Държавен фонд „Земеделие“ (ДФЗ) отваря горещи телефони за помощ на фермерите при попълване на електронните формуляри в Системата за електронни услуги.
Телефонните линии ще работят през почивните дни, тъй като в понеделник изтичат срокове по три екосхеми.
Горещите телефонни линии ще осигуряват директна връзка с експерти, които да съдействат и отговарят на въпросите на земеделските стопани във връзка с изтичащия на 14 август срок за подаване на електронните формуляри през Системата за електронни услуги.
Телефоните, на които фермерите могат да звънят през почивните дни са :
02/81 87 449
02/81 87 479
До понеделник стопаните трябва да предоставят План за управление на хранителните вещества и копие на дипломата на агронома, подписал документа през Системата за електронни услуги по Екосхема за запазване и възстановяване на почвения потенциал .
Също до 14 август в системата трябва да бъде предоставен и План за паша и копие от диплома на ветеринарен лекар, зооинженер или агроном издал документа по Екосхема за екстензивно поддържане на постоянно затревените площи .
По схемата Обвързано с производството подпомагане на доходите за плодове , до понеделник стопаните, трябва да предадат през електронната система документ от агроном, доказващ, че насаждението е в период на плододаване и копие от дипломата на агронома.
167 хиляди уязвими домакинства ще заменят нискоефективните си готварски печки на твърдо гориво или старите електроуреди за приготвяне на храна, с нови високоефективни. Това предвижда една от инвестициите на подготвеният от правителството. Социален план за климата, който е в процес на обществено обсъждане. Социалното министерство ще отчита..
Проблемът с ремонта на пътя до село Воден все още не е решен. Сигнали до отговорните институции са пращани неведнъж от местната администрация.Такива са пратени отново след пожарите миналата година, уточни кметът на Болярово Христо Христов. Към днешна дата промяна няма, само канавките се почистват, уточни той : "Дупките са отворени, пътят е под всякаква..
Комисията по околна среда към Общинския съвет в Бургас днес разгледа казуса с изсичането на дървета по улица „Асен Златаров“. Питането относно законността на сечта бе внесено от общинския съветник Иван Иванов, а темата се превърна в основна по време на заседанието, предизвиквайки много въпроси и отговори. На спонтанен протест граждани се..
Днес до 17 часа движението на превозни средства по прохода Вратник /Елена-Сливен-Ямбол/, при км. 115, е ограничено за отстраняване на ВИК авария. Обходният маршрут до посочения час е по общински път село Гавраилово-Сливен и обратно. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.
Здравната комисия в парламента ще разгледа четири законопроекта, с които се предлагат правила за гарантиране на минималното заплащане на работещите в болничната помощ. Сред тях е законопроектът на управляващите партии, който обвързва това заплащане с колективния трудов договор в здравеопазването. На заседанието ще присъстват протестиращите лекари..
Тодор Славков, внук на последния комунистически лидер на България Тодор Живков, е починал внезапно на 54-годишна възраст, в къща за гости в казанлъшкото село Асен. Славков е намерен от свои приятели, които повикали полиция. Той е син на Иван Славков, дългогодишен председател на Българския олимпийски комитет и Българската национална телевизия, и на..
Във връзка с отстраняване на авария на магистрален водопровод днес са възможни аномалии и спиране на водоподаването в няколко населени места в Бургаска област. Това съобщи ВиК - Бургас. Ще бъдат засегнати общините Сунгурларе, Карнобат, Айтос, Камено и бургаския квартал Ветрен, които са водоснабдени от деривация „Камчия-юг“. Водопадаването ще бъде..
Самозапалил се автомобил на Автомагистрала „Тракия“ при километър 268 стана причина за голям пожар в землището на сливенското село Скобелево. Огънят е..
Комисията по околна среда към Общинския съвет в Бургас днес разгледа казуса с изсичането на дървета по улица „Асен Златаров“. Питането относно..
Близо 200 хил. лева спестени средства на община Ахтопол ще бъдат пренасочени, реши Общинският съвет на Царево на днешното си заседание. Предложението за..