Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургасбус е партньор в Дните на безопасността на ROADPOL

За осма година Европейската мрежа на службите на пътна полиция ROADPOL организира "Ден без загинали на пътя" в рамките на Дните на безопасността на пътя между 16 и 22 септември 2023 г. с мото „ОСТАНИ ЖИВ! ПАЗИ ЖИВОТА!“ („Stay alive and save lives“). Тази година 20 септември е определен за Ден без загинали на пътя, като за целта се организират събития, с които се популяризира основното послание за намаляване на жертвите при тежки пътнотранспортни произшествия по пътищата на Европа и страната ни. Активностите от традиционната кампания на ROADPOL се обединяват с дейностите, посветени на Европейската седмица на мобилността от 16 до 22 септември.

Общинският превозвач „Бургасбус“ се включва към кампанията с детски конкурс за изработване на рисунки на тема „Аз пътувам безопасно“. В инициативата се включиха възпитаниците на ДГ „Пролетна дъга“ с. Маринка, ДГ „Веселушко“ гр. Бургас, ДГ „Райна Княгиня“ гр. Бургас, ДГ „Звездица Зорница“ гр. Бургас, ДГ „Светулка“ гр. Българово, както и децата на служители на „Бургасбус“.

Малките художници са показали през детските очи как трябва да пресичаме на пешеходни пътеки и да спазваме светлините на светофара, за да запазим живота и здравето на всички участници в движението. Творбите са изложени в касовите салони в Транспортна къща, Автогара Запад и на Терминал Меден рудник.

За целите на кампанията в част от превозните средства на дружеството се разпространява видеопослание с мотото "ОСТАНИ ЖИВ! ПАЗИ ЖИВОТА!".

По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
снимката е илюстративна

Ремонтни дейности ограничават движението по АМ „Тракия“ в участъци край Ямбол

Ремонт на настилката ще ограничи движението в платното за София по автомагистрала „Тракия“ между 284-ия и 294-ия километър. Трафикът ще преминава само в изпреварващата лента. Дейностите ще се извършват на 10 октомври , в часовия диапазон от 8:00 до 18:00 часа. В този период преминаването в активната и аварийната ленти ще бъде поетапно ограничено...

публикувано на 09.10.25 в 17:30

Общинска комисия извършва огледи на засегнатите сгради в „Елените“

Комисия от община Несебър в най-кратки срокове трябва да установи броя на засегнатите имоти общинска собственост, както и засегнатите жилищни сгради и самостоятелни обекти в тях на територията на Свети Влас и ваканционно селище „Елените“. Това стана ясно днес от свикана от кмета на Несебър Николай Димитров среща на комисията. След извършване..

обновено на 09.10.25 в 17:11
в.с. „Елените“ - 09.10.2025 г.

Тежката техника продължава да разчиства на "Елените"

Във ваканционно селище „Елените“ тежката техника е на терен и продължава разчистването на  наслоената кал, глина, както и всичко останало, завлечено от двете приливните вълни, залели ниската част на селището в застоеното дере. Част от отнесените коли са стигнали и до морето. На места нахлулата вода в жилища и магазини е била с височина около 1,5..

публикувано на 09.10.25 в 17:04

Предлагат на МС да одобри разходи от над 90 млн. лв. заради щетите от наводненията

Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане предлага на МС да одобри разходи от над 90 милиона лева за преодоляване на щетите от бедствията и наводненията в страната. Предвидените в държавния бюджет средства за това са 130 милиона лева за тази година.  Над 5 милиона лева са предназначени за пострадалата от наводнения община Царево..

публикувано на 09.10.25 в 16:19

Граждански протест в Бургас срещу насилието над деца

Граждански протест под мотото „Гласът на народа срещу насилието над деца“ ще има на 11 октомври.  Събитието е организирано от Гражданската платформа "Ние не мълчим" в подкрепа на каузата за по-строга защита на децата и за реакция от институциите след сигнала за тормоз в детска градина „Радост“ в Каблешково. Протестът започва на площад „Тройката“ в..

публикувано на 09.10.25 в 13:00

Проверяват дали енергийната инфраструктура в "Елените" може да работи след наводненията

Министерството на енергетиката изпраща в курортно селище "Елените" експерти, които да изследват на място дали може да работи енергийната преносна инфраструктура след наводненията. Това потвърди министър Жечо Станков. Възстановителните работи в "Елените" продължават и днес Припомняме, че там към момента е спряно електроподаването и..

публикувано на 09.10.25 в 11:30
Община Царево

Комисия от МОСВ обследва наводнените терени в Царево по искане на кмета Марин Киров

Поройните дъждове от 3 октомври не са нанесли щети по новоизграденото мостово съоръжение в Царево. Това съобщиха от общинската администрация. По данни от извършените огледи са били констатирани единствено отмиване на обратния насип на крилата и подравняване на конструкцията на тротоарите. От Община Царево уточняват, че са получили финансиране за..

публикувано на 09.10.25 в 10:40