Един ден остава до световното кикбокс състезание, на което домакин ще е Арена Бургас. Днес се проведе кантарът преди историческото първо издание на Glory 89. Бургас е първият български град в историята на елитната бойна верига, който ще бъде домакин на такъв турнир.
Голямата звезда от файт картата на GLORY 89 е 198-сантиметровия нидерлански кикбоксьор Бадр Хари. За българските си фенове той сподели:
"Първи мач ми е в България, за първи път съм тук. Мисля, че е страхотна страна, с много мили хора. Феновете ми базирани тук, май са колкото и в Мароко. Страхотно събитие. Мисля, че е хубаво, че Glory стъпи и в България. Мисля, че тук има голям пазар, много фенове. Така можем да направим изумителна стъпка с кикбокса в България. Надявам се много от талантите тук да имат своя шанс в бъдеще. Желая на Стоян всичко най-добро, мисля, че той е големият победител за България. Обещаваме, че ще има страхотни битки", каза Хари. Той ще се изправи срещу естонеца Уку Юренда.
Единствения българин с дългосрочен контракт с GLORY е бургазлията Стоян Копривленски. Той издаде, че за него това състезание е наистина специално, защото бъде в родния му Бургас.
„Моите фенове са тук, моите приятели и роднини, всички от Бургас, така че посвещавам този мач на тях. Голяма гордост е да се бия пред тях.“
Нашето момче е част от основната файт карта и ще се изправи срещу румънеца Сорин Калинюк.
Бойната галавечер GLORY 89 ще се проведе в събота (7 октомври) на новата Арена Бургас.
Созопол ще бъде домакин на два автомобилни празника за любителите на високите скорости на 1 и 2 ноември 2025 г. – Гимкхана „Рали Созопол – Пътят не е писта“ и Супер Рали Созопол 2025. На 1 ноември от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в Гимкхана ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране. Мотото „Пътят не е писта“..
Шампионът и носител на Купата на България Лудогорец, воден от Тодор Живондов, се класира трудно за осминафиналите на турнира, след като победи с 3:2 Черноморец 1919 (Бургас) в Несебър. Домакините влязоха по-добре в мача и успяха да се възползват от мудното начало на гостите. В осмата минута след хубава комбинация Георги Стайков се оказа на стрелкова..
Общинският съвет подкрепи предложението Община Бургас да кандидатства с проект по Националната програма за споделено финансиране на проекти към Министерството на младежта и спорта за модернизиране на спортен център „Славейков“. Предвижда се да бъдат извършени следните дейности и подобрения в спортния комплекс през следващите години: подмяна на старите..
Тридесетият турнир по хандбал "Димитър Гурбалов" събра 6 отбора юноши до 14 години и излъчи своя шампион. В предварителните 2 групи победители станаха отборите на Хандбален клуб "Труд" - Труд и Хандбален клуб "Локомотив" - Варна. На вторите места се класираха отборите на ХК "Добруджа" и ХК "Локомотив" Горна Оряховица". Третите места в групите заеха..
Петдесет и деветото атлетическо състезание в България крос „Диана“ ще събере отново в Ямбол най-добрите бегачи. Състезанието ще е на 31 октомври, петък, а стартът ще бъде даден в 10:00 часа пред сградата на Община Ямбол, където ще бъдат и финалите. Спортното събитие се организира с подкрепата на Община Ямбол, Българска федерация по лека атлетика и..
Бургазлийката Силвия Рашкова постави 5 национални рекорда в 4 дисциплини по време на Световното първенство по свободно гмуркане в Кипър и последващото дълбочинно състезание. Така тя държи националните рекорди във всички дълбочинни дисциплини, като общо рекордите ѝ стават 13, съобщава Община Бургас. В първия ден на Световното първенство тя постави..
Юбилейното издание на турнира по хандбал „Димитър Гурбалов“ събира в Бургас млади състезатели от водещи школи в страната. Надпреварата е посветена на пионера на хандбалната игра в града и има за цел да открои най-достойния победител сред подрастващите таланти. В турнира ще участват юноши до 14 години от отборите на „Локомотив“ Варна, „Локомотив“..
Созопол ще бъде домакин на два автомобилни празника за любителите на високите скорости на 1 и 2 ноември 2025 г. – Гимкхана „Рали Созопол – Пътят не е..