Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Христо Христов, кмет на Болярово:

Ще работя за откриване на туристическо КПП в района на село Странджа

| обновено на 04.11.23 в 13:45
Христо Христов, кмет на община Болярово
Снимка: БНР Бургас



Кмет на община Болярово Христо Христов спечели  убедително изборите на първи тур с подкрепата на 77,75% от гласоподавателите.

"Хората преценяват кой им решава проблемите. Всичко е много труд и внимание", разкри той формулата на успешното управление пред БНР. 

Много неща са случиха на територията на общината в предишните 7 мандата, посочи кметът. 

"Приоритет са социалните услуги. Голяма част от населението е възрастно. Ние бяхме и една от първите малки общини, които отмениха таксите за детските градини. Имаме 4 социални заведения, които изградихме в този период. Проектът "Топъл обяд“ вече обхваща над 320 човека от нашата община. Осигуряваме социален асистент и домашен помощник. Подпомагаме социално слабите деца в началото на учебната година".

По време на осмия си мандат кметът е обещал да се захване с още няколко неща. 

"Сред тях е отварянето на малко туристическо КПП в района на село Странджа, който може да се оживи. Достъпът до Истанбул ще е по-пряк.

Ще работим и на територията на община Болярово, в село Стефан Караджово, където има минерална вода, да бъде отдадена на концесия. 

Успяхме да сменим водопроводните системи на 5 села, има още 15, които трябва да се подменят. В 4 места имаме готови технически проекти". 

Христо Христов отчете, че бежанският поток в граничната община е увеличен. Смята, че е необходима по-сериозна охрана на района и трябва да бъде върнато граничното полицейско управление, което е било закрито по времето, когато Бойко Рашков беше вътрешен министър.

Аз съм работил добре с много правителства, посочи кметът. 

Бюджетът на община Болярово за 2023 година, приет през септември, е в размер на 14 милиона, каза той. 

"Не са малко, но са недостатъчни. Имаме подготвени проекти. За 4 години бяха реализирани около 18 милиона по проекти в инфраструктура, образование и култура".

Цялото интервю на Снежана Иванова с Христо Христов може да чуете в звуковия файл. 


По публикацията работи: Калина Енчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Болярово и Елхово искат финансиране за нова клетка на депото в с. Добрич

Община Болярово и Елхово ще кандидатстват съвместно пред ПУДООС за финансиране на Клетка II на Регионалното депо за отпадъци в с. Добрич. Това стана ясно на заседание на Общинския съвет, който даде единодушно съгласие за старта на процедурата. Кметът Христо Христов посочи, че Първата клетка е изцяло запълнена и новата е необходима за нормалното..

публикувано на 26.11.25 в 17:00

Достойно заплащане поискаха в Бургас и от Инспекцията по труда

След служителите на Националния статистически институт и на НОИ в Бургас, които протестираха миналата седмица, днес продължава втората вълна на недоволство. Увеличение на заплатите поискаха и от Инспекцията по труда. Работещите там настояват то да бъде поне 20%, с искане за  адекватно заплащане на месечния им труд, което трябва да е съобразено с..

обновено на 26.11.25 в 15:23

И в Ямбол служители на Агенцията по заетостта излязоха на протест

Служителите от Бюрото по труда в Ямбол протестираха срещу заложеното в проектобюджета 5- процентно увеличение на заплатите. Тяхното искане заплатите да са с 20 процента по високи от януари догодина. Всички служители от Агенцията по заетостта излязоха пред административната сграда между 12:30 и 13 часа. Ние сме работници на тази държава,..

публикувано на 26.11.25 в 14:45

Стартира дарителската кампания на християнското братство „Александър Георгиев – Коджакафалията"

С благословението на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений християнско братство „Александър Георгиев – Коджакафалията“ поставя начало на традиционната си благотворителна кампания по повод Рождество Христово. Събраните средства ще бъдат използвани за закупуване на основни хранителни продукти. От тях ще бъдат подготвени хранителни..

публикувано на 26.11.25 в 14:30

Представиха добри практики за превенция на ранни детски бракове и раждания

Добри практики за превенция на ранни детски бракове и раждания представиха в община Бургас различни организации ангажирани с проблема. С промяната в законодателството през 2023-та година, когато официално бе забранено сключването на брак между малолетни и непълнолетни, проблемът бе частично решен, защото остана съжителството. Тази практика може..

публикувано на 26.11.25 в 14:17

Служители на Бюрото по труда и РИОСВ Бургас протестираха за достойно заплащане

Служители на Бюрото по труда и Регионалната инспекция по околната среда и водите в Бургас протестираха в обедната си почивка с искане за увеличение на заплатите. Те настояват за 20% ръст на възнагражденията. Протестите са организирани от КТ „Подкрепа“ и КНСБ.   „Омръзна ни да подценяват труда ни“, „Държавен служител не е мръсна дума“ и „Ще..

публикувано на 26.11.25 в 13:40

Одобриха финансиране за ключов проект в Мамарчево

ОбС–Болярово одобри единодушно поемането на краткосрочен дълг от 4,048 млн. лв. за изграждането на социалния комплекс в село Мамарчево. Кредитът от Фонд ФЛАГ ще покрие авансовите плащания към строителните фирми, изпълняващи проекта на стойност 11,276 млн. лв., финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Срокът за погасяване е 12..

публикувано на 26.11.25 в 13:00