Община Несебър спешно да инвестира в мащабна туристическа реклама на региона. За това настояват в отворено писмо до медиите от местната неправителствена организация „Напред Несебър“.
„Намираме се във форсмажорна ситуация, която може да окаже негативно влияние за протичането на сезона във всяко едно населено място на общината. Агресивните хибридни атаки заливат социалните мрежи с фалшиви новини и поставят в риск препитанието на местните хора. Сега е моментът Община Несебър да реализира мощна кампания, за да се чуе истината за чистите води и плажове, за отличната ваканция, която очаква туристите, които изберат нашия регион“, казва председателят на Сдружението Иван Дашев.
Според организацията, Община Несебър може да си позволи ресурс и широко да рекламира туристическите си обекти.
През изминалата седмица хотелиери сезираха Сдружението за отменени резервации в последния момент. Министър Динкова посети област Бургас и вече направи срещи с бранша.
„Важно е национални и местни власти, браншови организации и неправителствен сектор да бъдем обединени в този момент. Не трябва да позволяваме да се внася смут чрез лъжи и така да лишаваме туристите от почивка на Черно море. Реклама през месец юли означава повече туристи през август и удължаване на крилете на сезона до края на септември“, пишат в отвореното писмо от „Напред Несебър“ и обръщат внимание, че един успешен сезон ще доведе до вдигане стандарта на живот на всички хора в общината.
Още от началото на годината неправителствената организация реализира редица рекламни кампании в международни, национални и социални медии. Промоутърските клипове за Несебър, Слънчев бряг, Обзор, Свети Влас и Равда са със свободен достъп и дори в момента се споделят от стотици потребители на Фейсбук, Инстаграм и youtube.
От 15 април влиза в сила забрана за улов на калкан в Черно море, информират от Изпълнителна агенция „Рибарство и аквакултура“. Тя ще е в сила до 15 юни включително. Забранява се също всякаква риболовна дейност, в това число трансбордиране, задържане на борда, разтоварване и първа продажба. Агенцията обръща внимание към дънните хрилни..
В Международния ден на авиацията и космонавтиката жители на Бургас, както и представители на бизнеса и туристическия бранш, ще протестират срещу фирмата-концесионер на бургаското летище. Те настояват за целогодишни редовни пътнически полети, а не както сега само през туристическия сезон. Протестът ще се проведе пред Областната управа в града...
Летище Бургас очаква ръст от 12% на пътникопотока през 2025 г., а в летищна инфраструктура от 2006 година до сега са инвестирани 221 млн. лева, съобщиха от "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт", концесионер на аеропорта. Допълнителни 100 милиона лева ще бъдат инвестирани до края на 2026 г. Основната част от тази сума е предназначена за цялостна..
Очаква се ръст на туристите от Дания през сезон 2025, като само от Копенхаген до летище Бургас са планирани 179 полета, а от Билунд – 116. Това стана ясно по време на среща между кмета Димитър Николов и посланика на Дания Флеминг Стендер. Посланикът е бил впечатлен от разширената веломрежа в града и прояви интерес към мерките за климат и чистота...
КНСБ настоява да бъдат увеличат с 15% заплатите в 7-8 сектора, които синдикатът определя като рискови. Ако това не стане, протестите ще се радикализират, а исканията ще нарастват, заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров в Благоевград, където беше открит първият в страната синдикален клуб за срещи и консултации. Според Димитров са нужни между 150 и 200..
Министърът на туризма Мирослав Боршош обсъди с президента на Световния съвет за пътуване и туризъм Джулия Симпсън възможностите за стратегическо партньорство и съвместни инициативи за развитие на сектора у нас. Акцент в разговора беше организирането на международен инвестиционен форум, посветен на медицинския, СПА и уелнес туризъм. По думите на..
Между 600 и 800 лв.на декар са загубите на зeмeделските производители заради измръзналите овощни насаждения в Югоизточна България. Това каза Живка Грозева от Асоциацията на овощарите в България. Над 100 са засегнатите стопани от общините Бургас, Карнобат, Айтос, Руен и районите около Сливен и Ямбол. За 1- ви път от 25 години овощните градини в..
Летище Бургас очаква ръст от 12% на пътникопотока през 2025 г., а в летищна инфраструктура от 2006 година до сега са инвестирани 221 млн. лева, съобщиха..
Очаква се ръст на туристите от Дания през сезон 2025, като само от Копенхаген до летище Бургас са планирани 179 полета, а от Билунд – 116. Това стана ясно..
От 15 април влиза в сила забрана за улов на калкан в Черно море, информират от Изпълнителна агенция „Рибарство и аквакултура“. Тя ще е в сила до 15 юни..