Бургас бийч арена”. Срещите ще се играят на 31 май и 1 юни от 08:30 часа, като вторият ден е част от празничния спортен полуден в програмата на Община Бургас.  Организатори на инициативата са общинското предприятие “Международен младежки културен център” и..

публикувано на 28.05.25 в 13:00

Успех за българските ветроходци на Европейската купа в Приморско

Диана Маркова от ЯК Порт Бургас, стана победителка в женския олимпийски клас ILCA и спечели третото място на генералното класиране на клас ILCA6 в Европейската купа по ветроходство, провела се от 23 до 25 май в Приморско. При мъжете, в клас ILCA7, първото място грабна SEMEN KHASHCHYNA от Ukraine Sailing Team. В детския клас ILCA 4, победител стана..

публикувано на 26.05.25 в 17:31