Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рубриката "Радиомагазинче Надежда" представя:

Надежда Радева рисува морски и горски пейзажи, изработва и изделия с декупаж

Синът й Стоян, на 18 години е с аутизъм

ДОБРОТО е около нас и може да предизвика добро! Това го доказа фейсбук групата "Купи подарък от майка на дете с увреждане". В нея майки на деца с увреждания показват снимки на ръчно направени от тях сувенири, подаръци, ръкоделия, плетива, а който желае може да си закупи. Участват и социални предприятия и хора с увреждания. В подкрепа на групата ние създадохме рубриката "Радиомагазинче Надежда". В нея всяка седмица ви срещаме с участник в групата, за да чуем историята му и да ви представим това, което изработва.

Днес ще ви запозная с Надежда Радева от Айтос. Тя е майка на 18 – годишния Стоян, който е с аутизъм. Надежда рисува картини и изработва изделия с декупаж. Твори с ентусиазъм и вдъхновение и винаги е готова да опита и нови неща. Синът й е 10 клас и посещава училище в индивидуална форма, майка му го придружава. Двамата заедно рисуват. 

"Стоян има психомоторни затруднения, има задръжка в експресивната реч, но е усмихнато и слънчево момче, което обича да рисува. През месец май от училище му "Христо Ботев" ни предложиха да направим обща изложба и беше незабравимо преживяване!" 

повече може да чуете в звуковия файл:



Надежда Радева е част от фейсбук групата „Купи подарък от майка на дете с увреждане“ още от самото й създаване и споделя, че тя много й помага. Майките в нея са като едно голямо семейство, общуват по между си и си помагат.  

"Целта ни не е само продажби, общуването много помага. Когата хората ме поздравят за това, което правя, съм щастлива. Обичам да рисувам на морска тематика, сега рисувам и горски пейзажи. С декупаж се занимавам от скоро. Използвам го за украса на четки за коса, огледала, вазички и др. Много обичам синьо, розово и зелено."

Надежда благодари на клиентите си за подкрепата и пожелава на членовете на групата "Купи подарък от майка на дете с увреждане" да са здрави и вдъхновени.     

повече може да чуете в звуковия файл:



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Болница за риби и подводен робот - част от ученическите проекти по роботика

Как да опазим морското дъно показват ученически проекти по легороботика. Специализираният фестивал се проведе уикенда в Бургас с участието на ученици от 18 населени места в страната. Своебразните домакини от ОУ „Ал. Г. Коджакафалията“ участваха с два отбора. Проектът на четвъртокласниците показва различните зони на океана. Подобно бе и участието на..

публикувано на 14.04.25 в 11:30

Ради Вълканова и нейният свят на цветята

Радослава Вълканова е един от най – известните флористи в Бургас.  Тя разказва, че работата й с цветя е започнала случайно, но после се е превърнала в професия. Това, което прави, за нея е предизвикателство и я вълнува и днес. Работата й никога не е скучна, защото и дава възможност да реализира различни идеи и винаги да бъде различна...

публикувано на 13.04.25 в 14:00

Цветница е - традиции и обичаи на празника

Цветница е подвижен християнски празник, който се отбелязва както в православната, така и в католическата и протестантската църкви една седмица преди Великден, в неделята след Лазаровден.  На този ден в църквата се отслужва молитва и се благославят върбови клонки. Те се раздават на вярващите и всеки ги отнася до дома си за здраве. Пак за здраве се..

публикувано на 13.04.25 в 08:00

Дегустация на космическа храна и много забавления в Авиомузей Бургас

През 1961 година Юрий Гагарин излита в Космоса и прави първата обиколка около Земята. Полетът остава в историята на човечеството като първото изстрелване на човек в Космоса, а датата 12 април се превръща в  Международен ден на космонавтиката и авиацията .  Авиомузеят на Летище Бургас ще отбележи празника с интересна програма...

обновено на 12.04.25 в 13:18

Фестивал на роботиката се провежда в Бургас

28 отбора от 18 града, както и отбор от българското училище в молдовския град Тараклия, ще се включат във фестивала на роботиката FIRST® LEGO® League, който се открива в Бургас днес.  Състезание с роботи, Лего изложение, представяне на иновативни проекти и прожекции на документални филми са включени в програмата на форума.  Фестивалът на роботиката ще..

публикувано на 12.04.25 в 10:46

Бургас е домакин на фестивала за LEGO роботика

Бургас отново е домакин на най-мащабния световен фестивал за LEGO роботика. На 12 април в Международния конгресен център ще се проведе състезанието от сезон DIVE с участници от 18 населени места, включително Тараклия (Молдова). Събитието включва състезания с роботи, презентации на проекти, демонстрации, форум за опазване на океаните и вечерен хепънинг..

публикувано на 11.04.25 в 14:30

Над 1000 вина Совиньон блан от целия свят ще се борят за медали в Бургас

Министрите на туризма Мирослав Боршош и на земеделието и храните Георги Тахов се очаква да открият днес 16-тото международно състезание на вината от сорта Совиньон блан, което тази година ще се проведе в Бургас. Конкурсът е затворено за външни посетители събитие и се следи от ценители и колекционери от цял свят. В тазгодишното издание ще се включат..

публикувано на 11.04.25 в 08:05