Военно-окръжна прокуратура Сливен внесе в съда обвинителен акт за разбилият се самолет на летище "Безмер" миналата година. Обвиняем по делото е пилотът на самолета полк. Пейо Дончев. Инцидентът стана на 28 септември по време на бойно упражнение за полет и кацане в двойка.
Пилотът на самолета е обвинен, че при изпълнение на упражнението като втори самолет е нарушил конкретни правила по техниката на пилотиране и навлязъл в образуваната от самолета на водача вихрова въздушна спътна следа. Ръководителят на Военно окръжната прокуратура – Сливен полк. Христо Тинев обяви, че според множество експертизи пилотът е виновен и прокуратурата поддържа тази теза.
"Ние смятаме, че той е виновен и за това е повдигнато обвинението срещу него. Тепърва предстоят всички останали последствия, ако има такива, разбира се."
Според експертите при извършеното нарушение полетната ситуация за части от секундата е прераснала от сложна в аварийна и самолетът е започнал неконтролируемо снижение. Полк. Тинев поясни какво наказание предвижда закона, според повдигнатите обвинения:
"До една година лишаване от свобода или пробация, тъй като се касае само за нанесени имуществени вреди."
Нанесените на Военновъздушните сили материални щети са за над пет милиона лева. В хода на разследването са събрани множество доказателства и извършени огледи на местопроизшествието, изготвени са експертизи с участие на авиоексперти и други специалисти по военна техника, разпитани са повече от 25 свидетели и др. Предстои делото да бъде насрочено във Военния съд - Сливен.
Със своя Заповед кметът на община Болярово Христо Христов официално обяви пожароопасния сезон в земеделските територии на общината. Сезонът ще продължи до 31 октомври 2025 г. Мерките са предприети въз основа на Закона за опазване на земеделските земи и Наредбата за пожарна безопасност при дейности в земеделските земи, както и във връзка със Заповед на..
Ненавременно изготвяне на ключови експертизи и недостиг на вещи лица са основните причини за забавяне на разследванията и делата за смърт на пътя. Това показва анализ на апелативните прокуратури и Върховната касационна прокуратура, възложен със заповед на изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов. Обект на анализ са били делата..
Пробата за алкохол на 32-годишният шофьор, който падна с лекия си автомобил под мост над Тунджа в градския парк на Ямбол е 1,84 промила алкохол, информираха от полицията. Отказал е да даде кръвна проба, задържан е за срок до 24 часа, образувано е досъдебно производство. Млад мъж падна с колата си в река Тунджа в Ямбол Инцидентът стана снощи..
Две деца са пострадали при катастрофа в бургаския комплекс „Меден рудник“, съобщават от полицията. Колата, в която са пътували е била блъсната от друг автомобил на кръстовището до блокове 10 и 12 вчера на обед. До удара се стигнало, след като 76-годишен бургазлия не спира на пътен знак „Стоп“ и отнема предимството на колата, управлявана от 33-..
32-годишен мъж от Пловдив падна с автомобила си под пешеходния мост над Тунджа в градския парк на Ямбол. Инцидентът е станал малко преди 23 часа снощи, няма пострадали. Водачът е настанен в областната болница. Сигналът за инцидента е подаден на телефон 112 от живеещи в близките блокове, които чуват силен трясък и виждат падащата кола в реката...
19-годишен криминално проявен младеж от квартал „Победа“ е задържан от служителите на Първо районно управление – Бургас за кражба на електрически кабел на стойност 1 500 лв. Кабелът е захранвал уличното осветление в района на кръстовището на улиците „Гладстон“ и „Хан Крум“. Задържаният е направил пълни самопризнания, а част от откраднатото вече е..
23-годишна жена почина след токов удар, съобщават от бургаската полиция. Инцидентът е станал около 14.53 ч. в частен дом, разположен на ул. "Ален мак" в бургаския квартал "Горно Езерово". Тогава жената отворила вратата на хладилник и била ударена от ток. На място е извършен щателен оглед. Тялото на жената, която е майка на две деца, е откарано за..
23-годишна жена почина след токов удар, съобщават от бургаската полиция. Инцидентът е станал около 14.53 ч. в частен дом, разположен на ул. "Ален мак" в..
32-годишен мъж от Пловдив падна с автомобила си под пешеходния мост над Тунджа в градския парк на Ямбол. Инцидентът е станал малко преди 23 часа снощи,..
Две деца са пострадали при катастрофа в бургаския комплекс „Меден рудник“, съобщават от полицията. Колата, в която са пътували е била блъсната от друг..