Жители на двата потърпевши квартала Долно Езерово и Лозово се срещнаха в Областна администрация, за да обсъдят възможностите за своевременно завършване на ВиК проектите с представители на институциите-областният управител Пламен Янев, кметът на Община Бургас Димитър Николов, фирмата изпълнител, строителния надзор, представители на Българския ВиК холдинг, ВиК Бургас.
„Интегриран воден проект за област Бургас“ е най-мащабният ВиК проект, който включва реконструкцията и рехабилитацията на съществуващата ВиК инфраструктура, както и изграждането на нови системи и съоръжения на територията на Бургас, Несебър, Поморие, Созопол, Приморско, Обзор, Айтос, Карнобат, Царево, Китен, Черноморец, Сарафово и Лозенец.
По договор фирмата изпълнител е трябвало да приключи в края на месец март тази година, но чрез споразумения крайната дата на два пъти се удължава до 19.01.2024 г.
На територията на двата бургаски квартала Долно Езерово и Лозово ВиК реконструкциите са започнали преди близо година и половина и все още продължават. Към този момент потърпевшите жители всекидневно са поставени в изключително лоша пътна инфраструктура – разкопани прашни и кални улици, затруднено движение и липса на информация кога ще бъде завършен проектът.
От ВиК дружеството заявиха, че всичко изградено е проверено от тях и от надзорната фирма и е изплатено. „Изпълнението е забавено заради липса на финансов ресурс поради инвестиране на големи суми в скъпи материали. Точно тези финансови затруднения са довели до отлагане на строително-монтажни дейности“, коментира инж. Стоян Арабаджиев – експерт инженеринг във ВиК Бургас.
От страна на фирмата изпълнител обявиха, че към днешна дата този финансов проблем вече е решен. „До края на месец септември приключваме на 100% ремонтните дейности в кв. Долно Езерово, а до края на месец октомври и в кв. Лозово“, гарантира Станимир Георгиев – управител на фирмата изпълнител.
Лошата пътна инфраструктура, млади водачи с мощни автомобили, но без опит, както и рисковото изпреварване са сред предпоставките за пътни инциденти, при това ежедневно. Това сподели за БНР Бургас Гергана Апостолова-Костова, бивша автомобилна състезателка, но активен шофьор. Участниците в пътното движение, които правят нарушение не биха се..
Честният Пояс на Пресвета Богородица ще бъде посрещнат тази вечер в Сливен. С литийно шествие, което ще тръгне от площад „Хаджи Димитър“ светинята ще бъде пренесена до храм „Св. Богородица“, където ще бъде изложена за поклонение от вярващите. Шествието ще бъде съпроводено от 100 гвардейци от Националната гвардейска част. Началото е обявено за 18..
Водопроводни аварии се отстраняват на няколко места в Бургаска област, което налага спиране на водата, съобщават от ВиК. Едната от тях ще засегне бургаския квартал "Рудник" - висока зона. Ремонтни дейности текат и в няколко карнобатски села – Добриново, Крумово градище и Драганци. Краят е обявен съответно за 12, 13 и 17 часа..
Платформата "Ние, потребителите" предлага идеи в какви по-дълготрайни продукти за бита, които така или иначе ще ни потрябват в средносрочен план, бихме могли да инвестираме спестени левове в брой. Така хем ще изпреварим инфлационните процеси, хем ще се освободим от наличните пари в брой, а ще започнем да спестяваме от приходите си през следващите..
Паметна плоча на Стоян Бинбелов ще бъде открита на 13 септември. Тя ще бъде сложена до тази на Крали Бимбалов до семейната ни къща съобщи за БНР Бургас, кметът Вълко Бинбелов, който е и син на Стоян. Бронзовият медалист от европейско първенство в Карлсруе 66 почина тази година. Поканени са изявени спортисти, деятели на борбата, както и..
Продължава разяснителната кампания на Териториалното подразделение на Националния осигурителен институт в Сливен, съвместно с Български пощи за въвеждането на еврото. Служителите се срещат с хората от малките населени места в областта. На хората се разяснява механизма за превалутиране на пенсиите и начините на плащането им. Обяснява се на кои..
За първи път кметовете на кметства от страната и централната власт се събират на Национален форум. Той е под патронажа на Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Събитието се организира от Националното сдружение на кметовете и ще се проведе в Обзор на 12 и 13 септември. По време на двудневния форум представителите на..
10-годишният Никола Димов от Бургас страда от рядко вродено заболяване и има нужда от финансова подкрепа за операция в САЩ. При него едното..
Окръжната прокуратура в Бургас предяви новото по-тежко обвинение на 18-годишния Никола Бургазлиев, който на 14 август блъсна с електрическо АТВ петима..
С демонстрации по спасяване при катастрофа и евакуация на пострадал от покрива на висока сграда Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на..