Община Сливен обмисля създаването на Общинска полиция, съобщи днес кметът Стефан Радев, след тържествената церемония по отбелязване на празника на полицията на централния площад „Хаджи Димитър.“ Детайлите около създаването на общинското полицейско подразделение все още се уточняват.
Целта е Общинска полиция заедно с различните служби и Общинска охрана да създадат по-голям ред и контрол в града, каза Радев.
"Много теми има, по които има нужда от засилване на контролната дейност и такова звено ще действа така като катализатор на тази дейност."
Междувременно директорът на ОДМВР Сливен старши комисар Димитър Величков коментира исканото от полицейските синдикати увеличение на заплатите.
"Подкрепям всички служители на МВР в исканията, както за заплатите, така и в исканията за по-добри битови условия, за всичко, което е необходимо един български полицай да служи спокоен и да отдава честа и дълга си на родината."
Общо 46 полицаи и пожарникари от областта бяха наградени по случай професионалния празник на МВР.
Очакват се първите резултати от работата на ТОЛ-камерите след свързването им със системата на МВР. Това съобщи вътрешният министър Даниел Митов. Според него контролът по пътищата ще става все по-сериозен. Освен нарушения в аварийните ленти по автомагистралите, камерите ще засичат и скорост след влизане в сила на промените в Закона за движение по..
Окръжен съд – Бургас определи най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“ – на 52-годишния мъж, обвинен в убийството на своя хазяин в село Росен. Случаят е от 19 юли, когато след свада и удари с юмруци от наемателя си, издъхна 57-годишен мъж от селото. Убийство в созополското село Росен, задържаха бивш затворник Според..
Сигнал за пожар на плаж "Нестинарка" в Царево е получен около 13:30 часа днес, каза за БНР Бургас началникът на Регионалната дирекция за пожарна безопасност и защита на населението ст. комисар Николай Николаев. Пет екипа огнеборци се борят с пламъците, които към този час са се разпрострели върху сухи треви и храсти. Има и багер, който помага..
Голям пожар е възникнал в землището на боляровското село Стефан Караджово. Силният вятър е довел до бързото разрастване на огъня, насочил се към селото и навлязъл в борова гора до селото. Около 200 души са напуснали местността "Краставото кладенче", където са били на събор. В селото има полицейски екипи, които предупреждават населението и оказват..
Възстановено е движението по път I-6 София – Бургас в участъка Айтос – Бургас при разклона за Българово. По-рано движението се отклоняваше в една лента поради катастрофа. Остава ограничението по пътя Варна-Бургас, в участъка Старо Оряхово-Рудник. Там също е станал пътен инцидент. Трафикът се регулира от екип на Пътна полиция.
Рекордно количество от 205 кг и 940 грама кокаин е задържано на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) "Капитан Андреево" в автомобил с белгийска регистрация, в който е пътувал дипломат на Република Конго в Брюксел, предаде БТА. Задържани са трима души - двама мъже на 40 и 43 години, и 54-годишна жена. Това стана известно на брифинг на..
При инцидент на бензиностанция в ж.к. „Славейков“ в Бургас е пострадал 59-годишен мъж и неговата 13-годишна внучка. Те се намирали в микробус, който зареждал метан, когато една от бутилките от горивната система се взривила. Инцидентът е станал около 19:48 ч. Бутилката е изхвърчала от превозното средство и е попаднала в близката автомивка. В резултат..
При инцидент на бензиностанция в ж.к. „Славейков“ в Бургас е пострадал 59-годишен мъж и неговата 13-годишна внучка. Те се намирали в микробус, който..
57-годишен мъж от созополското село Росен е издъхнал тази нощ, след свада и удари с юмруци от своя наемател, съобщават от полицията. Съобщението за мъж в..
Голям пожар е възникнал в землището на боляровското село Стефан Караджово. Силният вятър е довел до бързото разрастване на огъня, насочил се към селото..