Първоначалната идея на министъра на икономиката да се замразят цените на някои хранителни продукти се видоизмени до доброволно участие на търговските вериги с промоционални продукти. Според бургазлии високите цени са причина да се лишат от някои продукти. Според председателят на сдружение "За достъпна и качествена храна" Aндрей Велчев, много от нещата изчезват от трапезата на българина и стават лукс заради растящите цени.
"Потребителят е доведен до там не толкова да търси качество и достъпност, колкото все пак да не се лишава от основните неща с които е свикнал. Реално много от нещата постепенно изчезват от нашата трапеза и се превръщат в лукс", посочи той.
За да не се повишават цените на някои храни се прибягва до намаляване в грамажа и качеството им. Именно на такъв компромис са готови много от хората, но не смятат, че намесата на държавата в ценовата политика е правилно решение.

Стартира традиционната благотворителна кампания на Община Бургас „Подари от сърце“. Тя дава възможност на всяко дете, младеж или възрастен в неравностойно положение, ползващ социални услуги, да получи своя мечтан подарък за Коледа и да почувства истинската магия на празника. В инициативата участват потребители от общо 30 социални центъра на територията..
Продължава ремонтът в платното за Бургас на 11 км от АМ „Тракия“ в област Сливен - в участъка от 262-и до 273-и км. Трафикът преминава двупосочно в платното за София, в което са обособени по една лента за пътуващите, информират от АПИ. През последната седмица там се полага асфалт в средната разделителна ивица, попълват се банкети, премахва се..
ДНСК издаде заповед за премахване на незаконен строеж „Корекция на коритото на река „Козлука“ във ваканционно селище „Елените“. Заповедта е от днес и е качена на сайта на институцията. Тя идва след съставения по-рано констативен акт за незаконно строителство в дерето на реката. От ДНСК съобщават още, че започват процедура по съобщаването на..
За 10 -а поредна година от организацията на БЧК в Ямбол предоставят през зимните месеци храна и хигиенни материали на хора, живеещи на улицата. Три пъти седмично на бездомниците се предоставят пакети, уточни директорът на червенокръстката организация Митко Филипов. „Като освен хигиенните материали като сапун, тоалетна хартия, четки,..
Дискусия на тема „България - активен партньор в европейската стратегия за сигурно и устойчиво Черно море“ ще се проведе в Бургас утре. Заместник министър-председателят Атанас Зафиров ще открие събитието в Международния конгресен център на Морска гара. Във форума ще се включат министри, представители на националната и местната власт,..
Ниски заплати и текучество на кадри. Така работещите в отдел „Статистически изследвания “ към НСИ в Сливен описаха ситуацията на работното си място. Всички работещи в отдела се присъединиха към националния протест на колегите си от страната с искане за 20% увеличение на заплатите. Сребрина Ганушева, синдикален лидер на работещите и главен експерт в..
Трудова борса събра стотици бургазлии, търсещи работа с представители на фирми от различни браншове. От декември месец започва наемането на персонал за новата детска болница в Бургас. Търсят се както медицински специалисти, така и рецепционисти и администратори за лечебното заведение. То също имаше своя щанд на трудовата борса. За..
Протест срещу лошото състояние на второкласния път между Шумен и Карнобат подготвят живеещи в района, ако Областното пътно управление не предприеме..
Напусна ни музиковедът Юлия Манукян. Тя е завършила Българска държавна консерватория – София (понастоящем НМА). Дългогодишен преподавател по история на..
Предварителният проект на Общия устройствен план на община Поморие е приет днес на разширен експертен съвет. Това дава зелена светлина за внасяне на..