Проектобюджетът на Созопол за 2023 година беше представен на публично обсъждане, съобщават от Общината. Той е в размер на 36 800 000 лв. Бъдещият бюджет е със 7 000 000 лв. по-голям спрямо предходната година. Заложените приходи от местни дейности са 24 977 994 лв., а тези от държавни - 11 822 006 лв.
Основната цел при изработването на проектобюджета отново е спазване на строга бюджетна политика, за да бъде запазен ръста на показателите за финансова самостоятелност на общината през 2023г. спрямо 2022г. За тяхното подобряване и ефективност продължава засилен контрол върху поемането на задължения и извършването на разходи, заяви Янакиев.
Проектът на инвестиционната програма е в размер на 6 097 902 лв., като в т.ч. собствени средства са 2 402 400 лв. Част от заложените в нея обекти вече са приключени, а други са преходни и предстои тяхното финализиране. Капиталовата програма включва Реконструкция на мост над р. Равадиновска, Ремонт на ул. "Виа Понтика", изграждане на автобусна спирка и улици в гр. Черноморец, Проектиране и изграждане на втора водна камера на водоем в с. Индже войвода, Изграждане на канализационна мрежа за с. Атия, местност "Митков мост" и с. Росен, изграждане на пречиствателна станция в с. Росен и др.
Обсъдено бе постъпилото предложение за осигуряване на стипендии за студенти по медицина с цел привличане на специалисти в общината, като бе уточнено, че към момента се разработва наредба, която да регламентира дейностите в тази част.
Закриват кариерата край Каменар, община Поморие. Това дава възможност за ново развитие на региона, съобщават от местната администрация. Министърът на енергетиката Жечо Станков днес пристигна в Поморие и връчи на кмета Иван Алексиев заповед за прекратяване на всички процедури, свързани с отдаването на кариерата на концесия. Това слага край на..
Даяна Георгиева е новият областен координатор на БМЧК - Бургас. Тя е на 15 години и учи в Природоматематическа гимназия „Академик Никола Обрешков“. От близо една година е част от Младежкия червен кръст. Даяна споделя, че не се приема като нещо по - различно от останалите доброволци, но знае, че тя трябва да е техният пример, те да продължават..
Соня Костова е по професия медицинска сестра, тя от 40 години е член на Българския червен кръст и е председател на БЧК - Айтос. Разказва, че към червенокръстката идея е привлечена от д-р Нено Ненов, който тогава е ръководил организацията в града. В момента местната структура има 420 членове в 13 дружества, като 9 са в град Айтос, а..
Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание по искане на кмета Димитър Николов. Поводът е да се разгледа негова докладна записка, която трябва да бъде одобрена, за да се реализира важна инвестиция за града. В докладната има три точки. Първата е за даване на предварително съгласие за изработване на Подробен устройствен план – план за..
Плодовете и зеленчуците поскъпват на борсите у нас в последните дни на февруари, показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, през седмицата се повишава с 0,53 процента до..
Благотворителен концерт „Заедно за Радослав“ предстои днес, 2 март в Бургас. Ще се проведе и базар в негова подкрепа. Младият мъж има нужда от бъбречна трансплантация, за да живее. С множество инициативи приятелите и близките му се надяват, че ще бъде събрана необходимата сума, за да бъде направена операцията в Турция. Негов донор ще е баща му...
Приходите на община Бургас от паркиране на автомобили в синя и зелена зона за 2024 г. са 3 058 227. Те са заплатени с СМС, с приложение или чрез автомат. Това става ясно от отговор на общинската администрация на питане на общинския съветник Мариян Иванов. Припомням, че на заседанието тази седмица местния парламент гласува цената на платеното..
Приходите на община Бургас от паркиране на автомобили в синя и зелена зона за 2024 г. са 3 058 227. Те са заплатени с СМС, с приложение или чрез автомат...
Благотворителен концерт „Заедно за Радослав“ предстои днес, 2 март в Бургас. Ще се проведе и базар в негова подкрепа. Младият мъж има нужда от бъбречна..
Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание по искане на кмета Димитър Николов. Поводът е да се разгледа негова докладна записка, която..